Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Salzburg 8-9 maj 2010  (Przeczytany 6351 razy)
Monika
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 101



« : Maj 10, 2010, 07:07:36 »

 Szok
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 00:52:30 wysłane przez Monika » Zapisane

"czasami najbardziej bezlitosnym zwierzęciem bywa człowiek"
www.bearded.pl.tl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2010, 07:59:26 »

pani sędzina - Hodowla Scotsdale :-)

Brawo Moris!!!! Brawo Moniko i Pawle! super wieść na początek tygodnia. Jestem z Was bardzo dumna! dziękuję!
Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2010, 08:17:59 »

Gratulacje!!! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2010, 09:18:34 »

Wow to ci Morisek szaleje po ringach, brawo , gratulacje!
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2010, 09:53:37 »

no i moze wpisywać już sobie w pełni zasłużone "MultiCh" :-) bo jesli się nie mylę ma więcej niz 3 tytuły championa :-) zliczyć trudno, bo osiągnięć całe mnóstwo!
Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #5 : Maj 10, 2010, 11:01:53 »

Na Multi  3 championaty (poza PL)
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #6 : Maj 10, 2010, 13:42:34 »

Gratulacje!!!  Chichot
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2010, 14:14:21 »

Gratulacje Uśmiech

Na Multi  3 championaty (poza PL)

Jako, ze to nieformalny tytul sa rozne wersje, najczesciej chyba mowi sie, ze przynajmniej 3. Dlaczego uwazasz, ze poza polskim, w koncu to taki sam jak inny Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #8 : Maj 10, 2010, 14:41:48 »

Nie Ja tak uważam, tylko kiedyś taką odpowiedż uzyskałam w Zarządzie Głównym.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 10, 2010, 14:42:38 »

A i stawki beardie w Polsce często nie ma się co wstydzić - i ilościowo i "jakościowo".

Gratulacje!!!, też musimy się troche powybierać do Austrii, bo i Deep i Raf mają tam Ch zaczęty...
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 10, 2010, 17:17:44 »

Nie Ja tak uważam, tylko kiedyś taką odpowiedż uzyskałam w Zarządzie Głównym.

Moze chodzilo o to, ze lacznie maja byc 4 w takim razie?
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 10, 2010, 19:37:14 »

Nie Ja tak uważam, tylko kiedyś taką odpowiedż uzyskałam w Zarządzie Głównym.


Czyżby zarząd główny twierdził, mże champ Polski jest mało ważny?Co? trochę to śmeszne, ciekawe kto tej informacji udzielił  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech robawiłaś mnie tym Milka do łez  Duży uśmiech

Multi - oznacza "wiele", więc zwyczajowo powyżej 3 championatów skraca się i używa MultiCh zamiast całej listy, aczkolwiek, co niekltórzy wolą wynmieniać każdy z osobna. Dla mnie to kwestia miejsca gdzie te tytuły się wpisuje, ile tego jest i po co to się robi,. Do katalogów wystawowych wygodniej podać MultiCh, InterCh, i wszystko wiadomo.

To czy łatwiej czy trudniej - sprawa indywidualna. To samo się tyczy interchampionatów. Można pojechać na 2 zagraniczne wystawy, tam gdzie brak jest konkurencji (zgłoszonych 1 czy 2) - "zaliczyć" CACIB'a i zrobiony. Wokół Polski jest takich krajów kilka, więc czasami łatwiej o intera niż multi. Zawsze to kwestia indywidualnej oceny. Ja osobiście zwracam na to uwagę i nie każdy Inter znaczy dla mnie to samo.  To samo tyczy się i "Multi".

Napewno championat Danii czy innego kraju Skandynawii jest trudny, bo tylko 1 jest przyznawany dla psa i 1 dla suczki z klas młodziezy, pośredniej lub otwartej. Ostatni musi być dany w wieku pow. 2 lat.

Również champ.  Niemiec jest trudny do zrobienia (5 VDH), jeszcze trudniej klubowy champ. Niemiec, bo tu wymagany jest CAC ze specjalistycznej lub klubowej, czyli spore utrudnienie.

Nie łatwy jest champ. Francji, coraz trudniej o champ Czech czy Słowacji. Austria i Szwajcaria choć tam wielu Beardie nie ma - też do łatwych nie nalezy. To kraje do których jeżdżą Czesi, Słowacy, Francuzi, Niemcy... i nie tylko. Czyli stawki często spore i niełatwe.

