Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cesar Milan - "super" zaklinacz  (Przeczytany 6776 razy)
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« : Lipiec 25, 2011, 19:15:14 »

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie widział, zachęcam do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI&feature=related "Rewelacyjne" podejście... a na świecie są tysiące osób zafascynowanych jego metodami Smutny
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #1 : Lipiec 26, 2011, 07:53:08 »

 Złość Przykro się na to patrzy...
Zapisane
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 26, 2011, 16:20:17 »

Jak się ogląda cały odcinek i patrzy się na szkolenie to nie wyglda tak brutalnie. Ale na tym filmiku to w 100% nie jest pozytywne szkolenie  Szok
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 26, 2011, 16:38:44 »

Pewnie zależy który odcinek, ja widziałam kilka i dla mnie to była masakra - on kopie, o przepraszam - dotyka, nawet psa, którego problemem jest skakanie (a właściwie to nie jego problem, tylko właścicieli Mrugnięcie). Pozytywne to na pewno nie jest, a i szkoleniem bym tego nie nazwała, bo niczego tych psów nie uczy. Mój ulubiony tekst: "on mi teraz ufa", po tym jak pies dostał z buta - ciekawy sposób na budowanie zaufania.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 27, 2011, 08:43:32 »

jego technika kopania w brzuch i po genitaliach to wg mnie to samo co bicie tylko ze na pierwszy rzut oka od niby "dotyka psa" Zaufanie w tym przypadku polega nie na szacunku do właściciela tylko na strachu że dostanę z kopa Smutny
Najlepiej to obrazuje husky na tym filmiku gdy rzuca się w odwecie na Cezara, inne się kulą z bólu.
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 27, 2011, 09:17:47 »

Zgadzam się w 100%. Napisałam o dotykaniu z przekąsem, bo Millan wciąż powtarza, że to nie jest kopanie, tylko dotykanie - dość mocny jednak ten dotyk, skoro tak bardzo go słychać i skoro reakcja zwierząt jest tak silna - u większości widać strach i objawy stresu. Kolejna rzecz, która mi się bardzo "podoba" to technika uczenia psa relaksowania się - rewelacja...
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #6 : Lipiec 27, 2011, 09:48:53 »

Mam bardzo mieszane odczucia do jego metod. Z jednej strony zrobił bardzo wiele dobrego dla wielu, zwłaszcza agresywnych, psów, które bez jego ingerencji trafiłyby do uśpienia; prowadzi ośrodek dla psów, uświadamia wielu ludziom, że większość "problemów" z psami generują opiekunowie - to dobre strony jego pracy. Niestety jest też druga strona - czyli część metod jakie stosuje. Próbuję przekonać samą siebie, że być może w przypadku "dominujących" psów tego typu metody dają szybsze efekty niż pozytywne szkolenie, ale jeszcze mi się to nie udało. Ściska mnie w dołku gdy oglądam jak je kopie. Złość
Zapisane

Maja
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 27, 2011, 10:24:23 »

To prawda, że uświadamia, że wiele problemów generują właściciele - tylko, że tak naprawdę nic nie robi z tymi przyczynami, a dla psów moim zdaniem nie zrobił nic - co najwyżej zrobił przysługę ich właścicielom. Psy przestają atakować, ale są w tak silnym stresie, że aż żal na to patrzeć - to nie są szczęśliwe psy. Zwróćcie uwagę, jak po krótkim "szkoleniu" reagują na każdy ruch ręki i jak obserwują nogi, czy przypadkiem nie dostaną zaraz "dotknięte". Inna sprawa, że to naprawdę niebezpieczne - bicie psa, który przejawia agresję i rzesze naśladujących go ludzi - najczęściej nieumiejętnie. Dla mnie tak traktowane psy to tykające bomby zegarowe, bo albo zupełnie zamkną się w sobie popadając niemal w autyzm, albo za chwilę wybuchną. Szybki efekt, to nie znaczy dobry efekt - ciekawa jestem, jak wygląda funkcjonowanie z psem w takiej "wyleczonej" rodzinie za jakiś czas po programie i ile z tych psów rzeczywiście dobrze żyje, o ile w ogóle żyje.

Na dowód, że można inaczej polecam zapoznanie się z pracą włoskiej trenerki Alexy Capry, która rehabilituje (naprawdę rehabilituje) agresywne psy - bez agresji i przemocy. Miałam przyjemność uczestniczyć w prowadzonym przez nią seminarium, widziałam sporo filmów z jej pracy i stosowane metody. To link do jej strony, niestety po włosku, ale można skorzystać z google translatora: http://www.gentleteam.it/

Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2011, 10:43:42 »

i tym samym mit zaklinacza jako rewelacji pryska  Uśmiech

nie podoba mi się, nie pochwalam, i nie polecam.
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 11, 2011, 22:13:34 »

Link do ciekawego bloga, w którym autor analizuje poczynania Cesara Millana: http://wtemaciecesaramillana.blogspot.com/
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 14, 2011, 08:12:29 »

czytam Millana, poczytałam trochę tego bloga i dochodzę do wniosku, że Cezar Millan nie jest dla początkujących.
Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

uslugiminecraft bross- zaburzenia for-the-win smoczywladcy