Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czechy - 2x CAC jubilejna, specialna 13.,14.8.2010  (Przeczytany 18173 razy)
Markéta
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 2


« : Lipiec 11, 2010, 19:54:15 »

Witam wszystkich i tu wiadomosc z Czech. Przedluzone zglosenie psow na Weekend s Bearded Collií do 17.7.2010.
Jak sie ktos jeszcze zdecyduje wyjechac do nas, to jestescie serdecznie zapraszani!
Sedzuje Wendy Hines i Althea Richardson, w sobote wieczorem semenarium s Wendy na temat BC i BBQ dla wszystkich gosci. I niedziela 10. Mistrowsto republiky agility dla BC.

Nasz klub ma w tym roce 20 lat i przy tej okazji, tak jak na klubowej, kazdy otrzyma "bearded" prezent.  Uśmiech
Zapisane
Markéta
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2010, 19:55:12 »

I tu stawka k dzisajsiemu dni:
13. 8. 2010
Psi:
mladých - 7
střední - 4
otevřená - 5
pracovní - 1
vítězů - 7
veteránů - 2
čestná - 1
Feny
baby - 1
mladých - 10
střední - 4
otevřená - 8
vítězů - 6
veteránů - 1
čestná 4
CELKEM – 61 zvířat

Speciální výstava – Jesenice – 14. 8. 2010
Psi:
mladých - 6
střední - 4
otevřená - 5
pracovní - 1
vítězů - 7
veteránů - 2
čestná - 1
Feny
baby - 2
mladých - 9
střední - 4
otevřená - 8
vítězů - 5
veteránů - 1
čestná - 4
CELKEM – 59 zvířat
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 17, 2010, 16:28:56 »

Czy wszyscy jeszcze odsypiają beardie weekend? Uśmiech

To w takim razie podam, co pamiętam polskich birdołków, które spisały się bardzo dzielnie w tych duzych stawkach u "starych", angielskich sędzin-hodowców BC:

WYSTAWA JUBILEUSZOWA KLUBU BC:
Chłopaki (sędzia Wendy Hines - słynna hodowla Ramsgrove GB):
- Dream About Deep Z Domu Etny (championy) - CAC, Zwycięzca Jubileuszowej Wystawy Klubu BC  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
- Ever in My Heart Z Domu Etny - dosk w młodzieży
- Boss Morasiowa Zagroda - dosk. 3 w pośredniej

Sunie (Althea Richardson, stara hodowla Caramac GB):
- Ever Joy Rose Z Domu Etny - CAJC, Zwyc. Młodzieży Jubileuszowej Wystawy Klubu BC  Duży uśmiech  Duży uśmiech  Duży uśmiech
- Hau Beauty Zoya - otwarta ?
- Dżamila Z Domu Etny Res CAC (championy) (CAC F. Cony Island, Zwyc. Wystawy)  Duży uśmiech
- Princessa Smartness (championy) exc. 3

WYSTAWA JUBILEUSZOWA KLUBU BC:
Chłopaki (sędzia Richardson):
- Dream About Deep Z Domu Etny (championy) - res. CAC  Duży uśmiech
- Ever in My Heart Z Domu Etny - CAJC Zwyc. Młodzieży  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
- Boss Morasiowa Zagroda - dosk. 3 w otwartej

Sunie (sędzia Hines):
- Ever Joy Rose Z Domu Etny - CAJC, Zwyc. Młodzieży, BIS JUNIOR Jubileuszowej Wystawy Klubu BC  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
- Hau Beauty Zoya - otwarta ?
- Dżamila Z Domu Etny Res CAC (championy) (CAC F. Cony Island, Zwyc. Wystawy)  Duży uśmiech
- Princessa Smartness (championy) exc. 3

