Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: IV KRAJOWA WYSTAWA PSÓW PASTERSKICH I ZAGANIAJĄCYCH, WROCŁAW, 6.06.2009  (Przeczytany 8027 razy)
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« : Marzec 12, 2009, 22:58:29 »

"Dobra passa" dla hodowców BC trwa nadal  Chichot

po Łodzi 2008 ( Anatoli Zhuk (BLR) ) i Krajowej BC  (Petra Spoustova) mamy

IV KRAJOWA WYSTAWA PSÓW PASTERSKICH I ZAGANIAJĄCYCH, WROCŁAW, 6.06.2009

i sędziego -  Waldemar Mrowiec (Polska)

"Z niecierpliwością" czekamy na wiadomości o Klubowej 2009  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

---------------------------------

Gdyby ktoś chciał pokazać swojego BC szefowej Klubu PP Niepolskich to po;

01- 03  -  CHAMPION OF CHAMPION`S  i
18.04    Grudziądz    krajowa

bedzie miał okazję w I półroczu jeszcze dwa razy;

Krajowa Wystawa Psów Rasowych                     - Jelenia Góra, 17.05.2009 ,
XXXI Mazowiecka Wystawa Psów Rasowych CWC - Płock, 7.06.2009
 
   
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 23:20:15 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2009, 23:20:35 »

Zdzisiu nie bądź sarkastyczny  Chichot Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #2 : Marzec 12, 2009, 23:22:21 »

Ależ Anetko, to nie ja zapraszam sędziów na wystawy  Chichot

No i sa hodowcy BC, którym odpowiada taki skład sędziów i na podstawie ich wskazówek prowadzą swoje hodowle.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 06:57:20 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2009, 07:35:12 »

Wiecie to wszystko jest nie wiem czy śmieszne czy tragiczne. Przy okazji przygotowywania wyników na stronę doliczyłam się, że doprowadizli do tego, ze w zeszłym roku juz nieco połowa wystaw, na których był Dom Etny to zagranica. Czyżby chcieli, by robić tylko hodowlankę i nie pokazywać się na ringach. Z jednej strony jeseśmy polskimi hodowcami i tu powinnismy pokazywac swoje psy i promować hodowle, a z drugiej po co mi opinia osoby, która o beardie wie mniej niz ja, co więcej jeszcze jakieś głupoty powypisuje? Złosci mnie to tym bardziej, że akurat Bliźniaki w tym roku tych polskich wystaw potrzebują, a co sprawdzam obsadę, to nie mam ochoty zgłaszać.

a co do powtarzania sedziów - to jest jakaś farsa, czy nie ma juz innych? W sytuacji, ze musimy wiec wnioski od różnych? Podobnie w dogach, gdzie się obrócić w tym roku jest jeden sędzia, nawet na światowej w Bratysławie. A ze on plattenków nie uznaje, to nie mamy z Czają się gdzie pokazać np.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2009, 18:30:43 »

Mamy ponoć wielu sędziów... nie bardzo rozumiem, dlaczego Pani Niciewicz, nie dodając i nie ujmując jej niczego ma tyle razy sędziować tę rasę!!!

Nawet jeśli chodzi o to, by doliczyć się ile to Bearded Collie sędziowała, i aby wpisać, że jest to ilość ocenionych psów danej rasy wymagana przez Brytyjski Kennel Club do uznania sędziego za specjalistę to... marnie to widzę bo stawki oszałamiające nie będą a my... no cóż, różnica opłat za wystawy jest znikoma, kilometry i drogi w innych krajach łatwiejsze do przebycia.. wystawy ciekawsze... pojedziemy tam...

Nie byłabym taka pewna, że jest wileu w Polsce, którzy z takiego faktu są zadowoleni. Na tytuł ChPl potrzebne są oceny od różnych sędziów. Jeśli ciągłe sędziuje ta sama osoba... to nic nie daje.



