Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: OLIVIER Farmarens Give Me Five wita :-)  (Przeczytany 9198 razy)
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« : Luty 12, 2009, 10:12:52 »

Mały Olivier (1,5 roczku) wita wszystkich serdecznie. Pozostanie z nami w Polsce do końca 2009 roku. Miejmy nadzieję pozna co niektórych z Was :-) jest bardzo przyjazny i chętny do zabaw :-)
Pochodzi ze Szwecji, ok. 150 km na północ od Sztockholmu, z hodowli jak widać z nazwy Farmarens.


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 10:18:25 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 12, 2009, 13:19:30 »

PIĘKNY! Nie miałam pojęcia, że Beardołek już w tym wieku jest taki Beardołkowaty  Duży uśmiech
Czułe drapki dla Oliviera  Buziak

Małgosiu, dlaczego tylko do końca roku? Nie szkoda Ci będzie oddawać takiego przystojniaka? Ja bym nie mogła  Smutny i właśnie między innymi z tego powodu nigdy nie będę mieć szczeniąt...
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 12, 2009, 13:48:41 »

Kochani, Olivier już miał przyjemność mnie poznać wcześniej. Tak, taka decyzja jest zawsze trudna, nie tylko dla mnie, ale tez i dla Ulrici, bowiem z ni mieszka. Hodowla Farmarens to zdecydowanie rodzinna hodowla, gdzie psy mieszkają w domach Maine i jej córek. Dopiero jak poznałyśmy się lepiej, kiedy wiedziałam, ze bardzo chce Oliviera na ojca szczeniąt Bounty i Princess padła taka propozycja. Maine jest spokojna o Oliviera w moich rekach. Czuje się wiec wręcz zaszczycona ze taka szansa została mi i nam (w tym rejonie europy) dana.

To sa takie dłuższe wakacje dla Oliego. Beardie, o ile s dobrze prowadzone, o ile są akceptowane w nowym miejscu i o ile maja podobne (lub lepsze) warunki - aklimatyzują się super szybko. To jedna z cech jaka odróżnia Beardie od "Lessie". Beardie ma instynkt samozachowawczy i zawsze szuka najłatwiejszego rozwiązania.

Zapewne dlatego, ze w kwestii zachowania wobec psów, wychowania i nastawienia do nich jestem w pewnym stopniu podobna do tego co Olivier zna z domu, Olivier bez problemu wtopił się w nasz rodzinę. Doskonale wie, jak wcisnąć się na 3-go do mojego łózka  Duży uśmiech, gdzie szukać smakołyków (lada)  Duży uśmiech i jak skutecznie wepchnąć łebek do głaskania i nos do całowania  Duży uśmiech Duży uśmiech
To dla mnie niebywała okazja poznania go "od wewnątrz", pełnej natury... to wiedza i doświadczenie nie do przecenienia. Oliemu jest i będzie u mnie naprawdę dobrze.

Juz nie jeden Birdolek był u mnie na wakacjach i... chyba bardzo zestresowany nie odjeżdżał  Duży uśmiech

Dlaczego na rok? ano dlatego, aby przy okazji wizyty u mnie w kwestii prokreacji, dac szanse i innym, którzy do Szwecji nie pojada, aby mogli skorzystać z tak fantastycznego rodowodu, o ile oczywiście chcą i pasuje do ich planów i wyobrażeń. To uklon hodowli Farmarens w kierunku tych okolic.
Olivier jest jedynym psem tego kojarzenia i Maine chce go mieć dla siebie. Nie jest wiec do kupienia.

czy trudno będzie się rozstać? TAK TAK TAK  po trzykroć i jeszcze więcej tak, ale... ale jestem tez hodowca z natury, wykształcenia i zamiłowania.... czasami takie ruchy są po prostu potrzebne. Nie każdy pojedzie na koniec świata aby pokryć suczkę wymarzonym psem, bo i nie można latami wkładać w hodowle gigantycznych kosztów które również, i to w dużej mierze związane są często właśnie z podróżami.