Z Domu Etny - Najlepsza Hodowla u sędziny W. Hines (ze słowami "piękne")  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Ważnym punktem wystawy było seminarium p. Wendy Hines o beardie - doskonałe!!! Nacisk (moze dla mnie przynajmniej) położony na odzwieciedlenie uzytkowości beardie w jego budowie, czyli ważne jest to, co pozwala beardetowi być pastuchem - doskonała budowa - kątowania - nie za strome, ale też nie przesadne, górna, mocna linia, pojemna o charakterystycznym kształcie (nie beczkowata!) klatka piersiowa. Skrytykowała hodowanie i sędziowanie na efekt - np. wielkie, okrągłe głowy, podkreślane jeszcze megatapirem. Podkreśliła też typowy charakter beardie - ma być uosobieniem radości życia - przynajmniej wiem, dlaczego podobał im się nasz mały błazenek Joyka Mrugnięcie

Tradycyjnie ogromna ilość nagród, ogromna kultura i miłość do beardie przy sędziowaniu - nasz barometr ludzi - Daisy machała ogonkiem z radości przy ocenie.

Moje psiurki mają też dokładne, piękne opisy (takze Rosie poza konkurencją), najfajniejszy fragment u Joyki - piękna w ruchu, gdy nie wącha ziemi Mrugnięcie

Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 17, 2010, 18:13:00 »

Wielkie gratulacje Daga za tak spektakularne sukcesy !!!!!!!!!

fajniejszy fragment u Joyki - piękna w ruchu, gdy nie wącha ziemi Mrugnięcie


Ubawiłam sie po pachy , zwłaszcza że wiem o co chodzi sędzinie hi, hi
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 17, 2010, 18:32:25 »

NAjważniejsze, ze piękna Mrugnięcie. Było lepiej niż w Herning, ma już przebłyski, ze moze o cos tej pańci chodzi na ringu Mrugnięcie.Była zaskoczona, ze w takiej stawce dwa dni bezapelacyjnie wygrało nasze maleństwo, na widok którego co przechodziłysmy sędzinom nie schodził uśmiech z twarzy Mrugnięcie - cóż Joy to Joy - bardzo szczególny beardecik...
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 17, 2010, 19:26:42 »

Och myśle, ze nie aż tak bardzo  Mrugnięcie, bo Daisy i Deep to ten sam tata co Moris  przecież, a i dziadek Hearta i Joy Uśmiech. Nie wspominając już o Princessie i Bossie, które również były lokatowe!
 Chodziło jej o to, że głowa nie jest najważniejszym punktem oceny beardie, choć oczywiście ma byc wzorcowa, w tym własnie nie przesadnie ufryzowana i nie okrągła.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 17, 2010, 20:26:55 »

Prawda, dlatego jestem dumna też z Lily, której dzieci i z jednego i z drugiego miotu odniosły sukcesy na tej m.in. wystawie Mrugnięcie
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2010, 20:47:10 »

Absolutnie nie miałam na mysli nasze pieski i suczki bo Deep i Boss to piękne psy z pięknymi głowami. Ja i Paweł osobiście lubimy jak sędziują nas sędziowie znający sie na rasach z I grupy , nie koniecznie hodowcy BC bo oni patrzą przez pryzmat swoim wyhodowanych psów i wszystkie inne porównują do swojej hodowli.

A ja - po wystawach też wielu i kolejnych już wystawianych beardie, nadal najbardziej cenię opinie sedziów-hodowców, szczególnie angielskich - to ich rasa nie zapominajmy, a przede wszystkim w odniesieniu do młodych psów, gdyż znają ich rozwój i umieją ocenić potencjał. To, ze odnosza do swoich psów nie dziwi mnie, ani nie gorszy - rozumiem, ze serce musiało drgnąć p. Hines na Cony Island, po jej pięknym psie, ale umiała jednoczesnie dostrzeć np. Daisy, od Cony zupełnie inną. I nie mam nic przeciwko, kiedy hodowcom miary kennel Ramsgrove czy Potterdale podobają się moje beardie, czy inne polskie,  bo to osoby, których dokonania szczerze podziwiam. Wierzę jednak, że prawdziwy, doświadczony miłosnik beardie doceni także piękno psów nie przez siebie hodowanych i niekoniecznie akurat w najbardziej ulubionym typie.
Owszem wysokiej klasy allrounder od czasu do czasu tez jest dla mnie ważny jako spojrzenie z zewnątrz, z innej strony, ale jednak dla mnie nie jest to najważniejsze i nie wyznacza kierunków, w których podążam w hodowli. Zapewne z tego wynikają różnice w naszym spojrzeniu - Wasze jako wystawców i moje jako przede wszystkim hodowcy. Nic w tym złego...
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2010, 23:28:23 »

