Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CACIB LWÓW UKRAINA 02.05.2009  (Przeczytany 6958 razy)
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« : Maj 03, 2009, 14:10:02 »

Szlaki przetarte do wyjazdu na Ukrainę. I tak  :
MELANIA Kajopiko  zdobyła CAC, CACIB, BOB
w całej stawce była "tylko"  Championka Białorusi  WOOKIEE GANG BUTTERFLY
 Wystawa dobrze zorganizowana (może trochę za głośna i szkoda że tylko po Ukraińsku) Taka trochę niedzisiejsza. No cóż tam czas stoi w miejscu.Między godz 13-14 jest przerwa obiadowa dla wszystkich. nie ma wtedy oceniania.Jeśli ktoś z Was będzie się wybierał to jest tam co zjeść za rozsądne ceny (trochę stoisk, fajna kawiarnia, mini bar  super mają naleśniki z różnym nadzieniem, ale niestety herbatka tylko czarna.....Trochę problemów jest na granicy. Mam wrażenie że celnicy ukraińscy po prostu je uwielbiają,  muszą udowodnić że i tak racja jest po ich stonie.przy wyjeżdzie z Polski obyło się bez kłopotów. Przy powrocie robił problemy ich weterynarz. Pomimo że był paszport, świadectwo od powiatowego lek. wet, badanie na przeciwciała, to wymyślił sobie że na wystawie w Lwowie  ich wet. powinien podbić że z wystawy pies wyszedł zdrowy. A wogóle to musi wystawić mandat , bo zaświadczenie od powiatowego powinno być po polsku i po ukraińsku. Poprosiłam że ten mandat żeby wypisał powiatowemu to dostarczę, wtedy zrezygnował. Według mnie to było bezczelne naciąganie na kasę. Bez problemu 10 dolar, szybko jedziesz. Tak samo drogówka, która lubi cudzoziemców. Zawsze coś znajdzie.  ważna rzecz to zmiana czasu , na Ukrainie godzina do przodu.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 03, 2009, 15:03:22 »

No to gratulacje, (ile musi mieć CAC/CACIB aby zostać ch.ukrainy)

Melania jest obecnie naprawdę atrakcyjna, więc niechaj świat podbija gdzie się tylko da  Duży uśmiech! Brawo

no i tak na marginesie... nigdy tam nie byłam, boje się Rosji i krajów Rosyjsko-pochodnych  Smutny, właśnie tych problemów przy granicznych i drogowych i ew. na wystawie... na szczęście ode mnie tam bardzo daleko, wiec i nie kusi nic tak bardzo.
Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #2 : Maj 03, 2009, 15:40:47 »

Według ich regulaminu to właściwie jest Championem Ukrainy. Do tej pory za 1 cac dawali championat. (jeśli pies miał champ.swojego kraju.)Od marca zmienili przepisy nie dla wszystkich     i już tak łatwo nie jest. Pewnie dlatego,że my robimy trudności Ukraińcom. Oni muszą mieć 3 cace. Sprawa jest wyjaśniana, czy Melania jest ich champ. czy nie. Bo zdobywając u nich tytuł najlepszej suki, CACIB oraz BOB podobno się należy. Mnie na wystawie pani poinformowała że są nowe wytyczne (ja jadąc wiedziałam o zmianach).  Natomiast na miejscu jakaś pani od bouvierów zrobiła raban, rozmawiała z jakimś najważniejszym, powiedział że na wystawie międzynarodowej zdobycie wszystkiego uprawnia do tytułu championa Ukrainy.Wziąl od nich dokumenty potrzebne do wypisania championatu, 30 euro i dyplom ma ją wysłać do domu. Jedni mają inni nie. Zobaczymy, muszę do nich napisać.  A jeśli nie to trzeba mieć 4xcac w tym 1 z miedzynarodówki (odstęp 6 msc)  albo 2xcac na podwójnej miedzynar., i jeszcze 6xcac z krajówek ods. 1rok  od 5 sędziów.  zobaczę co odpiszą to wtedy byłyby akyualne zasady.  MOŻE!  Myślę że nie ma się czego bać. A fanie pozwiedzać, popatrzyć na zupełnie inne od naszych wystawy. Na Ukrainie to wielkie święto mają podczas wystawy. W przerwie występowały ich ludowe zespoły, widać że musieli się napracować z przygotowaniem, no i sanitariaty były ok. Bardzo podobał mi się wybór na najfajniej przebranego psa.Niedługo wyjeżdżam w bardziej "egzotyczne" miejsce, to opiszę jak tam wyglądają psie wystawy. postaram się zrobić trochę zdjęć. Uśmiech
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2009, 18:54:09 »

