Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czesanie, szczotkowanie itd.  (Przeczytany 16511 razy)
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 06, 2008, 10:41:26 »

Spróbuję w dziele szkolenie zrobić instruktarz do nauki podstawowych komend, dajcie mi tylko kilka dni, bo jade teraz do Wrocławia.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 06, 2008, 11:55:07 »

o, mnie by interesowało "zostań" Uśmiech
powodzenia we Wrocławiu  Buziak
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 06, 2008, 13:11:32 »

Z tym czesaniem to ja nie ma problemu jeśli Vega się czymś zajmie Uśmiech jednak zazwyczaj ze szczotką podchodzę jak jest zmęczona i tylko by leżała, można z nią zrobić wszystko, wyciągnąć łapki, wyszczotkować uszy, ogon itd. Jak widzę, że się "rozbudza" i zaczyna wariować, odkładam szczotkę i zaczynam się z nią bawić.
Koncentracja? Hmm, muszę przyznać, że mam zdolną dziewczynkę - na spacerkach nauczyła się ładnie przychodzić, na komendę siadać i co mnie cieszy, nie wstanie póki nie dostanie smakołyku, bądź pochwały. Za nic w świecie nie mogę jej jednak leżenia nauczyć Uśmiech nawet nakierowując smakołykiem, zamiast ładnie się położyć to podnosi dupsko i przesuwa się w jego kierunku.
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #18 : Czerwiec 06, 2008, 14:26:33 »

zrobił się OT Mrugnięcie ja Peanuta leżenia nauczyłam wg wskazówek Fishera - mamy kanapę pod która można się przeczołgać [mówię o psie Mrugnięcie]. za kanapą stawiałam psa [a raczej trzymał go Piotrek] a przed kanapą klękałam ja z nagrodą. Pies chcąc zdobyć nagrodę musiał przeczołgać się pod kanapą. W momencie kiedy kładł brzuszek na podłodze mówiłam "leżeć". Powtórzyliśmy to kilka razy. Tak Peanut nauczył się na komendę kłaść....pod kanapą Chichot ale zaczęliśmy powtarzać komendę "leżeć" w róznych miejscach [głównie tam gdzie nie było owej kanapy Mrugnięcie] i w końcu zrozumiał, że jeśli chce zdobyć ciacho to musi sie położyć.
A teraz? teraz wystarczy jedno słowo [albo gest, bo siada też na gest] i młody posłusznie siada bądź leży.
Tylko "zostawać" nie chce Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 06, 2008, 14:31:03 »

zrobił się OT Mrugnięcie

Własnie Uśmiech Proponuje przeniesc dyskusje do odpowiedniego dzialu. Otworzylam tam nowy watek:

Podstawowe komendy
http://www.klubbeardedcollie.darmowefora.pl/index.php?topic=162.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 14:33:13 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 08, 2008, 19:37:27 »

Jedna uwaga ad szkolenie, bo ja juz przerobilam taki blad z Persa.
Jesli pada komenda, to musi byc pozniej inna - zwalniajaca psa z niej!!! to wazne, inaczej uzysujesz efekt taki, ze wykona polecenie ale nie kojarzy ze ma to trwac.... zastanow sie Agatka czy to juz nie nastapilo.

Smakolyk  TAK ale... ale musisz rozwazyc czy aby to nieza mocny bodziec. Czasami birdoly ciesza sie samym obcowaniem z nami i nie za kazdym razem trzeba dawac smakolyk... smakolyk mozesz mu dawac tylko po komendzie zwalniajacej go z czynnosci ktora mial wykonac.
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 08, 2008, 19:57:20 »

smakolyk mozesz mu dawac tylko po komendzie zwalniajacej go z czynnosci ktora mial wykonac.

