Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: sztuczki i inne rozrywki  (Przeczytany 6443 razy)
Dilayla
GMBC
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 15



« : Luty 22, 2008, 17:54:52 »

Witam!
Znacie jakieś nietypowe sztuczki, którymi chwalą się wasze psiurki? Jak ich tego nauczyliście?
   MAm jeszcze jedno pytanie, szczególnie do Pani Anetki  Chichot jakie zadania moge stawiać przed 11 tygodnowym szczenięciem, aby nie były zbyt wygórowane, ale by móc rozwijać do fizycznie i umysłowo. W przyszłości mam zamiar iśc sportową ścieżką  Chichot i chcę juz od małego wychowywać Dilaylę na sportowca  Duży uśmiech.
Zapisane
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2008, 18:06:40 »

Wprawdzie nie jestem Anetka  Duży uśmiech  , ale wejdź na link i obejrzyj filmik.

Jest to taniec w wykonaniu Karlyik Nóra z Sherlockiem.
Polecam też inne jej filmy z pokazów tańca z psem.
Po prostu zapiera dech w piersiach.  Chichot

http://beardedcollie.ning.com/video/video/show?id=2002943:Video:2674

pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze sportowej  Uśmiech

Pod tym linkiem poznasz Karlyik i Sherlocka

http://beardedcollie.ning.com/profile/KarlyikNora

« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 18:08:57 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2008, 22:28:37 »

Serce mi sie raduje, jak dowiaduję się, że kolejne beardie wstępują na ścieżkę sportową BRAWO!!!
Aby moja rada mogła być konkretna musiałabym wiedzieć o jakim sporcie myślicie. Ale na pewno na początku uczymy poprostu podstaw posłuszeństwa. Chodzenie na smyczy bez ciągnięcia, przybieganie na zawołanie, siad, waruj, zostań, stój (zatrzymanie ). Staramy się nie uczyć zbyt wielu komend na raz. Zaczynamy od jedenj i jesli widzimy, ze pies wykonuje ją dobrze a nie , ze raz sie uda a raz nie to wtedy dopiero pzrechodzimy do nauki następnej komendy. Widiałam już takie szczenieta, które były uczone zbyt wielu komend, wykonywały gamę wszystkich pokolei , bo nie wiedziały tak dokładnie o którą chodziło właścicielowi, poprostu zgadywały.
Proszę napisac o jakim sporcie myślicie to wtedy powiem coś więcej, bo pewne rzeczy są istotne w jednym sporcie a przeszkadzają w innym. Więc nie będe narazie pisać więcej.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #3 : Luty 23, 2008, 06:56:44 »

I jeszcze jeden filmik ze strony Bearded Collie Network;

tytuł:
train your puppy, design by Andreas and Matilda ;o))

link;
http://beardedcollie.ning.com/video/video/show?id=2002943:Video:3936

Chyba, że interesuje Cię inny rodzaj pracy - Zdjęcie pochodzi ze strony

Ekeberg's Farm & Boarding Kennel - Boomtown Bearded Collie - http://www.boomtownbeardedcollie.se/English/Ekeberg.htm




[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 07:02:51 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Dilayla
GMBC
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 15



« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2008, 12:23:58 »

Dziękuję bardzo za wszystkie zdjęcia  Chichot!!

Pani Anetko: głównie chodzi mi o agility  Duży uśmiech ale myślę że tak amatorsko to mogłabym zobaczyć jak by mi szło w innych sportach, także w obedience.
   