Dla mnie obecność Oliviera tu, daje zdecydowanie większe szanse na pełne mioty, bez  utrudnień. A mnie na tych szczeniątkach zależy... Oli nie jest do kupienia, ale mogę go mieć inaczej  Chichot i jestem za to wdzięczna hodowli Farmarens.
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2009, 15:34:32 »

Mały Olivier (1,5 roczku) wita wszystkich serdecznie.

I my witamy Olivera - mam nadzieje, ze uda mi sie go poznac osobiscie i przybic mu piatke Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 18:46:58 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #4 : Luty 12, 2009, 15:49:33 »

Też witamy "małego Szweda" w polskiej krainie  Chichot

Mam nadzieje Gosiu że zobaczymy go już w Katowicach i na III Krajowej BC (oczywiście jeżeli dla beardie będzie sędzia "od beardie")

UWAGA SAMCE - w okolicy zaczął grasować młody Szwed !!!  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech

UWAGA SUNIE - kawaler jest do wzięcia  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech




Zapisane
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #5 : Luty 12, 2009, 16:41:47 »

 Witamy młodego przystojniaka !!!!
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #6 : Luty 12, 2009, 17:30:27 »

Czeeeeść Ollie Mrugnięcie

Skrawuś szuka nowego idola, odkiedy Basie go obwarczał w niedzielę.. Więc jak coś to etat jest wolny Duży uśmiech
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 12, 2009, 18:18:42 »

Ja mam nadzieję poznać Oliego juz wrótce , przy okazji odwiedzin w Poznaniu. Już nawet nie czekam na zaproszenie Gosi poprostu sie wpraszam.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #8 : Luty 12, 2009, 18:35:48 »

Nooo, zaczyna się robić ciekawie  Chichot

Coś mi to zaczyna wyglądać na komitet powitalny  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Zaczyna się zapowiadać na maleńki zlot rodzinny  Duży uśmiech

Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #9 : Luty 12, 2009, 18:57:28 »

cześć Oli Uśmiech

co powiesz na małe spotkanko z tylko troszkę młodszym kumplem?
będzie wam raźniej wsród starszaków  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 12, 2009, 21:39:39 »

I my witamy, mamy nadzieje że się spotkamy
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 12, 2009, 23:55:42 »

Kochani tak Olivier jak i ja zapraszamy jak zwykle :-) Oli jest baaardzo przyjacielski i łasy na zabawę!
Jeśli nic nie przeszkodzi, jesteśmy w Katowicach, Szczecin i Anetkę zapraszamy jak zwykle (ta już wie, że nie trzeba pytać o zaproszenie Duży uśmiech)  a Ci z okolicy mile widziani, o tym juz pisałam, spacerek weekendowy mile widziany w większym towarzystwie. Zapowiada się zima i mróz, więc... po zabawie nie będzie konieczności kąpieli  Chichot

FACECI strzeżcie się! Oli ma w sobie coś... ach...
dziewczyny... no cóż, [pilnujcie się, bo Oli wie po co przyjechał  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 23:57:21 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 13, 2009, 08:34:25 »

Moje beardie-chłopaki pogadały wczoraj z Czajkowskim, za dolę w kurczaku obiecał pilnować dziewczyny Mrugnięcie.
Rafi swojej nie da stanowczo!  Duży uśmiech
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 13, 2009, 11:54:27 »

no i teraz się wydało po co Dagusi dogi  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Rafi niech pilnuje swojej dziewczyny, a Oli życzy jej całego mnóstwa szczeniątek płci pięknej  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech, mamy plany i dla synalków Oliego... co w rodzinie.. to nie zginie hi, hi, hi, ha, ha, ha  Chichot
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #14 : Luty 13, 2009, 12:39:02 »

Dogi - wiadomo, a teraz przestawiamy się na samych dożych chłopaków, więc ochrona wzrośnie  Duży uśmiech

Wiesz Rafi ma traumę - żona od 3 lat i nic Uśmiech. A jeszcze mu własny ojciec w międzyczasie dziewczynę wykorzystał. Za to teraz do końca życia Lily jego, a noc poślubna chyba niedługo...
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

konfederacja ospzychlin wiedzminlandrp world-of-dogs watahapierwotnych