Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kitka?  (Przeczytany 7342 razy)
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« : Sierpień 14, 2008, 10:02:06 »

zmieniając temat z przykrego [licytacja na allegro] na zdecydowanie przyjemniejszy, jako pańcia 6 miesięcznego szczeniaka - FACETA, zastanawiam się czy spinacie swoim chłopakom grzwkę, np. gumeczką? Na forum mamy zdecydowanie więcej dziewczyn, ale chłopaki też przecież są [mowa o psach Mrugnięcie]. Beardety słyną z roztapiającego serca spojrzenia, ale że czas szybko leci a włos szybko rośnie owo spojrzenie ginie w gąszczu grzywki Mrugnięcie czy wypada chłopakowi chodzić w kitce? Piotrek uważa, że nie, i tak już wystarczająco często mylą Peanut'a z dziewczęciem [większość osób słyszy "Tina" zamiast Peanut...], a ja uważam że mężczyźni też czasami chodzą w kitkach i jakoś to im nie przeszkadza.. a Wy co myślicie? Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 14, 2008, 10:15:55 »

Mysle, ze jesli pies ma na tyle geste wlosy, ze ograniczaja mu pole widzenia to nalezy je spinac. Kiedys psom nie spinalam wlosow. Do czasu pewnego wypadku. Basie, ktory ma dosc dlugie wloski niebezpiecznie zderzyl sie z lawka - zielona lawka w ciemnym parku pelnym zieleni.

Nie uwazam, zeby przez zapiecie wlosow stal sie bardziej zniewiescialy badz by mu to w jakikolwiek sposob uwlaczalo. Ktos kto nie zna rasy i tak bedzie zgdywal czy to pies, czy suczka, a zdrowie i komfort psa jest najwazniejsze. Zreszta jakbym sie przejmowala tym co ludzie mowia i jakie maja teorie na rozne psie tematy, to pewnie przestalabym wychodzic z psami z domu. Tak jak slusznie napisalas mezczyzni tez spinaja wlosy Mrugnięcie Po prostu wybierz bardziej meski kolor i nie przejmuj sie. Ja kocham oczy beardie i za nic nie chcialabym ich zaslaniac Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #2 : Sierpień 14, 2008, 13:19:40 »

No cóż, niech pogada z naszym "facetem" co jest lepsze;
- bez kitki,
- jedna kitka,
- czy dwie kitki  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2008, 13:36:17 »

hahaha i jeszcze różowa gumeczka Chichot
ja tam jestem za kitką, zastanawiam się tylko jak uczesać młodego żeby Pan się nie burzył... Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 14, 2008, 21:40:33 »

Potwierdzam, ze oczy beardie sa tak piękne, ze nalezy je odsłaniać.  Duży uśmiech Pomijam oczywiscie kwestię wpadania na sprzety domowe kiedy nie ma kitki, a Ballu czesto się to zdarza , potrafi nawet wpaśc na mnie kiedy idzie do mnie tak jakby nie mogła odmierzyć odległosci.
Jeden z moich piesków Axel(Asklepios) nosi czasami nawet rózową spineczkę jakoś nie traci wcale na męskości. Mrugnięcie
UWIELBIAM KITKI U BEARDIE  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 15, 2008, 20:10:50 »

jeśli włosy zasłaniają oczy, i wyraźnie pies ma problemy z widzeniem - to kitka jest właściwie koniecznością.
Ja mam czasami z tym problem np. u Bounty (choć to dziewczynka), bo choć jej kiteczkka jest do  twarzy i właściwie "na miejscu" to Bounty latem bardzo tego nie lubi... chodzi chyba o słońce, które ją razi. Jedynym rozwiązaniem jest kupienie takich bardzo cieniutkich gumeczek, i w kiteczkę chwytanie tylko małej ilości włosów pomiędzy oczyma, i delikatnie z linii brwi, - jak najmniej, tak aby te chwycone w kitkę podtrzymywały resztę włosów, aby nie spadały na oczy.
Takie gumeczki kupuję na stoiskach w.. TESCO (z biżuterią, spinkami i gumkami), po 1, 60 czy coś takiego, mają paczuszki różnokolorowych gumek. Można wybrać białe czy czarne, tak, żeby ich kolor wtopił się w kolor włosów psa, wtedy nie będzie "zniewieściały" Chichot

Gumeczki są właściwie - jednorazowe, ale za to bardzo tanie.
Zapisane

AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2008, 07:43:29 »

heh no Peanut już ma zakupione gumeczki - full professional ze sklepu dla zwierzaków Mrugnięcie właśnie takie jednorazowe, czarne z jasnym "podbiciem", takie "co nie ciągną". wczoraj zrobiłam drugie podejście do kitki. Jeden sukces za mną - Piotrek nie protestował Mrugnięcie niestety młody ściągnął sobie gumkę po jakimś czasie. No i nie przepada za samą procedurą robienia kitki, ale to kwestia przyzwyczajenia Uśmiech
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, chciałam po prostu upewnić się, że nie robię jakiegoś psiowego faux pas czesząc chłopaka "na dziewczynkę" Mrugnięcie
a co do obserwacji osób postronnych to zauważyłam, że bardziej podoba im się Peanut z grzywką bo wtedy "wygląda łobuzersko" [fakt!]  Duży uśmiech za to ja chyba wolę jak ma kitkę, bo widzę jego oczka  Buziak
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2008, 09:31:13 »

nie to ładne co ładne ale co się komu podoba  Duży uśmiech
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 20, 2008, 07:06:03 »

Jestem za kitkami - bez nich np. Rafi wlatuje w przedmioty. A swoja meskosc i tak potrafi udowodnic Mrugnięcie))))
Zapisane
Mavi
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #9 : Sierpień 04, 2009, 22:24:22 »

Powracam do tematu kitki, choć dawno już nie był on poruszany. Mam jednak pytanie. Słyszałam ostatnio, że nie powinno się zmieniać psu fryzury, gdyż ma to negatywny wpływ na jego wzrok. Tzn. albo robi się kitkę cały czas, albo się z niej rezygnuje. Przyznam szczerze, że Brock nie nosi jej na stałe, a tylko sporadycznie. Czy to błąd?
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 05, 2009, 07:03:22 »

Moje też różnie. Lila ma praktycznie zawsze, bo ma grzywkę sięgającą dalej niż nos, i Rafi tez prawie zawsze, bo ma bardzo gęstą i zdaża mu się po prostu w coś wejsć bez tego. Bliźniaki raz tak raz owak. Myślę, ze to kolejny przesąd, choć zapewne większości z kitką wygodniej.
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 05, 2009, 07:24:57 »

Ja rowniez uwazam, ze to przesad. Nie powinniscie tym sie przejmowac i czesac Brocka jak Wam wygodnie Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Mavi
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #12 : Sierpień 06, 2009, 21:37:08 »

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Lepiej zapytać bardziej doświadczonych Uśmiech
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 08, 2009, 10:09:25 »

hahaha i jeszcze różowa gumeczka Chichot
ja tam jestem za kitką, zastanawiam się tylko jak uczesać młodego żeby Pan się nie burzył... Mrugnięcie


To ja mam dziwneo męża, bo to on wybiera spineczki Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolodyjowskiego legendarylions wiedzminlandrp watahapierwotnych polski-serwer-rpg