Gratulujemy i wygranej i odwagi!!!
Zapisane
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 04, 2009, 06:24:43 »

Jolu gratuluje wygranej Melanii, a Tobie wygranej i odwagi ja się tam chyba nigdy nie wybiorę  Zawstydzony
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #5 : Maj 04, 2009, 06:57:20 »

Dzięki za gratulacje Uśmiech  Ale tam nie mordują na ulicy ,  Chichot  Policji to tam widziałam więcej niż u siebie w centrum Krakowa. A tak poważnie , to odprawa na granicy mnie tylko niemile zaskoczyła. "Tubylcy" bardzo życzliwie i z uśmiechem odpowiadali nam na pytania.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2009, 08:42:04 »

Milka wielkie gratulacje, szalejecie z Melania ale to dobrze, reklamujcie polskie beradedy!
Ja również bardzo bym chciała pojechac na wschód ale tak dużó sie nasłuchałam o przejsciach na granicy, ze chyba się zdecyduję tylko jakbym pojechała z kimś obytym w kontaktach polsko-wschodnich  Duży uśmiech Duży uśmiech

Gratuluję sukcesu !!!!!
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2009, 10:09:49 »

Gratulacje i zazdroszcze - ja kocham wyjazdy na wschod. We Lwowie tez bylismy, tyle, ze autokarem i w czasach wzmozonej kontroli granicznej, z uwagi na ptasia grype. Kontrola byla tak wzmozona, ze celnicy nie zauwazyli zadnego z naszych psow - ja bylam z Basiem, a moja znajoma ze suczka puli Mrugnięcie Jedyny mankament to czasd spedzony na granicy - az 4 godziny w zaduchu i upale. Ale warto bylo, bo Lwow jest piekny.

Wyjazdy na wschod polecam, ale najlepiej w towarzystwie kogos kto zna jezyk i mentalnosc tamtejszych ludzi - polecam sie w charakterze przewodnika Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 04, 2009, 14:16:05 »

A jesli chodzi o championat Ukrainy, to kiedy sie tym interesowalam, wymagany byl CAC z jednej z wystaw organizowanych w Kijowie, nie wystarczyl sam ze Lwowa.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 14:48:28 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 04, 2009, 14:20:26 »

To ja się polecam Twojej pamięci Iwonko, jak Oleńka podrosnie to może wybierzemy się, biorę Cię jako przewodnika Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #10 : Maj 04, 2009, 14:40:21 »

Do 1.03.2009 wystarczył 1 CAC na międzynarodowej ( kl.otwarta, champ)  pod warunkiem ze pies jest championem swojego kraju.   Niestety już tak dobrze nie ma.  Duży uśmiech
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 04, 2009, 14:52:37 »

Chodzilo mi o to, ze wczesniej, jak zasiegalam informacji to przynajmniej 1 CAC musial byc z wystawy organizowanej w Kijowie. Ogolem musialo ich byc wiecej (lacznie 4) lub 2 x CAC z Kijowa.

Anetko, nie ma problemu Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 15:07:52 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #12 : Maj 04, 2009, 15:20:56 »

Championat za CAC ( w przyp. champ)obowiązywał bardzo krótko w 2008 r. W myśl przepisów z 2005 trzeba było mieć 4 CAC w tym 2 z Kijowa. Teraz znów zasady się zmieniły się niestety.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2009, 06:36:53 »

Mnie własnie przeraza to przejście graniczne.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 05, 2009, 08:43:55 »

....ale skoro Iwonka tak się podmawia za przewodnika... to może kiedyś cała bandą pojedziemy, pozwiedzać, a wystawa... przy okazji :-)

Iwonka, planuj wycieczkę  Chichot nie teraz, ale pewnie kiedyś Chichot damy się skusić
Zapisane

Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swiatmuzyki regteam polskiegpsts eneaekstraliga2014 yourlifetoday