Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: III Krajowa Wystawa Bearded Collie i Międzynarodowa Łódź  (Przeczytany 16406 razy)
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 20, 2009, 07:26:58 »

Jak mnie się zdaje, oni nie chą przyjąć do wiadomości, że rasa Bearded Collie rządzi się innymi zwyczajami niż większość ras i ma więcej osób świadomych wyboru wystawy!
nie chcą przyjąć do wiadomości, że właściciele beardie w zdeydowanej większości są mocno związani ze sobą rodzinnie i z hodowcą i że ich wybory nie są "ślepe" a z regóły poparte jakimś wywiadem ad wystawa i sędzia.

Ogólnie, wydaje mi się, że ktoś robi wszystko, aby rasa Bearded Collie rozwijała się tak jak większość, ale nie lepiej! cały czas kłody pod nogi... byle tylko nie dać ludziom szans na wiedzę o rasie, o ich psie, i hodowaniu... a my chcemy hodować dobrze i będziemy to robić. 50-100 km w jedna czy druga stronę... nie ma znaczenia. lepiej jechać na 3 wystawy i z nich przywieźć ciekawy dobry, realny opis niż na 10 gdzie dostaniesz tylko notkę że pies jest OK, albo i czasami bzdurki poczytasz...

Każdy z nas ma określony budżet (wystawa to ok 80-100pln!), i tak go planuje aby wykorzystać to najlepiej jak można. Więc zgłaszamy się tam, gdzie nam warto, albo skąd nam jest coś konkretnego potrzeba (czasami CWC albo CACIB). Robimy spotkania wystawowe nie tam gdzie jest jakaś wystawa, a tam, gdzie warto... ot, cała tajemnica Bearded Collie, której Łódź pojąć nie może...

Kochani, choć dla większości wystawców wszystkich ras wystawy to tylko pokaz piękności, "wyścigi" kto pierwszy, to jednak nie dam sobie powiedzieć, to również przegląd hodowlany! wygrywające psy zawsze mają wpływ na kształtowanie się rasy, więc dbałość o dobrego sędziego, to dbałość o rasę!

przykre, że staży kynolodzy z Łodzi tego nie widzą...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 07:29:58 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #16 : Luty 20, 2009, 08:49:45 »

Chyba wszyscy dostalismy ta meilową wiadomośc. Raczej mnie nie ucieszyła tylko zdegustowała  Niezdecydowany
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #17 : Luty 20, 2009, 10:36:32 »

ja się nie znam, ale może ta pani [?] sędzina myśli że jest mega ekspertem od birdołów i że się świetnie zna, a dla wystawców to zaszczyt być przez nią ocenianym....?  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #18 : Luty 20, 2009, 11:32:28 »

Sedzina, niezaleznie od tego jak ocenia swoja wiedze na temat danej rasy, nie ocenia psow na wystawie, jesli nie zostanie zaproszona. A zaprasza oddzial ZKwP, ktory dana wystawie organizuje (oczywiscie sedzia moze odmowic, ale skoro ma uprawnienia do sedziowania danej rasy i ma akurat czas wolny, to dlaczego mialaby to robic?).

Szkoda, ze slaba frekwencja beardie na wystawie klubowej w zeszlym roku nikomu nie dala do myslenia Smutny Pozostaje liczyc, ze oddzial w Chorzowie w tym roku ponownie zaprosi sedziow, ktorzy o beardie wiedza troche wiecej...
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 26, 2009, 12:56:48 »

Jest już plan sędziowania na wystawę międzynarodową w Łodzi

Bearded Collie (14) godzina – 12.15
PSY 7 nr kat.
klasa młodzieży 3 3-5
klasa pośrednia 1 6
klasa otwarta 1 7
klasa championów 2 8-9
WYBÓR NAJLEPSZEGO DOROSŁEGO PSA W RASIE
SUKI 7 nr kat.
klasa młodzieży 3 10-12
klasa otwarta 2 13-14
klasa championów 2 15-16
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 26, 2009, 17:10:55 »

