Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Westminster Dog Show 15.02.10 r.  (Przeczytany 4504 razy)
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« : Luty 16, 2010, 12:14:50 »

Oto tegoroczny zwyciezca: Ch Tolkien Raintree Mister Baggins



Zajal tez 3. miejsce na grupie:



BOS byla: Ch Ha'Penny Lilac (z mega iloscia bieli)



I tradycyjnie wideo, poki co ogolniedostepne: http://video.usanetwork.com/features/westminster_dog_show/herding_group/v1201794
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 12:18:45 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2010, 17:55:28 »

Dla mnie te psy wyglądają jakby były strzyżone. Tolkien niczego sobie, w końcu w odpowiednim kolorze hi, hi  Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 16, 2010, 20:07:33 »

ze stawki która byla na filmie, pewni tak samo bym wybrala. Co do strzyżenia - chyba były przycinane, łapy prawie napewno, ale zwycięzca rasy to chyba nawet uszy....

BOS - obserwowałam ja. Tak max białego, ale cały czas zgodnie ze standardem. Ma bardzo ładnie osadzone łpopatki, i kolor siega dokładnie tam, ale opadający włos biały może sprawiać wrażenie inne, ale jest naprawdę bardzo atrakcyjna i fajna z natury, wesoła, bawiła się w ringu  Duży uśmiech
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2010, 20:59:29 »

Ja wybralabym inaczej - spodobala mi sie suczka(?), ktora wystawia kobieta w czerwieni i czarnych kozaczkach Uśmiech A z brazow tez inny przypadl mi bardziej do gustu Mrugnięcie Co do bieli to w sumie nie wiemy czy zgodna ze standardem, bo nie widac jak daleko siega na lapach i co kryje sie pod kolnierzem. Amerykanie dosc luzno do tego podchodza, wiec wszystko jest mozliwe. Co do temperamentu to z handlerem moze i wesola byla, natomiast sedziny sie obawiala. Tyle z moich obserwacji na szybko Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 16, 2010, 21:24:26 »

Ja wybrałam tak jak sędzia, ale podobał mi się również pies/suczka z babeczką w czerwieni ale tą druga niż Iwonki.

Po obejrzeniu filmu jestem pewna, ze tam jest zwyczaj formowania fryzur u beardie przy pomocy nożyczek, chyba wszytskie miały ciecia i nie tylko łap ale i pio całości.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 17, 2010, 08:18:21 »

Mnie jednak aż takie fryzjestwo u beardie bardzo razi.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 17, 2010, 09:39:12 »

Patrząc tylko, bez dotknięcia psa, trudno oceniać, ale... mnie się bardzo podobał "drive" suczki BOS. Ma najlepszy ruch dla mnie. Ogólnie - większość tych psów w ruchu  "konikuje" i ja za tym nie przepadam :-)

Co do reakcji suni na sędzinę, to raczej widziałam bunt - beardie nie każdego kocha i musi tolerować, wydaje się być dość zdecydowaną suczką, dla mnie nie było tam strachu. Bearded Collie, nie każdego musi witać otwarcie, często do obcych podejdzie z rezerwą, aby po chwili wiedzieć z kim ma do czynienia. Rezerwa - to nie strach.

Co do koloru, patrzyłam, i jest max, ale chyba mieści się w standardzie.
Chyba, no tak, bo tylko to co widać momentami, ale tak samo oceniamy inne rzeczy, nie wiedząc, jak się układają kości i ciałko pod futerkiem :-)

pogadać sobie można :-) każdy w swej ocenie pewnie ma rację :-) ale to co mnie się najbardziej podoba, poza cięciem oczywiście - to doskonale przygotowane Bearded Collie, czyste i zadbane na co dzień, bo takiego efektu nie otrzyma się przy zaniedbanym na co dzień psie. To są lata pracy - doskonałego groomingu i jak by nie było genetyki, dającej fajny włos.
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2010, 12:00:34 »

Ad charakteru się zgadzam, sunia nie była zestresowana, raczej "miała swoje zdanie". Widzę u siebie, że są beardie, jak Lily i Joy, które każdemu z miejsca rzucają sie w ramiona, są takie, które nie przepadają za przymusem i wolą najpierw kogos poznać i same podejść, co czasami na wystawach brane jest właśnie za strachliwość.

W przygotowaniu imponuje mi biel i każdy włosek osobno - piękne wyczesanie, byle tylko nie dotykali ich nożyczkami!
Zapisane
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 17, 2010, 21:59:06 »

Ta suczka to ma taki charakter jakiego ja u bearded collie nie lubie widziec zbyt rozbrykana szczeka,skacze,ciagnie na ringowce ustac w miejscu nie moze..Ja wole bardziej opanowane psy wiadomo ze na wystawach bywa roznie ale ta suczka wyglada na czestego bywalca wystaw wiec nie powinna tak sie zachowywac co do bieli to moze i miesci sie w standardzie ale smiesznie to wyglada..Natomiast Tolkien niczego sobie chlopak i ten beardie co Ivo sie podobal to mi tez sie podoba ale to dobrze ze z Iwona mamy podobne gusta:)
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 17, 2010, 22:01:39 »

Co do jakosci siersci tych psow to faktycznie zazdroszcze!Ale napewno dbaja o to futro na co dzien i tu sie zgodze bo ja moja Cherry to chcialabym czesciej szczotkowac i kapac ale jakos tak czasu brak..
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watachawilkow wataha-farkas swiatmuzyki black-flag kov