Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 3 ... 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Amberose Make Me Smile zwana Pandą  (Przeczytany 32098 razy)
DorkaWD
Gość
« : Listopad 26, 2008, 10:03:32 »

W sobotę (22 XI) śliczny Amberosek - Panda dołączyła do naszej rodziny  Duży uśmiech

Przywitanie z Malwą - najważniejszym członkiem rodziny Mrugnięcie Malwa jest zachwycona Pandą

Poskramianie owcy Chichot
Fru, DZIĘKUJĘ za ten sympatyczny prezent  Buziak



Tak potrafię pozować ;-)

Pierwszy spacer



Zasłużony odpoczynek

Panda zaczęła już pojmować, że opłaca się qpkać i siusiać podczas spacerku, jednak w domu dalej jest szmatka w przedpokoju...
Codziennie czeszę ją szczotką i jestem mile zaskoczona, bo Pandziasta lubi te pieszczoty   Mrugnięcie
Niestety upodobała sobie "zwłoki" dzika do gryzienia, staram się opanować jej zapędy względem dzika, ale może się okazać, że "zwłoki" nie przetrwają zębów kolejnego psa   Złość
Panda okazała się małym złodziejaszkiem   Spoko Otóż smakołyki naszego Kluski (króliczka) często stają się jej łupem (marchewka jest najfajniejszym "gryzakiem")
Cały czas jesteśmy w fajnym kontakcie z Krysią/hodowcą, która bardzo cierpliwie wysłuchuje naszych najdziwaczniejszych pytań i na nie odpowiada.
Niestety tak się złożyło, że przyjście Pandy pokryło się w czasie z naszym wyjściem ze szpitala (Malwa miała zapalenie płuc) i nie miałam czasu by się wcześniej odezwać  Smutny

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:42:59 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #1 : Listopad 26, 2008, 10:16:40 »

Uroczy kudłacz z tej Pandzi.
Życzę zdrówka dla córeczki i dalszych szczęśliwych chwil spędzonych wspolnie z psiną  Duży uśmiech
Zapisane
Aneirin
GMBC
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 26, 2008, 11:41:50 »

Sama słodycz! Widzę że zachwyt śniegiem jest rodzinny Chichot

Drapki dla Pandy! [i dla królika też Duży uśmiech w końcu jest poszkodowany na marchewce]
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 26, 2008, 12:23:15 »

Dorka, dzieki za super zdjecia! Pandusia slicznie sie prezentuje, zarowno z owieczka, jak i na sniegu. Nie mowiac o nowej kumpeli - Malwie (mam nadzieje, ze Malwinka jest juz zdrowa?) Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #4 : Listopad 26, 2008, 13:22:22 »

śliczna ta Wasza dziewczynka! Jedna i druga  Chichot
a jak się dogaduje Pandziszonka z Malwą? Nie tarmoszą się nawzajem za bardzo?
Peanut nieprzyzwyczajony do malutkich dzieci, chcąc przywitać się z półtoraroczną dziewczynką naszych znajomych wyrżnął ją na ziemię  Szok oj, był krzyk  Niezdecydowany
więcej fotek!  Duży uśmiech [teraz ja Ci będę o to głowę suszyła Mrugnięcie]
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 26, 2008, 15:44:26 »

Pandzia tak slodko wyszla ze az sie wzruszylam zreszta zawsze mialam do niej slabosc Uśmiech Snieg uwielbiaja po mamusi ;DCiesze sie ze Panda dobrze sie dogaduje z Malwa i krolikiem oby tak dalej dzieki wielkie za te fotki bede z niecierpliwoscia czekac na koleje
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 26, 2008, 17:38:12 »

Dziękujemy za odwiedziny  Duży uśmiech
Moje dziewczyny dogadują się świetnie! Malwa jest adorowana przez Pandę i odpłaca jej się "pieszczotami", na szczęście Panda potrafi się w porę wycofać  Mrugnięcie Obserwuję bacznie moje dziewczyny... mam pewne plany wobec Pandy a do ich realizacji jest niezbędny dobry kontakt z dziećmi. Można powiedzieć, że Malwa jest swego rodzaju "królikiem doświadczalnym"  Duży uśmiech

Och, tak zachwyt śniegiem jest rodzinny, ale nie tylko on... Zamiłowanie do znęcania się nad dziczyzną też musi być rodzinne, bo i Skrawek  ma do tego tendencje  Mrugnięcie
Drapki dla Pandzi i Kluski przekazane, dla króliczka delikatne bo biedaczek jest po zabiegu  Smutny
Jak odzyska dobry nastrój to spróbuję zrobić mu fotkę z Pandą.

Malwka już zdrowa, jednak na spacerek zimowy z Pandzią jeszcze w tym tygodniu się nie wybierze.
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie  Duży uśmiech
Zapisane
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #7 : Listopad 26, 2008, 19:17:35 »

Omatko jakie cudności! Jakbym nie miała podobnych [nie licząc Malwusi oczywiście.. tego nie mamy Mrugnięcie] to bym chyba umarła z zazdrości Chichot

No i wasza owca jest jeszcze biała..  Z politowaniem

Ściski dla Malwusi, drapki dla Pandzi Uśmiech Rośnijcie zdrowo -obie Mrugnięcie

Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #8 : Listopad 27, 2008, 07:02:14 »

superowe te "słodziaki" po Cherry  Chichot  Chichot  Chichot

Niestety, ale muszę wprowadzić embargo na oglądanie maluchów przez Grażkę, bo potem chodzi po domu i wzdycha - kiedy wreszcie będą u nas takie cukiereczki  Duży uśmiech
Zapisane
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 28, 2008, 10:13:48 »

