Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczenięta u "Egida Ateny"  (Przeczytany 12416 razy)
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« : Luty 15, 2008, 14:25:53 »

Część z Was czeka pewnie na oficjalną informację !!! Mrugnięcie
11 Lutego w godzinach rannych Ballusia powiła 7 szczeniąt : 4 dziewczynki i 3 chłopców. Jeden chłopiec jest w kolorze łupkowym pozostala dziatwa czarna (rozwiały się marzenia o kolorkach  Płacz- może następnym razem Uśmiech).

Niestety 5 szczeniąt ma błędne umaszczenie tzn. ma wiecej bieli niż dopuszcza umaszczenie irlandzkie. Mam nadzieję, że przy pomocy Gosi uda nam się ustalic, skąd wzięła się ta anomalia.

Gosiu proszę napisz kilka słów na ten temat, zrobisz to bardziej fachowo, ja jestem kiepska z genetyki.

Udało mi się już obrobić z różnymi rzeczami po narodzinach więc na dniach przedstawie Wam nasze kochane dzieciaczki, bo mimo wszystko to małe beardusie i są bardzo słudziutkie i śliczniutkie.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 21:46:58 wysłane przez Aneta » Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Biedruszczak
GMBC
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 67



« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2008, 15:20:02 »

Gratulacje i nie maluchy się zdrowo chowają.
Zapisane

Wychowany na Pomorzu Wielkopolsce oddany!
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2008, 15:42:42 »

gratulacjr dla mamy, wytrwałosci dla babci i zdrówka dla maluchów
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2008, 15:48:21 »

Anetko, gratulacje - zostałaś babcią Duży uśmiech Niech maluchy rosną zdrowo, bo w końcu to jest najważniejsze.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2008, 18:19:03 »

Moja odpowiedz się nie pokazała Smutny
Więc jeszcze raz: najważniejsze jest, że z Maluchami i Balu wszystko w porządku!!!

Na stronie klubu beardie w Stanach jest artykuł o mismarkach, a otwiera go tekst:
BEARDIE TO NIE LUDZIE - KAŻDY JEST DOSKONAŁY!

Buziaki dla Maluszków od nas wszystkich.  Buziak
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2008, 20:36:26 »

Kochani, nie będę się wyrywała przed szereg. Moje wiedza, choć jakaś jest, może zawierać małe luki. 5 szczeniąt błędnie umaszczonych było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej, iż w linii Ballu są psy zdecydowanie bardzo ciemno umaszczone, i raczej walczy się tu o trochę bieli niż było jej za dużo.
Niestety, niemal wszystkie mioty Williama są poukrywane :-( ale co nieco znaleźliśmy, więc i będą dane dla tych, do których zgłaszam się o pomoc w ustaleniu, skąd  wziął się taki typ błędu (wszystkie maja podobne błędy). Profesor zwyczajny Marek Świtoński, to osoba uznananie tylko w Polsce ale i na świecie w dziedzinie genetyki, katedra pana Marka Świtońskiego przoduje w Polsce w badaniach nad psim gentotypem.
Myślę, że będzie to wspaniały i ciekawy artykuł dla wszystkich :-)

William to pies o dość starym rodowodzie, i pamiętajmy, że kiedyś błędnie umaszczonych było więcej. W USA kwestia umaszczenia jest traktowana bardziej lekko, stąd i tam częściej się zdarzają.

jakkolwiek, myślę, że taka sytuacja ucieszy wielu, bowiem wada wyklucza psa z hodowli wg wzorca FCI, stąd i cena maluszków będzie niższa :-) a tak jak napisała Daga, Beardie nie ludzie, i są wszystkie doskonałe!  Duży uśmiech

Dla mnie dzieciaczki są śliczne, pierworodna córeczka Baluu do dziś mi się śni, druga zachowaniem chwyciła za serce, chłopaczek pierwszy jeśli się nie mylę, ma najwięcej bieli, ale jest tak słodki że można go zjeść  Duży uśmiech ma prześliczne 2 plamki na każdym pośladku po jednej  Uśmiech

Ostatnie dwa są umaszczone bardzo prawidłowo, z niewielką ilością białego.... i w taki sposób, moja kochana genetyka pokazuje, że... że jest zaskakująca i bardzo prawdziwa  Uśmiech i niczego nie pozwoli ukryć...
U lIly pokazała, że Greguś ma brązowy kolorek w sobie, choć już prawie nikt w to nie wierzył :-) Kochana genetyka, ...
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2008, 18:23:20 »

Zapraszam wszystkich na stronę Ballady do poznania naszych nowych członków rodziny  Chichot www.bearded-collie.pl





Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2008, 07:34:55 »

Gratulujemy Tobie Anetko i Ballu.  Chichot
Byliśmy na Waszej stronie i szczeniaczki są słodziutkie - a rosną jak na drożdżach !  Duży uśmiech
Nasz Rino też nie jest "wystawowy" a kochamy go tak mocno jak Beautkę ( a rozpieszczany jest jeszcze bardziej  Mrugnięcie  ).
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2008, 21:49:37 »

U Ateny jeszcze 3 suczki czekają na ciepłe domy i kochające rodzinki :



Zapraszam na słodziutką sesję zdjęciową z kudłatymi modelkami w roli głównej  Duży uśmiech www.bearded-collie.pl
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 11, 2008, 21:59:46 »

Jeju... jakie to środkowe zwierzątko ma spojrzenie....
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 12, 2008, 06:38:26 »

Jakie spojrzenie...taka natura, slodziutka, pokorna i uległa, potrafi roztopić najtwardszy lód  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 12, 2008, 07:21:00 »

Śliczne maluszki, takie słodkie
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 12, 2008, 16:14:16 »

Skads znam to spojrzenie:



Bylo bardzo mylace Mrugnięcie Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 12, 2008, 21:46:24 »

Afrodytka to naprawdę spokojna , delikatna dziewczynka. Przypomina mi trochę Bountusię Gosi.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 13, 2008, 09:20:59 »

a ja mam dziś czarny dzień... odjeżdżają "maluchy" (waga ok 22 kg!!!) do Szwecji.... oni tam się cieszą a ja łez nie mogę zatrzymać... hodowla to cudowne uczucie, ale rozstania tak bardzo bolą... wszystko gotowe, miseczki, zabawki, szmateczki... dokumenty... eeech...
Zapisane

Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

underword polski-serwer-rpg legendarylions watahapierwotnych wiedzminlandrp