Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki dla początkujących właścicieli Bearded Collie  (Przeczytany 4577 razy)
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« : Październik 16, 2011, 08:38:21 »

Ponieważ ja i moje kundelki dostaliśmy szansę udziału w rocznym kursie Psa Dogoterapeuty pod patronatem fundacji Psia Wachta, dostaliśmy zadanie zapoznania się z kilkoma książkami. Nie wszystkie oczywiście mam, więc próbuję zdobyć, aby wiedzieć o czym będzie rozprawiane na zajęciach, ale mam wiele innych, które kupiłam, bo ich treść przemawiała do mnie i pokrywała się z moimi doświadczeniami, szczególnie gdy chodzi o Bearded Collie. Postanowiłam, raz jeszcze do nich zajrzeć, bo jeśli nie uda mi się odrobić zadanych lektur, będę przynajmniej dokładnie pamiętała zawartośc tego co mam, i pewnie się przyda do dyskusji, a może stanie się lekturą dla kolejnych kursantów?

I tak oto przeczytałam kolejny raz rudziały książki "Przechytrzyć psa" autorstwa Terry Ryan i Kirsten Mortensen.
Napisana językiem lekkim i łatwym w czytaniu i zapamiętywaniu, dowcipna i prawdziwa, pokazująca w sposób miły sytuacje które spotkać mogą każdego właściciela szczeniaka, i bardzo prosto i czytelnie przekazują co robić, jak robić, ale przede wszystkim jak rozumieć zachowanie psa, i jak to wykorzystać, aby wychować małego Beardecika. Fajna książka, i warta przeczytania dla każdego, kto chce nabyć szczeniaka Bearded Collie (ale nie tylko), i to niezależnie od tego czy to kolejny pies w domu, czy pierwsze szczenię, i… niezależnie od tego, ile mamy już książek o tej tematyce w domu :-) bo każda pokazuje coś inaczej, w inny sposób, często rozmijając się z tym, co spotyka właścicieli Bearded Collie, a zawarte w niektórych rady zupełnie nie pasują do Beardie. Więc wszystkim ciekawym, którzy sięgną po tę pozycję, życzę miłej lektury :-)

A skoro dziś więcej o książkach, to każdemu i zawsze polecam książki Jan Fennel "Zapomniany język psów", szczególnie cześć pierwszą , choć i część drugą, "Zapomniany język psów w praktyce" warto przeczytać, godna polecenia tym, co mają więcej niż jednego zwierzaka w domu, i tym po prostu ciekawym, ale dopiero po lekturze części pierwszej "jak zrozumieć najlepszego przyjaciela".

Jan Fennel, tak naprawdę wzorowała się na życiu i pracy Monty Roberts'a, przenosząc to na stosunki z psami. Książka "Człowiek, który słucha koni" jego autorstwa pokazuje wiele aspektów, które pomóc mogą w zrozumieniu tego, co przekazać chce czytelnikom Jan Fennel, i ja, bo jestem gorącą jej zwolenniczką, a że moje życie było też związane z końmi, tym chętniej siegnęłam po obie książki Montego, choć ta druga "Czego uczą nas konie" mówi o czymś zupełnie innym niż psy :-), i czasami chciałabym poczytać, czego uczą nas psy :-)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 08:42:26 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 19, 2011, 08:19:22 »

Ja akurat zwolenniczką Fennelowej nie jestem, ale "Jak przechytrzyć psa", to bardzo fajna pozycja Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 19, 2011, 08:56:15 »

Do każdego kto inny i w inny sposób przemawia  Uśmiech

obecnie w ramach przygotowań, mam w rękach książkę "Zaklinacz Psów", którą chciałam przeczytać, bo chcę wiedzieć kto, jak i o czym pisze a nie tylko znać urywki i opinie. Wolę opiniować sama :-) i mimo moich wcześniejszych miłych nastawień, im bardziej zagłębiam się w tę lekturę, tym mniej lubię  Cezara, i jego podejście do tematu, choć nie wątpię w jego określony talent. Ale... doczytam do końca, obejrzę  wszystkie odcinki jego programu i wtedy wyrobię sobie swój własny, już pełen obraz. Moja kuzynka Lidka bardzo go lubi i ceni, choć… w przypadku Małej Mi jego metody na nic się nie zdają hi hi hi  Duży uśmiech, może beardie to inny gatunek  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 08:57:21 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 20, 2011, 17:32:09 »

może beardie to inny gatunek  Duży uśmiech

no chyba..... Chichot Chichot
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
kaarool
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 07, 2012, 17:29:42 »

Co do książek to sam polecam parę pozycji. Oczywiście czytając książki nie bierzcie wszystkiego na poważnie, ponieważ o psich zachowaniach książki rzeczywiście wyczerpującej napisać się nie da i nie można zastąpić tego pracą na żywo z psiakami i obserwacją.

1. Jean Donaldson - Pies i człowiek Książka jak dla mnie bardzo lekko napisana. Fajne spojrzenia na psie tematy. Dużo wyjaśnia. Polecam
2. Turid Rugaas - Sygnały uspokajające. Tej książki chyba przedstawiać nie trzeba. Jak dla mnie obowiązkowa lektura dla psiarzy. Ma ok 90 stron. Napisana naprawdę łatwym językiem o tym jak psiaki komunikują się między sobą i między człowiekiem. Gorąco polecam
3. Karen Pryor - Najpierw wytresuj kurczaka. Tutaj dowiemy się o technice klikerowej.

Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to dopiszę. A wpadnie na 100%.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

doggis kl7 watahacienia polskierpgbywariat zwiazek-ludowy