Wystawy były naprawdę super zorganizowane i mimo kłopotów pogodowych poradzili sobie organizatorzy wspaniale. Spokój, każdy miał czas wystawić swoje zwierzę. jak było się z psem w jednym ringu, a na drugim przychodził czas na innego psa tego samego właściciela - czekano...  po prostu super, spokojnie, z klasą.

Co do sędziów hodowców, a w tym Wendy - zauważyć tylko bym chciała, że jest to Akredytowany przez angielski kennel club trener, nauczyciel budowy i ruchu Bearded Collie, czyli osoba, która uczy innych sędziować Beardety. W moim odczuciu, sędziuje bardzo zgodnie z wzorcem. Potrafi odnieść się do psa zgodnie z jego etapem rozwoju. Princess była przez nią oceniana również na Węgrzech, tyle że młodsza. Opisy się wiele nie różniły, ale widać w opisie to, że Princa dojrzała i... niestety przytyła ("nosi na sobie nieco za dużo ciałka  Duży uśmiech )

Miło mi było patrzeć jak dzieciaki i wnuki Grega są zawsze w stawkach lokatowych. Firstprizebears Hitchoc też wygrał klasę (chyba na obu wystawach - kl. posrednia). Matki mają znaczenie, napewno bardzo duże, ale też bardzo rzadko zdarza się, aby po jednym reproduktorze, tak wielu potomków, po różnych matkach liczyło się na wystawach i to nie tylko u sędziów hodowców ale i allrounderów. mam więc w sercu wiele zadowolenia  Chichot bo ważne jest nie tylko jakim pies jest, ale jakie dzieci daje, nie tylko w sensie jakościowo-wystawowym, ale również jako dalsze wartościowe psy/suczki hodowlane. W najśmielszych snach nie widziałam Grega jako aż tak wartościowego psa, a jednak... odkładam na pomnik  Duży uśmiech a w przyszłym roku w maju - będzie imprezka w kaliskiej - między innymi urodzinowa Gregusia - 10 lat!
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 18, 2010, 06:41:19 »

Wow!!! Daga, gromisz Uśmiech Wielkie gratulacje dla calej reprezentacji Polski. Uda Wam sie podac stawke i moze zdjecia? Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 18, 2010, 06:41:58 »

Sens dyskusji Uśmiech, która wyszła od tego, czy sędziowanie było konsekwentne czy nie. I w oczy się rzuca jak wiele potomków Grega akurat z różnymi mamami, które oczywiście tez są bardzo ważne i dały mu "szansę" wykazania się jako reproduktor, konsekwentnie było doskonałych i lokatowych.
Cieszę się, ze czasem uda nam sie je wywołać na forum dyskusyjnym bądź co bądź zamiast standardowego śliczny szczeniak i gratuluję wygranej!!!

A co do sympatii do czegoś, co zgodne ze wzorcem a z jakiś przyczyn za serce chwyta - raz jeszcze powiem, ze mnie ona nie dziwi. Sędziny to koleżanki i widac lubią podobny typ beardie, choć potrafiły się też róznić momentami. Ale wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację za 20 lat sędziuję ja i Gosia. Obie kochamy Grega, choć "wykorzystałyśmy go" na różne sposoby, bo z dziewczynami w innym typie. I wchodzi na ring piesek - jego praprawnuk i ma w sobie to coś. Psów w ringu pięknych wiele i oddajemy im sprawiedliwość, ale jednak wygrywa to Gregusiowe i czyż można by było nas winić, ze oczarowało nas coś na czym obie można powiedzieć w dużej części ufundowałyśmy nasze hodowle? Nie.