Polska jak na razie - jak się ma samozaparcie - to champ. Polski będzie. Trudniej z Młodziezowym, bo tu czas ucieka   Chichot

Ja bym nie licytowała, nie oceniała, Moris ma prawo do mówienia o nim "multiChampion" i tyle, a jak kto zazdrości - jego sprawa :-) W Polsce multiChammpionów wielu nie ma   Duży uśmiech

Wydatki na wystawy zagraniczne, wysiłek w to wkładany zasługuje na uznanie a nie na dyskusję! - taka jest moja ocena. Moris pewnie jeszcze nie jeden tytuł doda sobie do kolekcji, Brawo Moniko i Pawle raz jeszcze, moje słowa uznania! i ucałowania dla Morisa! Brawo chłopaku!
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 19:42:38 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #12 : Maj 10, 2010, 20:54:07 »

No proszę ile jedna informacja potrafi zrobić zamieszania.
Po pierwsze nie zazdroszczę , i nie oceniam osiągnięć Morisa. Zawsze Monice i Pawłowi szczerze gratulowałam wygranych.
Mam wrażenie że to Ty Małgorzato oceniasz niekorzystnie osiągnięcia innych.
Cieszę się że ubawiłam Cię do łez.Dla Twojej ciekawości, był taki moment kiedy mój pies miał 3 champ(w tym polski),W ZG poinformowano mnie że tytuł MultiCham jest tytułem umownym. Hodowcy wpisują go gdy pies ma kilka championatów.
powiedziano mi że powinnam mieć jeszcze 1 championat.Nie zapisałam niestety z kim rozmawiałam.Nie było to dla mnie istotne.
Dlatego pozwoliłam sobie wpisać tą informację.Można ją było skorygować skoro wiedziałaś lepiej. A nie w sposób bardzo niegrzeczny atakować.Nie dziwi mnie wcale że wiele osób pouciekało z tego forum.Natomiast Twój opis robienia interchampionatu pozostawię bez komentarza.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 10, 2010, 21:31:23 »

Ja bym nie licytowała, nie oceniała, Moris ma prawo do mówienia o nim "multiChampion" i tyle, a jak kto zazdrości - jego sprawa :-) W Polsce multiChammpionów wielu nie ma Duży uśmiech

Nikt z nas nie odmawia Morisowi prawa do tytulu, ani powodowany zazdroscia nie umniejsza jego osiagniec. To piekny pies, ktory zasluzyl na swoje wygrane. Po prostu przypadkowo rozwinal sie dodatkowy watek - jak sie okazuje sprawa tytulu Multichampiona jest dyskusyjna, bo nikt nie ma 100% pewnosci jak to z tym jest... i tyle. Z tego co napisala Milka wynika, ze wg ZKwP trzeba miec 4 championaty. Ale pewnie, gdyby zapytac o to inna osobe w zwiazku, okazaloby sie, ze wystarcza 3 lub trzeba miec 5 Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 11, 2010, 08:00:59 »

Multi oznacza po prostu - wiele. I nie ma takiego oficjalnego tytułu, to jest skrót, oznaczenie dla psa/suczki która posiada wiele championatów.
tak jak pojedyńczy oznacza - 1, double - 2, podwójny, Trio - oznacza trójkę i jest często stosowane i powszechnie znane, tak co do czwórek i powyżej... to już trudniej znaleźć powszechnie stosowane inne okreslenia. Stąd, powyżej 3 - okresla się jako Multi. (to tak samo jak "kilka" - ile to jest?)

To samo dotyczy tytułów jakie wpisuje JP (De Chester) dla swoich psów - World Champion czy Europa Champion - nie wiem nic na temat takiego tytułu, a oznacza World Winner lub Europa Winner i tyle (wystawy światowe i europejskie FCI). Multi dla niektórych będzie pow. 3 a dla innych pow 4 (jest powyżej 3, a sprawą indywidualną jest tego traktowanie), i każdy ma rację  Chichot

ale to już mam nadzieję kończąc dyskusje, która przy okazji przybliży niektórym słownictwo stosowane w kynologii, choć nie zawsze posiadające oficjalne regulaminy i znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 08:05:39 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

yourlifetoday krainawollusa eneaekstraliga2014 watachawilkow regteam