No i jak widać kiepska inicjatywa III krajowe Bearded Collie upadła. Ciekawe czy kogoś to zastanowi? Co?
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 26, 2009, 19:07:39 »

pewnie tych co miałoby to zastanowić... nie... 
swoją drogą, jakaś ploteczka do mnie docierała,że ta wystawa została odwołana...

sprawdziłam na stronie Łódzkiego oddziału, Krajowe Wystawy Bearded Collie i Welsh Corgi zostały odwołane z powodu małej ilości zgłoszeń

ale tak czy owak, chyba podoba mi się reakcja wystawców Bearded Collie. Tylko w ten sposób, można dać wyraz temu, co chcemy i do czego dążymy.

Z tego co zawsze słyszałam i rozumiałam, te wystawy krajowe, miały mieć sens specjalistycznych. Jako hodowcy i właściciele Bearded Collie, niezależnie od upodobań i sympatii, mamy wysoko ustawioną poprzeczkę do której dążymy. te wystawy i być może podobne inne w przyszłości organizowane były i będą z pietyzmem, starannością, dbałością o szczegóły i co najważniejsze, z dbałością o to, by sędziował specjalista rasy, ktoś, kto zna tę rasę doskonale, ma spory bagaż doświadczeń, praktyki, zna specyfikę rasy i jej ułomności.
Te wystawy wytyczać mają nam cele, pokazać to z czego możemy być dumni i wskazać kierunek, w jakim powinniśmy zmierzać, dokładnie w powiązaniu i w oparciu o standard rasy.

Ogólne wrażenia, "show" itd, są w Polsce oceniane na tyle często, że na wystawie poświęconej naszej ukochanej rasie, ważniejsze są szczegóły zawarte w standardzie... tylko tak możemy budować tę rasę na poziome nas zadowalającym czyli... bardzo wysokim.

Jestem pewna, że w przyszłym roku Bearded Collie będą miał wystawę
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 21:47:07 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #22 : Kwiecień 28, 2009, 10:13:37 »


Mój pomysł na stawkę Uśmiech

PSY
klasa młodzieży
3 Anetkowy
4 Deep Z Domu Etny
5 Dulal Z Domu Etny
klasa pośrednia
6
klasa otwarta
7
klasa championów
8 Moris
9

SUKI
klasa młodzieży
10 Daisy
11
12
klasa otwarta
13 Beauty
14
klasa championów
15 Ballada
16
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 28, 2009, 11:10:26 »

Dagus, z moich info wynika, ze niestety nie masz racji w stawkach (poza Twoimi pupilami  Chichot)
Tak czy owak, wystawa odwołana i spekulacje nie mają sensu  Uśmiech
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 28, 2009, 11:51:04 »

Chodziło mi Łodż miedzynarodową - takie stawki zostały podane juz w tym wątku.
Zapisane
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #25 : Kwiecień 28, 2009, 14:47:40 »

nr 6 to Dream  Duży uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 28, 2009, 20:24:46 »

Aga gdzie znalazłaś informacja o stawce?
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 29, 2009, 06:12:12 »

 Na stronie Łodzi jest plan sędziowania i spis wystawców.
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 29, 2009, 06:30:31 »

Odnosnie organizacji ZKwP w Lodzi - okazuje sie, ze osoby zgloszone na wystawe krajowa nie dostaly nawet powiadomienia o tym, ze wystawa jest odwolana - mam na mysli osoby z zagranicy, ktore specjalnie rezerwowaly hotel z tej okazji. A na stronie tylko informacja po polsku. Gratulacje...
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 29, 2009, 21:19:26 »

Brawo Łódź! to się nazywa klasa... (oczywiście sarkazm...) a może by tak przyjechali i zażądali od zkwp-Łódź zwrotu kosztów?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

yourlifetoday eneaekstraliga2014 krainawollusa watachawilkow swiatmuzyki