Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: FURminator  (Przeczytany 5033 razy)
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« : Listopad 25, 2010, 10:19:40 »

Proszę o ocenę nowego znaleziska - FURminator.
Znacie to urządzenie, może ktoś miał okazję go używać? Czy w przypadku tak długiego włosa jak u dorosłego Beardeda może mieć zastosowanie? Czy dla szczeniaka/młodzieży może być przydatne?

Strona producenta: http://www.furminator.com
Kanał z filmikami na YouTube: http://www.youtube.com/user/furminatorinc

Produkty można znaleźć też w polskich sklepach zoologicznych.
Zapisane

Maja
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 25, 2010, 18:29:15 »

Używam furminatora w zakładzie i do wyczesywania mojego domowego kota. Uważam że jest ok. Uśmiech  Do tak długiego włosa jak ma bearded NIE POLECAM bo połamie i zniszczy włos okrywowy a podszerstek i tak zostanie. Super się sprawdza przy rasach krótkowłosych.
Dla naszych futrzaków polecam dobrą szczotkę i grzebień z szerokim rozstawem zębów Uśmiech Uśmiech   


Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2010, 18:31:46 »

i trzeba bardzo uważać przy użytkowaniu furminatora bo łatwo nim podrapać skórę - ząbki są dość ostre
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2010, 20:40:02 »

nie widzę zastosowania u beardie.
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2010, 21:13:29 »

Ja też nie.
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 26, 2010, 07:58:09 »

Wydaje mi sie, ze to urzadzenie zniszczyloby wlos okrywowy i w niedlugim czasie mialabys krotkowlosa Chanti.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2010, 17:25:18 »

Napisałam bezpośrednio do producenta oryginalnych urządzeń FURminator, z prośbą o przesłanie lub wskazanie filmiku, gdzie za pomocą FURminatora jest wyczesywany pies o tak długiej sierści jak mój, czyli Bearded Collie. Opisałam sytuację, że zainteresował mnie ich produkt, ale po naradzie z miłośnikami rasy, mamy wątpliwości czy w przypadku rasy o tak długiej sierści, urządzenie nie zniszczy włosa okrywowego.
Miła pani Kate podesłała mi filmik z pieskiem o długiej sierści, ale w porównaniu do Bearded Collie, sierść jest dużo krótsza, więc filmik niczego nie wnosi. Dowiedziałam się też, że jeśli w ciągu 30 dni uznam, że produkt nie spełnia moich oczekiwań, producent gwarantuje zwrot pieniędzy.
Tylko kto zagwarantuje naprawę uszkodzonej sierści?

Podsumowując - nawet odpowiedź producenta - wskazuje, że FURminator nie nadaje się dla Berdead Collie.
Zapisane

Maja
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-of-dogs wolfes legendarylions watahapierwotnych wolodyjowskiego