Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko o smyczach, obrożach i szelkach  (Przeczytany 25398 razy)
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #30 : Luty 26, 2009, 11:05:43 »

Jak nie ciągnie to halti będzie luźno na pyszczku - w zasadzie wisi wtedy na kilka cm, więc myślę, że do tego może być fleksi. Popróbuj jak tobie wygodniej. Tak jak Zdzisiu pisze - na tym można prowadzić nawet z 80 kg psa bez problemu, nawet przy takiej mizernej posturce jak moja.

Ja jak chodziłam z dogiem na halti to przypinałam karabińczyk podwójnej smyczy jeden do halti a drugi do obrozy, i trzymałam sobie w zależnosci od potrzeby.
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #31 : Luty 26, 2009, 11:25:47 »

oki, biorę, przekonaliście mnie  Uśmiech

mam tylko jeszcze jedną prośbę. ze względu na fakt, iż tych halti jest 1234371328 rodzajów, a ja wybrałam sobie o taki
http://allegro.pl/item562182339_trixie_uzda_halti_kantarek_l_obwod_pyska_do_40_cm.html [podoba mi się bo jest w miarę cienki i nie zasłania całej buźki] - moglibyście mi napisać czy to dobry wybór? i czy rozmiar jest odpowiedni...? będę wdzięczna, zamówię i już nie będę na ten temat przynudzać  Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #32 : Luty 26, 2009, 11:35:23 »

Rodzaj jest OK, sama taki mam, ale nie pamiętam rozmiaru... Mogę sprawdzić w domu.
Zapisane
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #33 : Luty 26, 2009, 11:58:34 »

....bo widziałam wczoraj program w TVN STYLE o psiakach i te psiaki miały halti + obrożę i DWIE smycze - jedna do halti druga do obroży. no więc zgłupiałam...]

No nie wiem czy potrzebne jest takie "okablowywanie" psa  Uśmiech

Dla mnie wystarczy jedno albo drugie - przecież to tylko beardie  Chichot

Cytat: AgataW-B
....mam tylko jeszcze jedną prośbę. ze względu na fakt, iż tych halti jest 1234371328 rodzajów...]

Najlepiej halti kupić w sklepie lub na stoisku podczas wystawy (np. w Lesznie). Dlatego, że można ja wtedy kupić na "miarę" i będzie wtedy wygodna.  Duży uśmiech
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #34 : Luty 26, 2009, 15:43:20 »

naprawdę wystarczy 1 smycz :-) chyba... że traktujemy to jako urocze dodatki do psa, wtedy możemy ich mieć całą szafę  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #35 : Luty 27, 2009, 10:43:18 »

kupiłam.

młody ewidentnie nie jest zachwycony nową obrożą, chociaż staram mu się ją umilić [dostaje dużo smaków podczas jej noszenia, jest chwalony, miziany]. faktycznie pies nie ciągnie. tzn próbuje ale jest to dla niego na tyle niekomfortowe, że automatycznie luzuje smycz. przy każdej nadarzającej się okazji [a to krzaczek, a to kępka trawy, a to płot] próbuje ściągnąć obrożę z buzi. kilka razy udało mu się wsadzić uzdę do pyska [jak rasowy konik  Mrugnięcie]. raz podczas przywitania z innym psem ściągnął ją całkowicie z pyska. trzeba by tu dodać że Peanut jest dość upartym, silnym [chodzi mi o charakter] - próbującym dominować w towarzystwie - młodzieńcem. podejrzewam, że jest to jedna z kilku przyczyn dla których w pierwszym dniu użytkowania nie był jakoś specjalnie zachwycony "prezentem".

podsumowując: wygląda na to że znalazłam sposób na mojego pociągowca  Uśmiech to jest plus. minus jest taki, że ten pies czyta ze mnie jak z otwartej książki więc muszę szybko zmienić swoje nastawienie do halti. w chwili obecnej jest średnio pozytywne. podświadomie traktuję halti jako obrożę za karę - "ty ciągniesz mnie, to za karę ja pociągnę ciebie", spacer staje się treningiem a nie przyjemnością.
wiem, że nie powinnam tak myśleć bo nie jest to dobre ani dla psa ani dla mnie. dajcie mi max 2 dni na wzięcie się w garść  Duży uśmiech haha
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #36 : Luty 27, 2009, 12:34:57 »

No niestety nawet nasze najukochańsze pieski muszą poznać, że pewne zasady obowiązują. I wbrew pozorom w ostateczności wychodzi im to na dobre, bo im pies lepiej wychowany to potem więcej się go wszędzie zabiera, chętniej spaceruje itp. A halti nie sprawia bólu fizycznego, raczej jest to coś nieprzyjemnego, szczególnie dla psów z charakterkiem, które nagle odgrywają, że nie mogą robiż z Pańciem wszystkiego, co chcą. Uszy do góry!
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #37 : Marzec 01, 2009, 19:55:37 »

Pies jak dziecko, musi znać granice w jakich wolno mu działać, wtedy jest szczęśliwszy, bowiem nie czuje się wiecznie pokrzywdzony, bo... coś mu się nie udało. Jak wie jak działać, żyje bardziej beztrosko... oj, chciałabym być.... moim własnym psem :-)
Zapisane

Tyta
Gość
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #38 : Marzec 21, 2009, 16:54:05 »

Wracając do tematu obroży półzaciskowych, jaki rozmiar byłby najlepszy?, boję się że kupię zbyt małą lub za dużą.
Zapisane
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #39 : Marzec 21, 2009, 17:01:59 »

Z ROGZa rozmiar "L"
http://www.drpets.pl/?48,obroza-zaciskowa-l-z-ozdobna-naszywka-(hbc03)
Zapisane
Tyta
Gość
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #40 : Marzec 21, 2009, 17:34:16 »

Dzięki Dorka. Zamawiam.
Zapisane
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #41 : Marzec 22, 2009, 12:59:40 »

Tyta a który wzór? Uśmiech My aktualnie mamy ten z drutem kolczastym  Mrugnięcie a jak mi się znudzi, to już się czaję na ten niebieski z łapkami Uśmiech Dorcia ma wzór X. Niedługo cała rodzinka będzie latać w Rogzach Mrugnięcie
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #42 : Marzec 22, 2009, 13:20:01 »

Haha.... nie Dorka ma, tylko Panda  Duży uśmiech
Cała rodzinka w ROGZach, hmmm... powinni nam za reklamę płacić  Mrugnięcie
Zapisane
Tyta
Gość
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #43 : Marzec 22, 2009, 15:41:29 »

Ja zamówiłam ten w stylu "moro". Istotnie Amberoski powinny mieć rabat na ROGZa.
Zapisane
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #44 : Marzec 22, 2009, 16:52:10 »

Tyta, wzór "M" czy "N"?
Na teraz Pandzisza chodzi w obroży (pół zacisk) z Ami Play --> http://www.animals.amiplay.pl/index.php?page=seriap3_02 kolor czarny. Niby taka se zwykła, ale pasuje do smyczy z lupine (mają uchwyty do trzymania w dłoni w podobnym stylu) a te lupinki mamy dwie (bardzo je lubię)

Identyfikator z ROGZa właśnie zaczyna się rozwarstwiać  Złość Pandzisz nosiła go przez niecałe 4 miesiące i już wymaga wymiany - straszny bubel! Postaram się go reklamować.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wiedzminlandrp legendarylions polski-serwer-rpg wolodyjowskiego konfederacja