Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyprawka dla szczeniaka  (Przeczytany 9592 razy)
DorkaWD
Gość
« : Wrzesień 26, 2008, 13:18:46 »

Czyli wszystko to co młody BC powinien zastać w swoim nowym domu  Mrugnięcie
Proszę o listę konkretnych SPRAWDZONYCH artykułów, tych z najwyższej półki i tych równie dobrych a tańszych. Mile widziane adresy internetowe Mrugnięcie
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 26, 2008, 14:19:26 »

Mądrze kochających właścicieli to po pierwsze i na zawsze pierwsze po ostatnie :-) akceptacja to dla Beardołka najważniejsza rzecz.

CZAS - szczenię potrzebuje poświęcenia mu uwagi, nauczenia go i socjalizacji. Beardie nie jest nadaktwny, ale inteligentny, i nudy nie znosi.

poza tym:
1) karmę którą jadł w rodzinnym domu. Na nową inną zmienić można ale nie wczesniej niż po ok. 2 tyg. Oczywiście zachowując zasadę mieszania i zmniejszania ilości dotychczasowej, na rzecz nowej
2) miska, ja osobiście daję miseczkę szczeniakowi na nową drogę zycia. Używana miska działa cuda :-) + należy mieć miseczkę na wodę.
3) miejsce w centrum domu gdzie połozy się szmatkę z domu rodzinnego, aby wiedział gdzie ma sikać :-)
4) jakieś legowisko, nieważne do końca jakie, byle z materiału, który nie chwyta włosów (np. ortalion). Musi wiedzieć że ma jakieś swoje miejsce, które wykorzysta wtedy kiedy będzie chciał i na co będzie chciał. Jeden z mojej hodowli pieseczek, Portos wykorzystywał legowisko na... zabawki :-)
5) szczotkę, poczatkowo mało ważne jaką, byle z włosia, miękka i przyjemna, z czasem polecam Masona Pearsona (koszt. min 170-180 pln)
6) grzebień metalowy o szerokich zębach, miękko wyszlifowanych (nie może drapać) i grzebie ń z obrotowymi zębami.
7) zabawki, różne, byle nie za dużo.
Spoko dobrze się zaopatrzyć w dobrego weta... wywiad środowiskowy, chyba że już go mamy :-)


pewnie oczymś zapomniałam... ale są tacy co dopiszą  Chichot
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2008, 18:47:42 »

Gosia wymienila wlasciwie wszystkie niezbedne akcesoria.

Dla poczatkujacych wlascicili dodalabym do listy dobra ksiazke o wychowaniu psa. Polecam "Jak przechytrzyc psa" z Wydawnictwa Galaktyka - ksiazka napisana fajnym i przystepnym jezykiem, porusza najczestsze problemy z jakimi borykaja sie wlasciciele szczeniat/psow. Jest tam takze rozdzial o dziecku i psie, wiec cos dla Ciebie Dorota Uśmiech

To link do fragmentu z tej ksiazki: http://pies.onet.pl/4518,13,17,jak_przechytrzyc_psa,artykul.html, pod nim znajdziesz linki do innych fragmentow.

Mozna tez pomyslec o kupnie jakiegos szamponu dla szczeniat, bo na pewno bedzie trzeba malucha od czasu do czasu wykapac, chociazby w celach przyzwyczajenia go do tej czynnosci. Jesli szampon, to i jakies reczniki, ktore beda przeznaczone tylko dla niego.

No i oczywistosc, ale warto przypomniec - smycz i obroza Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2008, 10:57:41 »

Bardzo proszę o sprecyzowanie sformułowania "jakiś szampon dla szczeniąt"
Zrobiłam przegląd tego w czym można wykąpać psa i  Szok
Nie mam doświadczenia z psem o takim włosie jaki ma BC i wybór kosmetyków to dla mnie "czarna magia"

Co to jest "grzebień metalowy o szerokich zębach"? Ma to jakąś oficjalną nazwę? Poproszę o foto (będzie mi łatwiej szukać)

Zabawki  Duży uśmiech
Ktoś ma pomysł na zabawkę dla psa i równocześnie dziecka, do wspólnej zabawy?
W chwili pojawienia się psiaka w domu córka będzie mieć 11 m-cy - to jeszcze zbyt wcześnie na wspólne obcowanie (na spanie może pozwolę  Mrugnięcie), ale już teraz szukam pomysłu.

Smakołyki  Duży uśmiech
Czymś trzeba przekonać psiaka do nauki... Czego używacie przy swoich psach?

Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2008, 08:01:08 »

Bardzo proszę o sprecyzowanie sformułowania "jakiś szampon dla szczeniąt"
Zrobiłam przegląd tego w czym można wykąpać psa i  Szok
Nie mam doświadczenia z psem o takim włosie jaki ma BC i wybór kosmetyków to dla mnie "czarna magia"

Od ponad roku uzywam dla moich psow szamponu Bio-Groom EXTRA BODY: http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5601&action=prod oraz odzywki Bio-Groom SILK CONDITIONIER: http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5621&action=prod Widze, ze Bio-Groom ma tez szampon dla szczeniat, nigdy nie uzywalam, ale powinien byc OK: http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5602&action=prod

Mozesz tez wyprobowac szampon dla szczeniat firmy IV SAN BERNARD: http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4221&action=prod

Ktoś ma pomysł na zabawkę dla psa i równocześnie dziecka, do wspólnej zabawy?

Poszukam i popytam, jak cos znajde, to dam Ci znac Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 07, 2008, 10:24:20 »

Dziękuję za link do szamponu, wypróbujemy ten dla szczeniąt z Bio-Grom  Duży uśmiech
Na stronie z szamponem jest płyn do czyszczenia uszu (tej samej firmy), znacie go? Jest O.K.?
Zamówiłabym go razem z szamponem...

