Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Amberose Make Me Smile zwana Pandą  (Przeczytany 32099 razy)
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #90 : Marzec 27, 2009, 16:38:47 »

więc wolę by była przyzwyczajona do czesania i traktowała to jak najnormalniejszą rzecz na świecie.

dobra podejście, ja niestety trochę olałam sprawę "za młodu" i obecnie czesanie nie jest ulubionym sposobem na spędzania czasu przez Peanuta....
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #91 : Marzec 27, 2009, 17:39:23 »

Pandzisza z nową zabawką. Troszkę to trwało zanim załapała, że to nagrody może wydawać Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:49:11 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #92 : Marzec 27, 2009, 17:43:56 »



Lubię jak Pandzisza ma taki rozwiany włos  Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:49:28 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #93 : Marzec 27, 2009, 19:33:32 »

ooo widzę, że butelka się spodobała?  Duży uśmiech
skumała jak wyciągać z niej przysmaki?
młody nie wykazał się w tej kwestii wybitną  inteligencją Mrugnięcie


Zapisane

Pozdrawiam, AgA
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #94 : Marzec 27, 2009, 19:50:13 »

Pandzisza była głodna - to najlepsza motywacja Mrugnięcie No i ja jej pokazałam jak to działa  Duży uśmiech
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #95 : Marzec 27, 2009, 20:23:33 »

Brawo. Czesanie nie szkodzi, szczegolnie dobra szczotka :-) a dbalosc o szczegoly to zaleta.

i tak jak obserwuję, to... najbardziej lubią czesanie te Birdołki, które... walczą o względy swojej Pani/Pana  Chichot bo nie o samo szczotkowanie chodzi, a o uwage im poświęconą  Duży uśmiech

no a że głód najlepszym doradcą...  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech to fakt. Butelka fajnie wygląda, ale jak widać, nie ładne co ładne ale..  co się psu podoba  Chichot
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 06:36:14 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #96 : Marzec 27, 2009, 20:42:45 »

No i ja jej pokazałam jak to działa  Duży uśmiech

eeee no co Ty, ja też pokazałam jak to działa  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #97 : Marzec 28, 2009, 20:04:23 »

Panda faktycznie zabiega o względy, jest druga w kolejce. Po Malwie a przed "M"  Duży uśmiech ufff... mam nadzieję, że "M" nigdy nie wpadnie na pomysł by poczytać to co ja w necie wypisuję  Mrugnięcie

Znowu wracamy do szczotki  Zawstydzony Owszem przymierzam się do zakupu, ale jeszcze nie wiem czy to będzie MP. MP chyba służy do "wykończeniówek" by napuszyć psa (?)
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #98 : Marzec 29, 2009, 15:08:22 »

Dorka gdyby MP słuzyła tylko do "wykończenia psa" to mało kto decydowałby się kupić szczotke za prawie 200 zł. Mp jest dla mnie podstawą czesania i do tego grzebień z obrotowymi zębami i na końcu zwykły metalowy grzebień i ewentualnie tzw.pudlówka (kóra służy własnie do puszenia łapek na wystawie).
Szczotką MP możesz wyczesać psa od czubka nosa po koniec ogona. Jest poprostu rewelacyjna. Chichot
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #99 : Marzec 29, 2009, 16:45:13 »

Mam zwykłą szczotkę, MP i grzebień z obrotowymi zębami i muszę przyznać, że najlepiej czesze mi się Skrawusia grzebieniem. Od góry do dołu. Jedynie do kołtunów używam szczotki, na szczęście kołtunów teraz prawie nie ma Uśmiech Grzebień spisuje mi się lepiej jeśli chodzi o wyczesywanie kłaczków podszerstka, albo ja się po prostu jakoś źle nauczyłam czesać Mrugnięcie Ale fakt faktem - jedno pociągnięcie MP od nosa do ogona i połowa psa czesze się sama Chichot
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #100 : Marzec 29, 2009, 19:47:28 »

Ja większość psa czeszę szczotką a grzebieni używam tylko do kołtunow lub nadmiernego podszerstka(np, przed cieczką) . Wg mojej skromnej opini grzebień wyczesuje za dużo podszerstka. Ale pewnie szkoły będą różne.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #101 : Marzec 30, 2009, 20:04:21 »

i warto odróżniać wyczesywanie od wydzierania podszerstka  Chichot to ogromna różnica. Wyczesywanie daje komfort, mniej futerka, wydzieranie, niby zmniejsza ilość futerka ale... poszarpane końcówki pilśnią się koszmarnie szybko i koszmarnie mocno! odrastający podszerstek wtedy robi jeszcze więcej kłopotu niż zostawiony na psie ale rozczesany. 
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #102 : Marzec 31, 2009, 07:40:18 »

najlepiej czesze mi się Skrawusia grzebieniem. Od góry do dołu.

Dopiero teraz zauwazyłam kierunek Twojego czesania  Duży uśmiech Wg mnie jesli czeszemy wg zasady "warstwami" to powinnas czesać od dołu do góry lub w poziomie z jednego boku do drugiego  Mrugnięcie. Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #103 : Marzec 31, 2009, 20:29:47 »

Pisząc 'od góry do dołu' miałam bardziej na myśli, że 'całego' psa Uśmiech A jeśli chodzi o kierunki czesania to na razie jeszcze nie czesze warstwami, bo Skrawek nie ma az tak dlugiej sierści i grzebień czy szczotka rozczesują do samej skóry. No i raczej nie wyszarpuję podszerstka, na ile się mogę zorientować Uśmiech Bo po primo nic mi się szybko nie pilsni, a po secundo - Skrawek by raczej to poczuł i dał mi wyraźnie do zrozumienia, co o tym sądzi. Wyczesujemy się gładziutko, spokojnie i bez szaleństw Uśmiech
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #104 : Maj 14, 2009, 11:37:25 »


Tak Pandzisz wygląda w warunkach domowych  Mrugnięcie
Ma na głowie te "żabki" przeźroczyste  Mrugnięcie
]

A tak w swoim ulubionych środowisku  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 16:49:48 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

konfederacja underword watahapierwotnych wolodyjowskiego wolfes