Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Westminster (USA) 9-10.02.09  (Przeczytany 5545 razy)
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« : Styczeń 28, 2009, 19:23:24 »

Coraz blizej do tej prestizowej wystawy, na ktora mozna zglosic tylko psa z tytulem Championa USA, dodatkowo jest to wystawa limitowana, zdaje sie, ze przyjmowane jest tylko 2500 psow.

Na tegoroczna wystawe zgloszono 16 beardie. Na zaostrzenie apetytu film z zeszlego roku: http://video.westminsterkennelclub.org/player/?id=216407
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 09, 2009, 22:22:21 »

Stawka i wyniki:

PSY:

BOB: Ch. Brigadoon's One Day At Atime

Award of Merit Ch. Dunhill Blazing Glory
Award of Merit Ch. Brigadoon's Firecracker

Ch. Strathearn's Hart And Soul
Ch. Brigadoon Showstopper At Scott
Ch. Tolkien Raintree Mister Baggins
nieobecny Ch. Briarpatch Top That
nieobecny Ch. Dunhill Determination
nieobecny Ch. Brigadoon's Daybar Believe It Or Not
nieobecny Ch. Scott Design By Brigadoon

SUKI:

BOS Ch. Ha'Penny Lilac

Ch. Wellfleet Ha'Penny Katrina Blue
nieobecna Ch. Buckrams Ready For Prime Time
nieobecna Ch. Tailwind Papaw Vision Of Hope
nieobecna Ch. Ha'Penny Harwood Heartthrob
nieobecna Ch. Brigadoon's A Spirit Moves Me
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 08:02:51 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 10, 2009, 15:48:50 »

I jeszcze wideo - ogladajcie, poki jest ogolnodostepne Mrugnięcie

http://video.westminsterkennelclub.org/player/?id=1003723

Zwrociliscie uwage na wielki (wg mnie zbyt wielki) bialy kolnierz u najlepszej suczki?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 15:51:14 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #3 : Luty 10, 2009, 16:19:54 »

No cóż, radość na ringu. Psy pobudzane przez wystawiających by były bardziej ekspresyjne.
Bardzo mi się podoba pokazywanie psa gdy staje po biegu do oceny - bez poprawiania przez wystawiającego.

Całkowicie różne wystawianie od naszego.
A tyle sie mówi o temperamencie.

W europie dalej preferowana jest wystawka "na smutasa" z ogonem "wlokącym" sie po ziemi.
 
A zauważyłaś Iwonko ten piękny "lejący się" włos? Juz niedługo Afgany będą go zazdrościć beardie.  Chichot
Jeden z psiaków dziwnie nosił ogon, w/g mnie zbyt wysoko usytuowany i "psuł" cały tył psa.

Rok temu były ładniejsze beardie.



« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 16:30:35 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 10, 2009, 18:12:59 »

Ten beardie ma chyba załamany ogon - noszony kosmicznie wprost!
Zbyt wysoko osadzonych było więcej, a sunia zdecydowanie za biała, także z tyłu jeśli dobrze podejrzałam w biegu.
Za to włosy u tych bc - jak jedwab. Ciekawa jaka jest struktura takiej sierści.
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 10, 2009, 19:35:52 »

Mi tez podoba sie taki radosny sposob wystawiania i samodzielne ustawianie sie psow. A jesli chodzi o przygotowanie, to Amerykanie sa nie do pobicia - tam kazdy wlosek zna swoje miejsce, a biel jest rzeczywiscie biala. No ale od czego sa prostownice i cala gama srodkow chemicznych Mrugnięcie
Szkoda jednak, ze sedziowie dopuszczaja strzyzenie siersci - zupelnie mi sie to nie podoba... Zgadzam sie tez ze Zdzisiem, ze rok temu byla mocniejsza stawka - zreszta w tym roku polowa psow sie nie pojawila, wiec i wybor sedzia mial mniejszy.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 10, 2009, 20:30:18 »

a swoją uwagę w moich oczach zwróciły psy 1 i 3 ci w kolejności, szczególnie ruchem... ja pewnie stawkę bym ustawiła inaczej :-)

zdecydowanie "show" w USA się liczy (a pomimo tego nie robią na głowach psów cudacznych fryzur...), ja wolę Anglię... mimo wszystko, tam też psy prezentuje się bardzo naturalnie.
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 10, 2009, 20:45:13 »

a swoją uwagę w moich oczach zwróciły psy 1 i 3 ci w kolejności, szczególnie ruchem... ja pewnie stawkę bym ustawiła inaczej :-)

Mi najbardziej podobal sie pies nr 1, wiec moze razem doszlybysmy do zgody co do wyboru zwyciezcy? Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2009, 07:48:15 »

W Europie też strzygą i to czasami średnio umiejętnie. Na jednej z ważnych wystaw w zeszłym roku zagranicą wygrał pies z tak ordynarnie poobcinanymi łapami, dołem i wąsami, że byłam w szoku, że nie wyleciał z ringu...

A ich wybielacz chętnie bym poznała, by moich dwóch paplaczkach!
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 12, 2009, 10:10:42 »

Kochani, wybielacz wybielaczem a wola zwycięstwa... gdybyście się naprawdę zawzięli, dobrym szamponem i odżywką myli pychole 2 x dziennie, po każdym zabrudzeniu i po każdym jedzeniu, potem delikatnie wycierali i suszyli.... mielibyście śnieżno-białe pychole. To samo dotyczy łapek. U nas Beardie (i inne psy) to mimo wszystko bardziej domowe przytulanki, przyjaciele czy psy służbowe, tam... to po prostu przemysł rozrywkowy i hobby w jednym. Czy wyobrażacie sobie oddać Waszego pupila w ręce kogoś kto profesjonalnie wyszkoli i zadba, i przygotuje i wystawi Waszego psa? tyle tylko, że w takim systemie oddajecie psa/suczkę na rok czy dwa... po to by mieć tytuły...
Podziwiać podziwiam i ... ubolewam, że nie stać mnie na takie poświęcenie  Duży uśmiech dbam, ale w granicach możliwości, i tytuł... no cóż, wolę za jakość psa, jego ruch, budowę przy dobrym i prawidłowym przygotowaniu niż za "show", choć mimo wszystko, jedno nie wyklucza drugiego, zrozumcie mnie dobrze  Chichot
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 12, 2009, 11:01:53 »

Taka amatorska hodowla to - jak dla mnie - dobra droga. Może pies nie ma tylu spektakularnych zwycięstw, dwa tytuły championa mniej, ale ma swoją rodzinę i dobre życie. Nie wyobrażam sobie oddać komuś mojego psa...

A co do białości - mam nadzieję, że nie mają te beardie tak jak np. amerykańskie persy często, które w okresie wystawowej kariery siedzą w małych klatkach, bez zabawek, karmione z ręki i wyciągane tylko na wystawę lub do pielęgnacji - byle futro było TOP.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 12, 2009, 13:20:28 »

o ilość championatów i ew. spektakularnych zwycięstw na naszej szerokości geograficznej się nie boję, bo na szczęście chyba, mamy inną mentalność i inaczej do tego podchodzimy, no i my nie stajemy z nimi w konkurencji  Duży uśmiech - są troszkę za daleko  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
- oczywiście generalizując, bowiem i w USA są hodowle, które same dbają , same wystawiają i lubią swoje kudłacze  Uśmiech (i chwała im za to)
Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krainawollusa swiatmuzyki wataha-farkas watachawilkow kov