Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cieczka u dziewczynek z Amberose  (Przeczytany 4582 razy)
DorkaWD
Gość
« : Maj 13, 2009, 19:59:05 »

Wiadomo coś na ten temat? Ktoś już zgłaszał?
Pandzisz ostatnio stał się bardzo atrakcyjny dla kawalerów i w dodatku jest obwarkiwana przez najlepsze koleżanki i sama też lubi warknąć. Chyba moja panienka zmienia się w kobietę  Co?
Jeszcze brak śladów (krwawienia), ale psy chyba wyczuwają wcześniej takie zmiany hormonalne(?)
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 14, 2009, 05:48:55 »

Różnie bywa. Może mieć cichą ruję - to się zdarza przy pierwszym razie. Daisy tak miała prawdopodobnie - moje chłopaczki w kwietniu/maju sią bardzo interesowały nią, ale krawawienie nie wystąpiło. Dopiero w grudniu miała "normalną" cieczkę. Czasami też - tak ma Lily np. - suczka dłużej się zbiera, ale juz się samce interesują - jak na spacerze u Gosi w lutym, a cieczka przyszła w kwietniu.

« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 09:59:41 wysłane przez Dagmara » Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 14, 2009, 08:22:10 »

O innych cieczkach w rodzinie nic mi poki co nie wiadomo. To zainteresowanie moze wrozyc cieczke, ale niekoniecznie. Pozostaje obserwacja Pandy.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #3 : Maj 14, 2009, 09:14:00 »

PMS  Duży uśmiech ja też warczę podczas PMSa  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2010, 09:33:19 »

Podepnę się pod ten wątek Mrugnięcie
W jakim wieku (tak około) mogę się spodziewać pierwszej cieczki u Gaji??
W tej chwili ma 6 miesięcy i zauważyłam, że co raz więcej psów się kręci koło naszego domu Z politowaniem
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2010, 09:44:58 »

Nie ma na to żadnej reguły, ale ok. 7 miesiaca moze już być. CZasami ta pierwszaq jest słabo wyrażona, choc psom to wystarcza. Bardzo pilnujcie dziewczynki i gdyby dostała cieczkę, to nie zostawiajcie samej nawet na własnym ogródku - dla psów w te dni nie ma żadnych przeszkód!!! Nawet bardzo wysoki płot! Ani spore różnice wielkosci miedzy "kochankami".

Inaczej często bywa, gdy w domu jest wiecej suczek - tak jak u mnie, zauważyłam, że żyjąc w stadzie są jakby bardziej infantylne, bo podporządkowane pod starsze, więc cieczki często są później.
Zapisane
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« Odpowiedz #6 : Styczeń 29, 2010, 09:51:43 »

Dziękuję za odp Mrugnięcie

Czyli jako, że w domu razem z Gajką mam 3 suczki to mała cieczkę może mieć później.
Na wszelki wypadek będę ja bardzo pilnować Mrugnięcie
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 29, 2010, 10:13:28 »

Może. Daisy miała pierwszą cieczkę "porządną"  gdy miała rok (jej siostry ok. 7 msca), Rosie i Joy mają 6,5 i ani widu ani słychu.

Dodam, ze są sunie "cieczkowo sprytne" - tzn. np. Daisy jest tak czysta, że nie pozostawia żadnych śladów, wiec gdyby nie chłopaki i "spoglądanie pod ogonek" to nawet nie widać by było, ze ma cieczkę - tak skrupulatnie wszystko wylizuje po sobie.
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 29, 2010, 19:47:58 »

Ballada miała pierwsza cieczkę w wieku 9 miesięcy a Jolly ma już 10 miesięcy i cieczki nie widac. Więc jak pisze Dagmara róznie to bywa. Niekiedy pierwsza cieczka pojawia się dopiero po 12 miesiącach. Więc należy obserwować i uzbroić się w cierpliwość. Z tego co wiem mamuśka Gajki Beautka miała pierwsza cieczkę w wieku 6-7 miesięcy.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2010, 09:44:33 »

Princess pierwsza cieczka - dokładnie w pierwsze urodziny, druga po 11 miesiącahc, ytrzecia po 9. Bounty - 10 mies. potem co ok 8-9 mies. Effie - w 8 miesiącu pierwsza.
Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahapierwotnych polski-serwer-rpg legendarylions wolodyjowskiego ospzychlin