Nie zgadzam się z opinia Gosi, smakołyk musi być podawany bezpośrednio po wykonanej dobrze czynności, jeśli damy dopiero po poleceniu zwalniajacym będzie to kojarzył, że nagroda jest za zwolnienie a nie za wczesniej dobrze wykonana czynność.
Czasami trzeba poprostu uzbroić sie w cierpliwość i konsekwentnie dążyć do celu.
Wiem,że to temat innego działu ale jeszcze jedno na zakonczenie. Jeśli wstaje zbyt szybko czyli w trakcie podawania smakołyku, mówisz "nie" i każesz ponownie wykonać polecenie. Możesz również narazie wydawać te polecenia w kuckach aby ruch reki nie ponaglał do wstania. Po kilku udanych próbach w kuckach próbujesz to samo na stojąco. Trening czyni mistrza, bądź poprostu cierpliwa. Mrugnięcie Wszystkiego się nauczy i będzie OK.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2008, 20:00:26 wysłane przez Aneta » Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 09, 2008, 14:06:53 »

Gosia slusznie zauwazyla, ze potrzebna jest komenda zwalniajaca. Wiele osob popelnia blad, uczac psa wytrzymania w pozycji siad, za pomoca dwoch komend, np. siad i zostan. Prawidlowo wykonana komenda "siad" wyglada tak, ze pies siada i dopiero jak mu powiesz "ok" (lub kazde inne slowo), to moze wstac.

Jednak podobnie jak Anetka nie zgadzam sie, by nagradzac wlasnie to zwolnienie, bo wtedy jest ryzyko, ze psiak wykalkuluje sobie, ze im szybciej przerwie wykonywanie komendy, tym szybciej dostanie nagrode. Poza tym, jak chcemy nauczyc psa siadania, to nie mozemy go nie pochwalic, gdy wlasnie usiadzie Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 09, 2008, 19:46:15 »

Kochani, ja nie wykluczylam podawania smakolyku!!! sama zawsze mowie ze nalezy to robic ale... ale jesli to zbyt intensywny boziec, nalezy poszukac innego! bodziec mocny - zawsze po wykonaniu calego zadania a nie polowy.... a cale zadanie to siad i pozostanie w tej pozycji az Pancio nie zwolni. Poczatkowo to oczywiscie kilka, potem kilkanascie sekund, wiec pies kojarzy niby jedna a tak naprawde slyszy dwie... tylko rozciagniete w czasie np: "siad......slicznie, biegaj". Czas pomiedzy tymi slowami wydluzamy.

Moja stara Persa nauczona byla wlasnie tak piszecie, i mogla przy nodze przejsc na koniec swiata

 byle powtarzac komende "noga" co 3 sekundy....

Mysle ze watku nie koniecznie trzeba konczyc, tylko przeniesc :-) a ja nie mam czaau na to - sorki :-)
Zapisane

Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #24 : Marzec 09, 2009, 08:53:09 »

mam pytanie odnośnie stołu trymerskiego, jaki on musi mieć duży blat ? przymierzam się do kupna, a nie chciałabym kupić za małego
znalazłam coś takiego w całkiem dobrej cenie, kankan 103

http://www.psy.kankan.pl/stoly-trymerskie.htm
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 11:44:03 wysłane przez Aga_Dream » Zapisane
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #25 : Marzec 09, 2009, 14:27:29 »

My mamy ten za 420,- i jesteśmy zadowoleni  Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #26 : Marzec 10, 2009, 08:00:09 »

Dzieki za odpowiedż, skoro jest sprawdzony, to zamawiam  Duży uśmiech
Zapisane
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #27 : Marzec 10, 2009, 10:20:00 »

Też używamy 103. Kupiliśmy razem z "szubieniczką" ale leży w piwnicy bo się nie sprawdziła.

Ważne - bozposlizgowa płaszczyzna, duże kółka (na wystawach służy jako "towarówka") i mocny dyszel - na końcu dyszla M  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Zapisane
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #28 : Marzec 10, 2009, 13:46:41 »

W takim razie stolik już przetestowałam, bo na waszym stole czesałam Dreama  Mrugnięcie.
Jednak ze względów finasowych zamówiłam ten bez kółek (mąz tak i tak się wścieknie, bo w salonie na podłodze goły beton  Złość, ale pies przeciez musi mieć stół do czesania  Duży uśmiech) , takze za towarówkę to ja będę musiała robić  Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #29 : Marzec 10, 2009, 14:17:22 »

Aga, obawiam sie, ze nie dasz sama rady ze wszystkim - sam ten stół to już spory ciężar...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg ospzychlin underword wolodyjowskiego wiedzminlandrp