Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skrawek - Amberose Make Me Feel  (Przeczytany 54669 razy)
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #75 : Czerwiec 07, 2009, 14:03:27 »

Fru jakie świetne klimaty  Chichot A mam pytanko , czy Wy tam nocujecie  w tych chatach, w faktycznie średniowiecznych warunkach, tak bez gadżetów cywilizacji? To musiałoby być fascynujace, aczkolwiek dla mnie tylko na krótką metę.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #76 : Czerwiec 09, 2009, 22:41:00 »

W tych konkretnie nie nocujemy, bo się szefostwo boi okropnie zagrożenia pożarowego i oni w ogóle nic nie rozumieją. Natomiast w podobnych nocowaliśmy we Wrocławiu, w grodzie na Partynicach i w paru jeszcze dziwnych miejscach. Tamte wrocławskie się skądinąd spaliły, ale zupełnie nie w czasie festynu Mrugnięcie Takie nocowanie jest super - sianko, skóry, drewniany domek. Mniam Uśmiech Tylko dla mnie też na krótką metę, bo braku prysznica nie wytrzymuję dłużej niż dwie doby.

A Skrawuś też sobie niczego nie żałuje w mojej osadzie, bo jest główną atrakcją. Połowa każdej wycieczki zwykle ogląda osadę, a połowa psa. A dzieci krzyczą 'Pszepani, kiedy pójdziemy do pieska?' Chichot No i jeszcze agility sobie trenuje, skacząc przez płotek [lub podkopując go w wolnych chwilach Złość ]. Na szczęście rzadko go tam zabieramy, bo przewróciłoby mu się w tym kudłatym łebku, chociaż od urodzenia uwielbia być gwiazdą Duży uśmiech
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #77 : Czerwiec 13, 2009, 09:24:44 »

Wcale się nie dziwię Skarwkowi, bo gwiazdą okazał się od urodzenia. Pamiętam, że Iwonka zupełnie nie rozumiała naszego zachwytu jego psią osobą  Chichot.

Trochę zazdroszcze tych klimatów, to chyba musi byc fajna przygoda i miło spędzany czas. Jeśli to nie tajemnica to moze zdradzisz nam czym Ty się zajmujesz w pracy, bo coraz bardziej mnie to intryguje i ciekawi. Wyglada, że masz pracę-pasję.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #78 : Czerwiec 13, 2009, 11:29:12 »

Wcale się nie dziwię Skarwkowi, bo gwiazdą okazał się od urodzenia. Pamiętam, że Iwonka zupełnie nie rozumiała naszego zachwytu jego psią osobą  Chichot.

Skrawek jest pelen uroku, wiec moze nie tyle nie rozumialam zachwytu jego psia osoba, co dziwilo mnie, ze pozostali psi przystojniacy nie maja az tak licznej rzeszy fanow Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #79 : Czerwiec 17, 2009, 08:32:20 »

Jeśli to nie tajemnica to moze zdradzisz nam czym Ty się zajmujesz w pracy, bo coraz bardziej mnie to intryguje i ciekawi. Wyglada, że masz pracę-pasję.

Oczywiście, że to nie tajemnica - wręcz przeciwnie Uśmiech Chwalę się tym, jak mogę, bo uważam, że mam wielkie szczęście, mogąc połączyć pracę z pasją Uśmiech

Ideą miejsca, w którym pracuję, jest przedstawienie ludziom wyglądu i atmosfery wsi z czasów średniowiecza, a konkretnie z połowy XIII wieku. Był to bardzo ważny czas dla miasta Bochni, w którym znajduje się nasza osada, bo wtedy odkryto tam sól kamienną i powstała kopalnia soli. Osada jest zbudowana średniowiecznymi technikami ciesielskimi, a w poszczególnych chatach mieszczą się warsztaty rozmaitych rzemieślników. Ja zajmuję się tkactwem szeroko pojętym - tkam na krośnie pionowym, robię ozdobne paski rozmaitymi technikami, sznurki z kolorowych nici, skarpety i rękawice za pomocą drewnianej igły, przędę wełnę na wrzecionie no i przede wszystkim - szyję stroje dla osadników. Turystom opowiadam o historii tkactwa, a oprócz tego prowadzę warsztaty [głównie dla dzieci, choć nie tylko] z niektórych technik tkackich i plecionkarskich. Inni wieśniacy Mrugnięcie to garncarki, zielarka, powroźniczka, kowal i warzelnicy [od warzenia soli]. Być może w przyszłości doczekamy się oracza, cieśli i piwowara, ale na razie musi się zwiększyć ruch, żeby osada na siebie zarabiała Mrugnięcie