Na allegro, jakiś czas temu widziałam takie pudła, w które chowa się smakołyki - może to jest jakiś pomysł na zabawę dziecka i psa?  Mrugnięcie
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 08, 2008, 13:04:57 »

do czyszczenia uszu Biogroom ma specjalny puder, jest naprawde super, bardzo ulatwia.
Zapisane

Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2008, 15:47:25 »

Mamy z Dorką dylemat Mrugnięcie Jaki rozmiar legowiska wybrać dla naszych birdołków.. Z luźnych obliczeń wyszło mi, że dorosły chłopiec ma około 75 na 60 cm Duży uśmiech

Czy lepsze jest legowisko o wymiarach wewnętrznych 100 na 85, czy na przykład 90 na 70 wystarczy?

ściskam
Fru
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 08, 2008, 22:49:39 »

My nie uzywamy takich legowisk, ale wydaje mi sie, ze 90x70 moze byc za male na doroslego psa, a chyba lepiej kupic za duze niz za male? Gorna granica wzrostu dla psa to 56 cm w klebie, a musi sie jeszcze zmiescic szyja i glowa Uśmiech Ale moze lepiej, zeby doradzil Wam ktos, kto ma takie legowisko?
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2008, 14:08:34 »

A my obawiałyśmy się, że oglądamy legowiska dla Dogów (100x85)  Duży uśmiech
To na czym śpią Wasze kudłacze? Kołderka, kocyk, dywanik, KANAPA?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 14:20:53 wysłane przez DorkaWD » Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #10 : Listopad 10, 2008, 14:12:52 »

podłoga... byle chłodna... po kąpieli.. najlepiej coś w co dobrze woda wsiąka, np... łóżko :-)

moje psy niechętnie korzystają z legowisk, ale.. tu nie kryję, mogą leżeć na kanapach, co czynią często Chichot ale równie często leżą na płytkach (glazura).

Boogie jako starszawa dama bardzo lubi leżeć na tzw dry-bed'ach. To taki rodzaj dywanika, niby to takie futerko, ale łatwo wyczyścić z włosów. Zachowuje suche podłoże i widać jest wygodne. Boogie czasami ma problem z utrzymaniem moczu, i jak popuści... ma sucho.

Jeśli legowisko, to moje lubią chyba najbardziej tzw. "ponton", bo mogą sobie się wygodnie ułożyć i mają gdzie głowę wesprzeć. Wbrew pozorom wcale nie kochały tych największych, a te średnie, ok. 1 m dł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 14:16:51 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 10, 2008, 14:29:27 »

Bardzo proszę o sprecyzowanie sformułowania "jakiś szampon dla szczeniąt"
Zrobiłam przegląd tego w czym można wykąpać psa i  Szok
Nie mam doświadczenia z psem o takim włosie jaki ma BC i wybór kosmetyków to dla mnie "czarna magia"
Ja używam najczęściej 1 All System - professiona shampoo i botanical - odżywkę tej firmy.
równie często:
Iv Saint Bernard zielone jabłuszko jako zestaw i PEC conditioner.

Co to jest "grzebień metalowy o szerokich zębach"? Ma to jakąś oficjalną nazwę? Poproszę o foto (będzie mi łatwiej szukać)

Najlepiej szukać grzebieni firmy Oester (chyba tak się to pisze).
Polecam:
1)http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,337688,0.html
albo: http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,337688,0.html
2) z obrotowymi zębami, super sprawa i oszczędza włos http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,444516,0.html

Jeśli o zabawki chodzi... to polecam zwrócić się do Anetki, ma większe doświadczenie i orientację.
Zapisane

DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 10, 2008, 14:43:30 »

Dziękuję  Buziak
Szampon już kupiłyśmy z BIO -groom dla maluszków a grzebień z obrotowymi zębami, ale zapomniałam jakiej firmy... Fru, pamiętasz co to za firma?
Małgosiu, myślisz, że do tego szamponu będzie potrzebna odżywka?
Zapomniałyśmy o odżywce  Zawstydzony ale chyba przez najbliższe miesiąc i tak by nam się nie przydała...

A zabawki...
co ja znalazłam  Duży uśmiech Normalnie padłam! Jeśli dobrze pójdzie to będę mieć najmądrzejszy i najbardziej zgrany duet (dziecko-pies  Duży uśmiech)
Czyż te zabawki nie są superrrr?
http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/interaktywne
Jak mi dzieci (Malwa i Panda) podrosną to im podaruję np. na Walentynki któreś z tych drewnianych cudeniek  Duży uśmiech Choć nie powiem, bo ta pluszowa kostka też mi się podoba  Mrugnięcie

A na pomysły Anetki oczywiście czekamy, bo im więcej pomysłów tym lepiej!
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 10, 2008, 16:17:02 »

odżywka jest wskazana, bowiem, powoduje iż włos łatwiej się czesze, jest bardziej "śliski". Im mniej przykre czesanie, tym łatwiej psiak je zaakceptuje.
zabawki - właśnie o to mniej więcej chodziło!

Są jeszcze takie inne, nie pamiętam firmy, coś takiego drewnianego, jak puzzle, gdzie w jakieś miejsce na planszy np. chowa się smakołyk, a pies musi tak przesunąć tarczą albo czymś poruszyć by wydostać smakołyk. Super zabawa dla dwóch, gdzie dziecko chowa i podpowiada, a pies... uczy się i myśli.
Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planetside2grompl siri-ya-ny radiomms turetia watahaczarnegoksiezyca