 
Zapisane

zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 17, 2009, 07:45:59 »

Wystawa zniknęła ze strony Oddziału Łódzkiego.  W Łodzi nie radzą sobie z organizacja wystaw specjalistycznych.
Nie sprawdziła się metoda byle jaki sędzia - byle odfajkować następną wystawę. I jeszcze wmawiają nam, że robią to dla nas - bzdura - to typowy brak zaangażowania w rozwój rasy Bearded Collie.
Żenada i bylejakość.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 17, 2009, 09:35:17 »

Można mieć wrażenie, ze to działanie celowe? Co się dzieje z tym oddziałem - żeby tak przedłużali termin na międzynarodowa nawet, bo brak chętnych?
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 17, 2009, 11:43:53 »

Inna sprawa to brak informacji w wersji angielskiej - dotyczy to rowniez elektronicznego formularza zgloszen. Osoby z zagranicy musza sie wykazac nielada zacieciem lub korzystac z pomocy kogos z Polski.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 27, 2009, 10:14:25 »

Ponieważ Maćkowi zależało na PIP to zgłosiłam całą ekipę, także Rafiego, kto wie może drzemie w nim nie tylko talent najlepszej przytulanki Uśmiech))
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 28, 2009, 20:53:05 »

http://www.oviscalis.at/index.html

strona Pani z Austrii, która poprowadzi PIP
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 29, 2009, 06:33:39 »

Szkoda tylko, że zagrodę robią 5x5 metrów. Wtedy nawet najlepszy sędzia nie pomoże  Niezdecydowany
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 29, 2009, 08:41:37 »

Może zrobi inaczej. W Świerklańcu była ogromna, tyle że nas nie przyjęli na PIP
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 03, 2009, 17:01:49 »

Przed nami 21 innych psów

BEARDED COLLIE
Psy M 1 11
P 3 12-14
CH 2 15-16

Suki M 1 17
P 1 18
O 1 19
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 06, 2009, 18:29:55 »

To był dla nas dobry dzień: Deep i Daisy jako jedyne beardie dzisiaj zdały PIPy czyli mają certyfikat posiadania Pasterskiego Instynktu Pracy!!! Były  zafascynowane owcami, dzielnie poganianymi, a nawet przenoszymi przez Macieja Uśmiech. Zagoniły je w kozi róg, a Daisy pogoniła nawet barana, który przypuścił na nią frontalny atak! Zaimponowały nam i zadziwiły przyznam.

Wystawa również udana, choć miałam wielki problem w porównaniach, na szczęście Maciek pomógł, i koniec konców wygrał BOB Uśmiech.

Psy
Klasa Młodzieży
Charleston Co? (po Basiem) - dosk I, Zwys. Mł. Najl. Junior

Klasa Pośrednia
DREAM ABOUT DEEP Z Domu Etny - dosk I, CWC
ZEPPELIN Hau-Beauty - dosk. II
Klasa Championów
CELTIC PRIDE OF SMARTNESS - nieob
City of London Smartness - dosk. I, CWC, NAjl. Dorosły pies, BOB
Suki
Klasa Młodzieży
Bearded Szabo AIMI BLACK - bdb
Klasa Pośrednia
DREAM ABOUT DŻAMILA Z Domu Etny - Dosk I, CWC, NAjl. Dorosła Suka (gdyby nie czas byłaby Championem Pl)
FRIDA Kiaora - dosk. II
Klasa Otwarta
FINE GIRL of the Loyal Lads and Ladies - dosk. I, CWC

Musze pochwalić organizatorów, bo ringi były duże, karty ocen wpisywane do laptopa, podłączonego do drukarki, więc pełna kultura.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 06, 2009, 19:26:35 »

Sorki że dopiero teraz, ale dopiero na chwile udało mi się dopaśc kompa (za chwilę znowu mnie nie będzie bo ma reinstalkę...), a wiedziałam od południa..

Brawo, Brawo, wielkie BRAWO! Gregusiowe dziciaczki na medal- wszystkie! i ten test na instynkt... Brawo! tatus, choć jest raczej kanapowym pasterzem  Duży uśmiech jest dumny z pociech!

Rafi, no cóż, wdał się w mamusię i tatka :-) przynajmniej nie tęskni za owcami  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech ale za to Rasę wygrał, więc wystawowo najlepszy!

Dzięki serdeczne za takie wieści!
Zapisane

Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kov eneaekstraliga2014 krainawollusa polskiegpsts black-flag