"M" mnie zastrzeli gdy zobaczy tą fotkę   Duży uśmiech Ale muszę się pochwalić, że Pandziszon załatwia się od dwóch dni tylko w ogrodzie   Uśmiech Toaletę zrobiła sobie przy rynnie, ma taki spłukiwany WC   Mrugnięcie
No  i Panda w akcji


Obawiałam się, że Panda może zniszczyć zabawki córki - obawy okazały się bezpodstawne!
Malwa ma kocyk na środku pokoju dziennego gdzie leżą jej zabawki (w tym kilka dość drogich) a Panda nawet nie wchodzi na ten kocyk. Próbowała - owszem! Ale wykorzystaliśmy "odruch orientacyjny" o którym pisze w książce "Przechytrzyć psa"  Kilka głośnych klaśnięć przy próbie zbliżenia się do kocyka i SUKCES! Zaczynamy wprowadzać klikera do dalszej nauki! Korzystamy z dwóch książek "Przechytrzyć psa" (tą ja czytam) i "Najpierw wytresuj kurczaka" (ta jest czytana przez "M"). Uczymy się kilka razy dziennie na krótkich sesjach (do pięciu powtórzeń) i Panda już opanowała siadanie Duży uśmiech Nie używa zębów w kontaktach z nami - tu znowu zasługa książki "Przechytrzyć psa"! Czasami jak mocno nakręci się w zabawie (staramy się do tego nie dopuszczać, ale nie zawsze nam się udaje) to łapnie kogoś za skarpetkę by nie kończyć zabawy i wtedy słyszy głośny skowyt który oznacza definitywny koniec zabawy i ... to działa!
Te dwie książki są WSPANIAŁE! teraz i ja mogę je polecić Mrugnięcie
A może to nie książki tylko nasz pies jest taki mądry? hahaha
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:43:26 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 28, 2008, 10:30:00 »

Ksiazka "Przechytrzyc psa" rzeczywiscie jest godna polecenia, a odp. na Twoje pytanie brzmi, ze zarowno Panda, ksiazka, jak i Wy jestescie madrzy Uśmiech Bo wielu ludzi wiedzy zdobytej z ksiazek (lub innych zrodel) nie potrafi wykorzystac.

Buziaczki dla Pandziszona!
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudzień 10, 2008, 19:56:43 »

 Z dedykacją dla Fru. Owieca żyje i wciąż ma się dobrze, jak widać na załączonym obrazku  Duży uśmiech 


Fotka dość stara, teraz siwego jest dużo więcej. Gdy jej się rozgarnie futro na grzbiecie to widać, że do polowy długości włosa jest siwe.
Z tym okiem siwym wygląda jak ofiara "słonej zupy" (oko podbite  Duży uśmiech)

Przerabianie drewna kominkowego na trociny  Duży uśmiech

Pierwsza próba chodzenia ze smyczą (na smyczy to to nie jest  Mrugnięcie)

Byliśmy na szczepieniu u naszej Krysi  Mrugnięcie Obawiam się, ze musimy zmienić weta bo Krysia nie chciała nam oddać Pandy  Język No i jakiś lekarz robił sobie z Pandą fotki  Szok i chciał ją od nas odkupić  Z politowaniem Sumując, jeśli nie zmienimy lecznicy to możemy psa stracić  Duży uśmiech hihi
A na poważnie to bardzo sie ciesze, ze trafiliśmy na Krysie, bo prawdopodobnie uratowała nam królika przed śmiercią.
DZIĘKI Krysiu  Buziak
Kluska dalej nie ma apetytu, ale chyba już czuje się lepiej  Mrugnięcie 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:43:56 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #12 : Grudzień 11, 2008, 13:33:12 »

Ściskamy i lizamy cudną siostrzyczkę Uśmiech

Mam nadzieję, że się spotkamy jakoś na początku roku.. Chciałabym zobaczyć jak Skrawek i Panda ganiają się po śniegu.. Chichot

Skrawek siwieje wokół oczek podobnie jak jego śliczna siostra Chichot I już rosną mu charakterystyczne birdołkowe brewki Mrugnięcie
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 11, 2008, 16:28:21 »

Przerabianie drewna kominkowego na trociny  Duży uśmiech


Sama slodycz Uśmiech I to spojrzenie, ktore uwielbiam - chodzaca (a wlasciwie lezaca) niewinnosc Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #14 : Grudzień 11, 2008, 17:19:55 »

Iwonko, a gdzieś Ty oczy tam wypatrzyła?  Chichot Pandziszon (ostatnio zwany Pandemonium  Duży uśmiech) w tej chwili jest psem bez oczu! Tylko podczas codziennego mycia oczu i chwilkę po nim można dostrzec te piękne ślepka  Z politowaniem Czekamy na czas aż będzie można zastosować jakąś gumeczkę, spineczkę...

Fru, dawaj fotkę brewek! Może Pandziasta też je ma (?) a ja o tym nic nie wiem  Mrugnięcie
Dlaczego ze spotkaniem naszych kudłatych stworzeń (i nas) mamy czekać do stycznia?

Za serdeczności Pandziasta dziękuje i odwdzięcza się tym samym  Duży uśmiech

Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg world-of-dogs legendarylions wolfes wolodyjowskiego