Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bearded bez rodowodu na allegro  (Przeczytany 25130 razy)
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #30 : Październik 01, 2011, 11:54:19 »

Chyba by mnie codziennie szlag trafiał Aga!
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #31 : Październik 01, 2011, 12:49:38 »

Walka z takimi ludzmi to walka z wiatrakami Smutny i to nie dotyczy tylko psów, z kociarzami jest tak samo.

Płakać się chce jak niektórych się słucha, a brak wiedzy to nic bo wiedza poniżej jakiegokolwiek poziomu to tępota. Bo ten co nie ma wiedzy a chce ją mieć się postara dokształci a głupi i ograniczony takim zostanie, bo jest za głupi by wpaść na to że można się douczyć
oj, wielka to prawda!

Hit dnia dzisieszego w mojej pracy" Proszę Pani a czy to prawda że jak piesek skonczy rok to mu pazurków nie wolno obcinać Co?
Pytam dlaczego niby nie wolno?
"no bo wie Pani sąsiadka co "hoduje" tak mi powiedziała że to wtedy właśnie rosną cały czas i tzreba do końca życia obcinać i pieska bolą "

Głupota Smutny Smutny Smutny

a może założyć watek z takimi głupotami? taki bez komentarzy, tylko same "kwiatuszki" z opcją zaznaczoną czy prawda czy fałsz, łatwiej by ludziom od razu trafiać na takie kwiatki?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 12:51:31 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #32 : Październik 01, 2011, 15:08:21 »

Agnieszko , przynajmniej wesoło masz w pracy Chichot

Co do amatorskiej hodowli, nie miałam namyśli że moga prowadzić ją ludzie ktorzy mają zero wiedzy. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka,że nic nie robią by zdobywać wiedzę hodowlana.
Nie uważam się też za osobę prowadzącą reprodukcję tylko hodowcę . Nie mam wiedzy o hodowli trzody chlewnej, bo wiedzy na temat hodowli psow nie zdobywa się chyba na studiach rolniczych. Pomocą i doświadczeniem służył mi mój mąż mający wykształcenie weterynaryjne.
 Też byłabym za wprowadzeniem ograniczenia miotów.W niektórych rasach to są już prawdziwe fabryki.Szczeniątko sznaucera o którym pisałam wcześniej urodziło się w hodowli prowadzonej przez prawdziwego hodowcę z odpowiednim wykształceniem. Sprawę zgłaszamy  narazie do związku, jak trzeba będzie to i do sądu.Właścicielce pomyliły się sznaucery z baranami chyba.I jak widać hodowcy z wykształceniem hodowlanym też są różni. Działa to w dwie strony.I to by było na tyle.
Temat hodowli to powinien być zupełnie inny temat. 
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 16:23:17 wysłane przez Milka » Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #33 : Październik 01, 2011, 17:53:17 »

ależ Milko, nikt nie pisał o Tobie! nic Tobie nie mam do zarzucenia! i nikt wszystkich do jednego worka nie wkłada, przepraszam najmocniej, jeśli takie wrażenie mógł sprawić mój post.
Nie jeden hodowca, nawet tu na tym forum, ma wykształcenie zgoła inne niż ja, i weterynaria też nie jest kierunkiem który uczy hodowania, ale można tę wiedzę zdobywać, tak jak pisze Aga. Tu raczej post był w kierunku tego, który hodowcą się raczy nazywać, a nie ma podstawowej wiedzy nawet o rasie (własciciel owej suki, której temat dotyczy), a gdzie reszta?

- masz rację, że nawet Ci co wykształcenie i wiedzę mieć powinni (bo skończyli czy studia czy kursy) nie zawsze hodowcami byc powinni, a czasem i wstyd wielki przynoszą.

Na studiach rolniczych, na kierunu hodowla zwierząt uczą m.in. ogólnej hodowli, i było na moich studiach wiele przedmiotów, które uczyły hodowli ogólnie, bez podziału na gatunki (były i też dokładnie gatunkowe oczywiście) a to bardzo wiele, jeśli się wie jak tą wiedzę wykorzystać. Różnica między hodowlą świń czy owiec i psów jest duża, i to też należy wiedzieć lub wynieść jako wiedzę ze szkoły, ale nie każdy wynosi cokolwiek poza papierkiem  Smutny poza tym, bez ustawicznego douczania się, wiedza z lat 90-tych na dziś to troszkę mało  Duży uśmiech a ja kocham się uczyć, więc jakoś nadal mi do szkoły czy uczelni blisko  Uśmiech i cieszę się, że na naszym forum nie jestem w tym odosobniona. Ubolewam, że jesteśmy zagrozeni tymi, których moja uwaga się tyczyła, bo to dla Beardie mało bezpieczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 18:00:58 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 01, 2011, 18:00:17 »

Agnieszko , przynajmniej wesoło masz w pracy Chichot

Oj czasem tak Chichot ale czasem to tylko płakać pozostaje.  Płacz
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #35 : Październik 01, 2011, 18:14:26 »

Obiecuję zgłębić wiedzę na ten temat, nawet odwiedzić tę suczkę i szczenięta. Oczywiście podzielę się tą wiedzą lub/i spostrzeżeniami, i jesli będzie powód żeby działać w jej obronie, napewno nie bede sie wahać.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 18:14:49 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #36 : Październik 01, 2011, 18:17:14 »

mam pytanie, ad tytul postu - pod jakim hasłem znaleziono te szczeniaki na Allegro? bo ja ich tam nie widzę.
Zapisane

Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #37 : Październik 01, 2011, 20:32:14 »

znalazłam je po wpisaniu bearded collie  Mrugnięcie
może aukcja się skończyła, albo ją usunięto ?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 20:36:57 wysłane przez Aga_Dream » Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 01, 2011, 21:00:23 »

jest tylko na normalnej ogloszebiowej tablica.pl, choc juz jako nieaktualne, pewnie suczka juz sprzedana.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 21:00:54 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swinkowerpg tybria smoczyjezdzcy icecraft zaburzenia