Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kalisz, 15.06.2008  (Przeczytany 4429 razy)
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« : Maj 22, 2008, 11:28:51 »

Kalisz, 15.06.2008

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ : DO 28 MAJA 2008.

Marek Czerniakowski - ALE, pomimo ... jak ktoś chce niech zgłasza  Mrugnięcie

----------------------------------------------------
Zapisane
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 11, 2008, 10:52:20 »

Plan sędziowania;

Ring: 2 Niedziela
Sędzia: Marek Czerniakowski (PL)

Bearded Collie (1)
Psy - Dogs
Klasa szczeniąt - Puppy Class 1 1

- DISCOVERY Smartness


Trzymamy kciuki  Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 10:54:16 wysłane przez zdzichu » Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 11, 2008, 11:06:57 »

jest za co  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

taka stawka jak wiecie bywa bardzo niebezpieczna... pssst....


(dla mnie doświadczonych i wtajemniczonych w świat wystaw - bywa, ze jak sedzia widzi tylko jedno zwierze, dodatkowo nie dorosle, czyli malo przypominajace obrazki w kasiazkach... przyznaje gorsza ocenie i nie przyznaje tytulu... niezaleznie od jakosci zwierzecia.
Bywa tez i inaczej, czyli dosteje zwierzatko wszystko, niezaleznie od klasy i wygladu, tylko za to, ze zostalo zgloszone... )
Zapisane

AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 11, 2008, 12:30:16 »

No właśnie tak mnie zastanawia - jeden zgłoszony piesek [swoja drogą moja pierwsza miłość - Discovery Uśmiech Pamiętasz Gosiu? Uśmiech] i na jakiej podstawie sędzia go ocenia? bo zawsze myślałam, że psy na wystawach są ocenanie na zasadzie "TY wyglądasz najlepiej z wszystkich zgłoszonych tu piesków więc TY zdobywasz najwyższy tytuł". okazuje się, że psy oceniane są indywidualnie na podstawie wzorca[?] - wyglądu/zachowania, a nie że jest to "ocena porównawcza"...? ciekawych rzeczy się człowiek na starość dowiaduje Uśmiech
Powodzenia Discovery!
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 11, 2008, 12:37:40 »

Kazdy sedzia powinien porownywac zgodnosc ze wzrocem, ale jak ma kilka psow to porownuje je rowniez miedzy soba.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 11, 2008, 12:48:45 »

Bywa tak, jak pisze Gosia.
Beautka usłyszała już, gdy była sama w klasie młodzieży (drugi dzień ), że wygląda "za młodo" na tytuł najlepszy junior.  Duży uśmiech
I ciśnie się wtedy pytanie na usta - jak "staro" musi wyglądać weteren by dostać CWC ( u TAKIEGO sędziego) w swojej klasie Co?  Co?
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 11, 2008, 13:01:53 »

"wygląda za młodo"  Duży uśmiech świetny argument... nie do podważenia Mrugnięcie trzeba było przypruszyć jej futerko talkiem coby zsiwiała Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 12, 2008, 10:08:50 »

I tu musze zgodzić się w 100% z Gosią. MIałam juz okazję spotkać się na ringu z niesprawiedliwością właśnie gdy byłam sama na ringu. Nie będę już wymieniać nazwiska (zainteresowani wiedzą). Przegrane zawsze bolą ale jeśli przegrywamy z lepszymi to mimo wszystko ma to inny smak.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 15, 2008, 21:47:32 »

Jako hodowca obu tych psów, napisać mogę, iż znam te psy doskonale, i uważam, że pomimo pewnych różnic, to jakością są zdecydowanie porównywalne. O żadnym nie można powiedzieć, ze jest zdecydowanie gorszy.
Tego dnia Rafi po prostu miał większy "power" i chciał się pokazywać, czym widać ujął sędziego.
Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 16, 2008, 05:05:05 »

No i wynik był miły dla nas :-)
Dicovery bardzo się sędziemu podobał, otrzymał ocenę wybitnie obiecującą z pięknym opisem, który zamieszczę przy okazji. Zaznaczono mu w karcie oceny Najlepsze szczenię i jak sędzia powiedział "zobaczymy jak będzie się dalej rozwijał". Na BISach nie zostawałyśmy, miały odbyć się bardzo późno, słońce paliło... Dafi nie był tym rozczarowany  Mrugnięcie

Dla mnie, Daffi zachowywał się wprost doskonale, Basia (u niej Daffi mieszka i jest częścią jej rodziny) nie miała sie ze zdumienia... "skąd on to wie?" , a jednak :-) kochane moje małe dzieciątko :-) powinno dostać adnotację taką samą jak moja Princessa na pierwszej swojej w życiu wystawie "... suczka z dużym obyciem wystawowym.."  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 05:06:49 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watachawilkow wataha-farkas polskiegpsts krainawollusa yourlifetoday