Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór karmy  (Przeczytany 47477 razy)
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #45 : Listopad 18, 2010, 10:37:47 »

Hmm, czyli każdemu psu służy coś innego.. spróbuję chyba pro plan i zobaczymy czy się sprawdzi. Dzięki Uśmiech
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #46 : Listopad 18, 2010, 10:42:20 »

Pamiętaj tylko, zeby zmieniac karmę stopniowo Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #47 : Listopad 18, 2010, 15:58:58 »

U mnie Acana i Orijen zupełnie się nie sprawdziły , Ballada bardzo się po nich drapała wydrapując sobie pół kryzy. Moje psy oprócz tego jadły eukanubę, royala, hillsa- niezbyt byłam zadowolona, dobra była Bozita ale najbardziej zadowolona jestem ze specifica.

Co tylko dowodzi, że to sprawa indywidualnam u mnie bowiem je je wielkie stado... plus teraz 10 maluchów Orijena na zmianę z Brit Care Puppy. Trzeba próbowac. Osobiście  nie interesują mnie w ogóle karmy z pszenicą.
Zapisane
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #48 : Listopad 18, 2010, 19:33:03 »

Greta kończy właśnie 18 kg worek Puriny PRO PLAN dla szczeniąt z łososiem i ryżem. Wcześniej jadła First Choice dla szczeniąt z kurczakiem.
Powiem szczerze że ta z kurczakiem jej zbrzydła chyba,  Chichot Chichot Chichot bo entuzjazm jej minął. Natomiast jak jej nasypałam puriny pro plan z łososiem to wyjadła z miski tylko ją a tę z kurczakiem zostawiła. Teraz je tylko tą łososiową i przyznam że jestem zadowolona. Czasem tylko dodaję "wkładkę" czyli coś smacznego bo gwiazda miewa humory niestety  Chichot Chichot Chichot Ale tak to jest ok Chichot Chichot Chichot
 
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #49 : Listopad 19, 2010, 05:09:37 »

a moje są od 2 lat na SPECYFIC. Nie znalazłam na razie lepiej skomponowanej karmy, wiec nie zmieniam. Ziółka i owoce i 1001 fajerwerków w składzie karmy mnie nie przekonują  Chichot ale fakt, żywienie na studiach było moim konikiem, więc pewnie inaczej patrzę na składy niż ogół ludzkości.
Nie mam problemów z kołtunieniem się futra, z problemami przy wymianie sierści, a dodatkowo, obserwując jak przechodziły ciążę i porody suczki prowadzone na specyfic'u, oceniając przebieg porodu, ich kondycję przy karmieniu maluchów i po zakończeniu laktacji - po prostu na razie nie widziałam lepszych efektów. Droga gdy liczy się bezpośrednio cenę. Jeśli liczy się całość kosztów zawiązanych z utrzymaniem psa - tania. Dostępna tylko u lekarzy weterynarii.
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #50 : Listopad 19, 2010, 07:34:57 »

obserwując jak przechodziły ciążę i porody suczki prowadzone na specyfic'u, oceniając przebieg porodu, ich kondycję przy karmieniu maluchów i po zakończeniu laktacji - po prostu na razie nie widziałam lepszych efektów.

Potwierdzam !!!  Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #51 : Listopad 19, 2010, 07:52:37 »

Vegę również na Specyfica przerzuciłam w momencie kiedy za bardzo zaczęła jej się skóra wysuszać, obecnie je Dog Skin & Joint Support COD, a karmę dostarczają nam pod drzwi Uśmiech Zamawiam w kuchni pupila, u nich dostępna jest seria weterynaryjna http://www.kuchniapupila.pl/diety_weterynaryjne?PHPSESSID=cb98d453ae11650a093574c4f3e3dbd6&prod=503089750
Zapisane
Gochaa
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #52 : Listopad 19, 2010, 08:34:01 »

Mirka przy próbie karmienia ją Acaną ogłosiła strajk głodowy Z politowaniem Eukanuba lamb&rice jej jakoś wchodzi więc nie eksperymentuję - niejadek mi się trafił...
Zapisane
Fanousek
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 4


« Odpowiedz #53 : Listopad 19, 2010, 15:49:29 »

Trochę dziwi mnie takie nastawienie, że jak piesek nie chce jeść to trzeba zmienić karmę. Wg mnie jest to bardzo błędne podejście, ale to tylko moje zdanie :-)
Zapisane
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #54 : Listopad 19, 2010, 17:59:49 »

U mnie problemem nie jest to, że Mufin nie chce tej karmy jeść- on mógłby zjeść wszystko Chichot Tylko ja nie jestem z niej zadowolona.
Zapisane
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #55 : Listopad 21, 2010, 19:47:42 »

My jedziemy na RC Medium Junior - zgodnie z zaleceniami Pramatki Mrugnięcie Słyszałam wiele opinii (od ludzi, z którymi rozmawiam, podczas gdy nasze psy hasają ze sobą), że RC bardzo się popsuł od kiedy fabryka jest w Niepołomicach. Także o tym, że RC ma o wiele za mało białka w swoim składzie. Co przypadek, to polecano mi inna karmę, nawet nie pamiętam ich nazw (za dużo informacji).
Chanti chętnie jadła karmę, którą dostałyśmy w wyprawce, wersja veterinary. Zwykłą trochę mniej chętnie, ale jadła. Za to po przejściach z układem pokarmowym, kiedy przez kilka dni gotowałam jej piersi z kurczaka z ryżem, powrót do samej suchej karmy okazał się trudny. Ponieważ zależy mi na tym, żeby była zdrowa teraz i gdy dorośnie, a gwarancją tego jest, między innymi, podawanie jej odpowiedniej ilości i jakości jedzenia, to postanowiłam gotować jej dodatkowo mięso, żeby normalnie zjadała posiłki. Tak więc, obecnie, już od kilku tygodni, Chanti je karmę z niewielkim dodatkiem gotowanego, posiekanego mięsa (pierś z kurczaka, cielęcina, wołowe). Mięso jest gotowane specjalnie dla niej z niewielkim dodatkiem soli.

A co do łupieżu, który pojawił się w tym wątku, to też mieliśmy z nim styczność. W okresie zatrucia, gdy Chanti musiała być często u weterynarza, wystąpił u niej nie duży łupież, jako reakcja na stres, jak sądzę. Kiedy wróciła do zdrowia problem łupieżu się skończył.
Zapisane

Maja
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #56 : Listopad 21, 2010, 20:11:14 »

A od kiedy to soli się jedzonko dla psów Co?  Szok
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #57 : Listopad 22, 2010, 10:18:49 »

czasami tak :-) wszystko zależy od tego jak kto i co daje psu, bo sól to też pierwiastek i powinien być zbilansowany :-)
Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #58 : Listopad 22, 2010, 18:14:02 »

Czytałam wiele na temat solenia/bądź nie solenia, zanim podjęłam decyzję. Sama jem bardzo mało soli i lubię potrawy solone bardzo lekko. Dla większości znajomych, to co ja uważam za wystarczająco słone jest w ogóle nie posolone. Toteż stwierdziłam, że takie właśnie posolenie będzie akuratne dla mojego psa Uśmiech
Zapisane

Maja
Admin
Administrator
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 36



« Odpowiedz #59 : Listopad 22, 2010, 19:39:27 »

no, od całkiem małego (u mamy) to była na Specific puppy plus CDD-HY (Łosoś) :-)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hobbit city-of-war burza suerte whispers-in-the-dark