Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: brudny pyszczek  (Przeczytany 3566 razy)
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« : Lipiec 07, 2008, 00:08:18 »

czy macie jakieś sprawdzone sposoby na "brudną" [od karmy] buźkę?
Peanut wygląda jakby moczył pyszczek w brązowej farbie. "pranie" buziola szamponem nie pomaga [szampon 1All Systems z odżywką].
poproszę o rady Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 07, 2008, 22:51:38 »

A dostaje karmę suchą czy namoczona? Jak bedzie jadł suchą to problem powinnien się skończyć. Ja piorę wszystkie dziewczyny w Iv San Bernard - zielone jabłuszko i ten szampon sprawdza się . Mają białe pychole  Język Ale jedzą karmę nienamoczoną.
I oczywiscie jesli ma osobnik skłonnosć do brudzenia brody czeste mycie najlepiej pomaga.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 08, 2008, 11:12:14 »

Wiele zależy od karmienia, ale tez i od indywidualnych predyspozycji.
U piesków czasami wylizywanie siusiaka (może mieć np. małe zapalenie) powoduje zażółcenie sierści przy pysku. Czasami ie wiadomo jak i kiedy brudzi pysk... podczas gdy Princessa zazwyczaj miała czyściutką buzię... Rafi wyglądał zawsze jak koszmarny upaprany brudas... musiał mieć myta buzię co najmniej 1 raz dziennie, a najlepiej ze 3 x. Teraz jest lepiej... je naturalne jedzenie w większości.
Myslałam, że to może mieszkanie lub okolica, ale... Rafi po kąpieli, wpuszczony do czyściutkiej mojej sypialni, na świeżo wyprane prześcieradła po jakiś 10 minutach wyglądała jakby... zjadł ze 2 kupy!!! nie wiemy do dziś jak to zrobił.

Niestety, nie ma rozwiązania jednego, trzeba przyglądać się i szukać .... no i mycie buzi pozostaje... może jak dorośnie, będzie lepiej tak jak z Rafim  Chichot
Zapisane

daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2008, 14:21:19 »

Oj, widzę, że nie tylko ja, a właściwie Vega, ma problemy z brudnym pysiolem i wydaje mi się, że w jej przypadku to przeczekać trzeba.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 14, 2008, 09:16:33 »

Mam teraz "bliżniaki" po Lily. W tym samym domu mieszkają, po tym samym podwórku biegają, jedzą z tej samej miski - Deepcio jest zawsze czysty a Daisy upaprana mordka po oczy... Słowem to chyba cecha osobnicza, jedne są brudaski, drugie czysciochy.
Z wiekiem Rafi troszke mniejszy paprak sie zrobił więc jest nadzieja... Troszke lepiej jak jedzą sucahą karme tylko, ale niewiele.
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #5 : Lipiec 14, 2008, 10:31:25 »

Peanut je tylko suchą, nienamaczaną karmę. chyba po prostu, tak jak piszecie, jest małym brudaskiem Mrugnięcie CHOCIAŻ z drugiej strony nazywamy go samoczyszczącym psem ponieważ chociaż nie wiem jakby był umorusany po kilku godzinach robi się bialutki Uśmiech oprócz pyszczka oczywiście Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolodyjowskiego konfederacja polski-serwer-rpg legendarylions world-of-dogs