A ten pomnik to niech sie nie przydaje jeszcze wiele lat osiu, z przycyzn, które znasz. Szampana na urodziny chetnie zaś ufunduję Uśmiech
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 18, 2010, 06:45:12 »

Tak, dyskusje sa potrzebne - od tego w koncu jest forum. Nie mam watpliwosci, ze Greg sprawdzil sie jako reproduktor, ale i Lily jako matka, bo sukcesy osiagaja szczenieta z obu jej ostatnich miotow Uśmiech Nie zapominajmy tez o "skromnej" roli hodowcow, ktorzy podjeli decyzje o takim, a nie innym polaczeniu.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 18, 2010, 08:17:29 »

Pomnik to on za życia ma dostać!  Duży uśmiech ( i nie bardzo obchodzi mnie kiedy inni pomniki stawiają) niektórzy sobie nań pracują całe życie, a on w połowie życia gotów by go dostać Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech spoko!

a tak czy owak żartem powiedziano że "nie lubimy w Czechach Polaków, nie musicie przyjeżdżać"  Duży uśmiech oczywiście pod adresem wszystkich reprezentantów, bo każdemu z Polski co był, przypadł kawałek zadowolenia i lokaty, a Tobie Daguś najwięcej - więc już publicznie szczere Gratulacje "well done!"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 08:36:36 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 18, 2010, 08:35:59 »

Ja odniosłam sie do wypowiedzi sędziego na seminarium nie wiem jaki zwiazek ma przytaczanie potomstwa Grega , wszystkim wiadomo , że Greg jest świetnym reproduktorem i przekazuje b. dobre geny co widać w następnych pokoleniach.
Pomnik jemu się należy jak najbardziej ale u nas pomniki stawia sie po śmierci  Mrugnięcie co uczyniliśmy naszej Tince - zdjęcie Morisa który siedzi przy jej pomniku w dziale foto info.
Moniko, moja wypowiedz była po pierwsze - pierwszą wypowiedzią w kwestii wystawy, po drugie - wspomnieniem wystawy i jej powiedzmy to oceną (najlepszą), wrąciłam ocenę sędziego w mojego punktu widzenia, bo temat się wyłonił.

A o Gregu wspominam, bo... ja to tak widzę. Chwalę się jak wszyscy tym co mnie cieszy. Cieszy mnie tym bardziej, że potwierdza się z wystawy na wystawę i zauważone jest w świecie, a nie tylko przeze mnie. Ktoś chwali się mamusią (i racja), ja tatusiem (bo jest w moich rękach), choć... większość wie, że moje serce zawsze, mimo wszystko jest przy suniach  Chichot.

Twoje radości z osiągnięć córeczek Morisa, są i moimi radościami (wystawiane były dwie suczki po Morisie) obie są fajne, tyle że jedna w lepszej kondycji wystawowej), radości Dagi - i moimi radościami bo albo po Gregusiu albo po Rafim (skojarzenie Grag & Bunty),a zwycięstwo Joy to... tym większe zadowolenie że... moja opinia i moje odczucia zostały potwierdzone przez obie sędziny  Chichot Uczę się jeszcze i uczę, i dla mnie to jak zdany egzamin  Chichot
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 09:02:01 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 18, 2010, 08:47:36 »

Moris był oceniany przez panią Wendy Hines na Węgrzech ( ukończył champ. Węgier) ma piękny opis ze szczególnym zwróceniem uwagi na jego dużą , samcza głowę,  jak się gusta zmieniają, widać , że w jej hodowli nastąpiła zmiana.
Gusta się nie zmieniają i w hodowli Ramsgrove nie nastąpiła żadna zmiana  Uśmiech Moris ma dużą ale nie za dużą głowę, ale też większej nie powinien mieć  Duży uśmiech i Ty Moniko mu nie robisz głupiego tapira  Chichot na seminarium trzeba było być i widzieć aby się odnosić do niego. inaczej brzmią same słowa a inaczej było widzieć "obrazkowo". Tak czy owak, Moris byłby napewno dobrze oceniony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 08:52:37 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

tusnovelas brodria planszowanie muzycznekoloseum female-vs-male