Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seminarium pasterskie dla Bearded Collie.  (Przeczytany 10068 razy)
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« : Luty 17, 2011, 08:57:58 »

Mam dla Was i naszych pastuchów propozycję wzięcia udziału w seminarium pasterskim zorganizowanym tylko dla naszej rasy.

Termin : 6-7 sierpień 2011r.    Ilość psów: max 8      miejsce:  http://www.pastuszkowo.pl/

trener: Aleksandra Rosiak

Koszty:
2dni = 135pln (120pln nocleg w namiocie)
3dni = 215pln (190pln  nocleg w namiocie)

"to jest kalkulacja dla pary trenującej (przewodnik+pies), przy psie tylko "z
próbą instynku" ceny oczywiście mniejsze bo liczone będzie tylko jedno,
krótsze wejscie do owiec, przy następnym psie doliczone koszta treningu...,
tak samo przy ewentualnych osobach tow. nie będą liczone wtedy ceny trenigów
ale już są wyliczenia pod konkretne sytuacje

jesli chodzi o nocleg to w domu mam 2 pokoje 3-osobowy i 5-osobowy, mozna
rozbic sie namiotem na łące i korzystać z łazienek w domu, mozna nocować np.
w Zdworzu (15min drogi)..."

Są to wstępne ustalenia, chcę najpierw zorientować się ile będzie chętnych osób.

Czekam na informację kto jest chętny do wzięcia udziału.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2011, 22:29:46 »

ja  Duży uśmiech gł,ownie instynkt i może jakiś do pracy
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2011, 19:33:47 »

My się pewnie wybierzemy w lipcu na oficjalne PIP-y bo chcemy mieć oficjalne potwierdzenie z wpisem do rodowodu, ale kto wie...
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2011, 08:47:14 »

Patrze na moje dziewczyny i zglosze Merci i Plindze do pracy. Z Tofcią zobaczę :-)
Zapisane

Agnieszka-Zuzia-Beza
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2011, 18:55:40 »

Chętnie pojedziemy. Chyba, że już za późno na  zgłoszenie?
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 19, 2011, 09:30:38 »

nie, nie jest za późno, chętnie Was zobaczymy, bo jakoś mało zgłoszeń  Smutny
Zapisane

Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 19, 2011, 09:36:43 »

Zgłosiła bym Bossa ale właśnie będziemy na Litwie Smutny
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 03, 2011, 11:04:14 »

No i należy się małe sprawozdanko :-)

choć życie płata figle, jednak dla mnie i Anetki jakoś nieźle się pookładało. W związku z moimi osobistymi sprawami, i tym, że głosiłyśmy się tylko my (Anetka i ja) przesunęłyśmy się z terminem o tydzień wcześniej.

Moje birdołki, które mogłam ze sobą zabrać, czyli Princess, Merci, Toffifee, Sally, Laperla i Mała Mi były super zadowolone. Wiedziałam, ze to dla nich przyjemnośc, ale to było dla nich cos wiecej. Było widac uśmiech na pyskach kiedy patrzyły na owieczki, i wiedziały, że za chwilę mogą je troche poganiać  Duży uśmiech Duży uśmiech

Super zaskoczeniem była dla mnie Toffifee. To jej debiut, jak każdego mojego psiaka w tym temacie, a w drugim wejściu do owiec potrafiła je nawet "odkleić" od płotu! co nie jest wcale łatwe. Sally, w pierwszych minutkach, gdzie nie wiedziała co zrobić, wpuszczona została więc do niej Tofcia (pierwsze wejście do owiec) i ta jej pokazała, co nalezy z nimi robić! chwilę potem zabrana była Tofcia a Sally zaczęła zaganiać owieczki, i nawet dała radę odszczeknąć się i zdyscyplinować owieczkę, która nie miała zamiaru jej, malucha (5 mies) słuchać  Duży uśmiech owieczka jej rogi pokazała, a Sally jej miejsce w szeregu zdecydowanym naszczekaniem :-)

Tofcia nie dość że wiedziała co robić, to jeszcze zwracała uwagę na mnie i udawało się nią w tym wszystkim kierować we właściwy sposób, jakby naturalnie.

Princess dostała radosnego bzika  Duży uśmiech zaganiała biegając wokół, przemykając szybciej przede mną, a za mną owce popędzając. To jej pierwsze spotkanie z owcami i spisała się super, i miała w tym gigant radochę  Chichot

Merci była krótko, i nie było więcej czasu. Weszła aby pokazać Sally co robić z owieczkami, ale była zbyt spokojna i uważna, stąd zamieniona została na Tofcię, o której myslałam że pierdoła  Duży uśmiech, a okazało sie inaczej. Następnym razem, będzie czasu więcej dla Merci, ma to obiecane.
Tak czy owak z biegiem czasu obserwowała baczniej co dzieje sie w koszarze (obszar gdzie ćwiczymy z owcami). Towarzyszyła jej mała Laperla i Mi, oba maluchy koniecznie chciały pomagać dużym  Duży uśmiech

Lidka, u której jest teraz Mi, chciała spróbować, a więc... no i udało się! Trzeba było małą troszke ośmielić, ale mimo że ma dopiero 4 miesiące zaczęła zaganiać  Chichot Super! Brawo dla dziewuszki jestem z niej baaardzo dumna.

Anetka z Balusią i Joly też miała w tym wiele radości. Pewnie i ona się z Wami podzieli wrażeniami.

... a mnie, mnie jest tym milej, że hodowanie to moja pasja, i moja idea hodowli i linii, i obserwacji, i wszystko do czego zmierzam się sprawdza. Bearded Collie to pastuch, i takim ma w swej naturze pozostać, i jak widać to coś w nich jest, siedzi.
Maja byc nie tylko piękne, ale i mądre i pozostać psem pasterskim, który może i lubi pracować w swoim temacie  Chichot

Kolejne wizyty u owieczek zaplanowane  Chichot żałuję tylko, że nie mogę sama mieć owieczek (przynajmniej na dziś), i że moje wyjazdy muszą być mocno limitowane... Płacz

Mam obiecane linki do galerii zdj, bo byli też ludzie z Australianami, i sporo robili fotek. Anetka nakręciła filmiki, Lidka też. Mam nadzieję pokazać Wam niedługo naszą zabawę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2011, 11:07:54 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2011, 16:19:08 »

Super wieści! Z niecierpliwością czekam na fotki i filmiki Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 07, 2011, 11:12:29 »

dostałam kilka pierwszych fotek :-)
https://picasaweb.google.com/smartness.beardies/PastuszkowoSierpien2011#slideshow/5638050670133374242

Podziękowania dla Klaudii Szymańskiej, autorki zdjęć.
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 07, 2011, 17:40:46 »

Piękne zdjęcia! Będą jeszcze jakieś? Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 07, 2011, 17:50:07 »

beda, pewnie i fotki i filmiki, ale jeszcze czekam na nie  Chichot
Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #12 : Sierpień 07, 2011, 18:55:02 »

Zdjęcia super Duży uśmiech  Fajna taka zabawa z owieczkami. Chichot Duży uśmiech
Moim birdołom  musi wystarczyć zaganianie i pilnowanie yorkow. Chichot Chichot Chichot
I tu sprawdzają się fantastycznie. Duży uśmiech
 
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 07, 2011, 20:03:05 »

kiedyś może się skusisz, i tak jak ja, zobaczysz, że dla Beardie to jak wycieczka do lunaparku dla dzieciaków  Chichot
Zapisane