     Jednak nie mam zamiaru bawić się w żadne pasterki. Dilayla większość czasu będze spełniać ze mną w stajni i instunkt pasienia musze w niej całkiem uśpić  Duży uśmiech NIe wolno jej będzie biegac za końmi, a gdy ja bede miała trening nie bedzie wolno jej biegać także za mną.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2008, 13:03:45 »

Ja nie jestem fachowcem w tym względzie, ale jak znam moje maluchy, to wiem, że lubią się uczyć, ale nie dłużej niż kilka minut. Nie ma znaczenia czego się w tym wieku uczy, najważniejsze, że uczy się poprzez to właśnie nawiązywania kontaktu i utrzymywania uwagi na właścicielu.
Uczy się, iż kontakt z Tobą, to coś fajowego  Duży uśmiech na tym etapie wydaje mi sie to najważniejsze. Jedna sztuczka, przez kilaka minut, co jakiś czas powtarzana. jak juz robi bezbłędnie, to nie każemy mu tego robić 10 razy, tylko uczymy kolejnej.

Moje beardie nie są właściwie wcale szkolone... ot, staram się, aby zwracały na mnie uwagę, a potem... potem to one już same wiedzą co należy robić np. w ringu hi hi hi. Princessa w pierwszym swoim opisie z wystawy w wieku ok 4,5 mies. ma zapisane "suczka z dużym obyciem wystawowym" hi, hi, hi, ha, ha, ha... była po raz pierwszy :-)
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2008, 18:59:29 »

Ha !!! Jeśli to agility to jestem w domu  Duży uśmiech.
W chwili obecnej jak najwięcej uczyć skupiania psa na swojej osobie. Jak to robić pisałam o tym w którymś z biuletynów. Druga ważna sprawa to nastawienie Daily na jakąś zabawkę, bo w konsekwencji najlepiej biega się w agility na zabawkę. Najlepiej sprawdzają się piłki na sznurku. Dla szczenięcia najlepiej znaleźć miekką. Jeśli bedzie problemz  kupnem takiej to dajcie znac podpowiem jak zrobić ją samemu. Pamiętajmy aby pies nie miał dostęu do zabawki przez 24h/dobę, tylko do naszej zabawy ze szczeniaczkiem Uśmiech.
I poza tym proponuję w trakcie uczenia różnych komend dodać do komendy słownej jakiś gest. To będzie uczyło już szczenię, że i słuchamy i patrzymy.
Oczywiscie  w tym wieku mozemy już zacząc uczyć pewnych elementów agility takich jak tunel , kładka i palisada rozłożone płasko na ziemi lub slalom uczony metoda tunelową.
Powodzenia i dobrej zabawy. Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dilayla
GMBC
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 15



« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2008, 17:06:34 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź  Duży uśmiech
A czy ja mam mozliwośc wglądu do archiwalnych bulietynów?

Musze się pochwalić, ze Dilka dziś pierwszy raz widziała konie!!! Była wszystkiego tak ciekawa!!!

Ale droga do stajni (samochodem) była prawdziwym koszmarem Smutny  Buzia na kłódkę  Niezdecydowany
Zapisane
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #8 : Luty 24, 2008, 20:46:22 »

Nie przejmuj się, nasza Beautka, gdy była malutka "rzygała jak kot".
A teraz przejeżdża 600 km na wystawę i budzi się tylko wtedy, gdy samochód stanie  Duży uśmiech
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 24, 2008, 22:16:41 »

Myślę że w kwestii archiwalnych numerów biuletynów da się coś zrobić :-) może nie od razu wszystkie, ale coś na pewno teraz, a z czasem wszystkie.
Zapisane

Dilayla
GMBC
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 15



« Odpowiedz #10 : Luty 26, 2008, 20:16:14 »

A ile się ich już pojawiło? Mi szczególnie zalezałoby na artykułach o szkoleniu i agility  Chichot
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 26, 2008, 20:40:48 »

o agility, właśnie początki - były w ostatnim numerze :-) jest ich 10 czy 11... wyslę na dniach. Proszę podać adres odbioru.
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 27, 2008, 19:30:05 »

W weekend Maciej zbudował u nas mały torek aggility dla szczeniąt. Kładkę juz załapały, cwiczą skakanie prze oponkę. To kilka desek i stara opona - może Tata tez cos takiego skleci?  Mają wiele frajdy, ten miot jest bardzo zabawowy i łapie wlot.



[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

konfederacja legendarylions wiedzminlandrp wolfes ospzychlin