Skrawuś dobrze się tam wpisuje, bo choć wygląd ma trochę zbyt współczesny, to jednak brakuje nam w osadzie zwierzątek, i plątający się w obrębie zagrody na konopnym powrózku wsiowy, ukurzony burek, wygląda bardzo malowniczo Uśmiech Trochę jest później kłopotu z doprowadzeniem go do więcej birdedowego wyglądu, ale pies wraca do domu całkiem szczęśliwy Uśmiech

Zapraszam do średniowiecza - może Anetko kiedyś wybierzesz się na tak daleką wycieczkę Chichot W okolicy oprócz Osady w Bochni jest duuużo do zwiedzania - można zahaczyć Kraków, [tfu*] Wieliczkę, zamek w Nowym Wiśniczu i pewnie jeszcze mnóstwo innych atrakcji, o których w tej chwili nie pamiętam. No i oprócz naszej Osady w Bochni mamy też kopalnię soli do zwiedzania Mrugnięcie

-----
* - nasza główna konkurencja w dziedzinie turystyki Mrugnięcie
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 17, 2009, 19:24:33 »

To świetny pomysł, może w przyszłym roku odwiedzimy Krakowską wystawę i wtedy połączymy to z innymi atrakcjami. Z przyjemnością odwiedzimy i osadę w Bochni  Chichot. To dopiero bedzie widok kilku beardie w średniowiecznej osadzie hi, hi
W końcu mamy kogo w okolicach Krakowa odwiedzać. Już od jakiegoś czasu myslałam aby zrobić sobie wycieczkę w Wasze strony  Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #81 : Czerwiec 17, 2009, 19:44:07 »

patrz... a ja w długi weekend byłam w krakowie... i w wieliczce ;p co prawda bez psa ale gdybym wcześniej skojarzyła fakty mogłabym wpaść do osady pomiziać moją drugą męską [psią  Duży uśmiech] miłość....eeech...
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 18, 2009, 09:13:13 »

W końcu mamy kogo w okolicach Krakowa odwiedzać. Już od jakiegoś czasu myslałam aby zrobić sobie wycieczkę w Wasze strony  Duży uśmiech

O wlasnie, nawet w samym Krakowie macie kogo odwiedzic Mrugnięcie Zapraszamy, zapraszamy Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 18, 2009, 09:50:29 »

Czuję się zachęcona, moze zrobimy najazd na Kraków w przyszłym roku. Przyznam, ze ja stary już co bądź wystawca, jeszcze na tej nie byłam.
Zapisane
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #84 : Czerwiec 27, 2009, 10:33:32 »

Wracając do poprzedniego tematu - bardzo chętnie spotkamy się przy okazji jakiejkolwiek z birdedzią rodzinką Mrugnięcie Do osady też zapraszamy wszystkich!

A tymczasem chwalimy się porządnym odkołtunianiem Mrugnięcie









Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 27, 2009, 11:06:13 »

Przystojniaku, wygladasz baaardzo groznie w tej bandamce Mrugnięcie Olka pyta kiedy w koncu wybierzemy sie na spacer? Moze jak w koncu przestanie lac...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2009, 11:52:26 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #86 : Czerwiec 27, 2009, 12:30:48 »

Jakby nie pogoda to już byśmy was dawno ciągnęli.. A tak to nawet się na Błonia nie wybieramy od dwóch tygodni Smutny Jak tylko się wypogodzi to się natychmiast zbieramy i leziemy gdzieś, obowiązkowo Mrugnięcie
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #87 : Lipiec 03, 2009, 08:18:11 »

I pomysleć , że u nas 30 stopni upału. A skrawek jak zwykle przystojny. Z politowaniem Buziak
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #88 : Lipiec 05, 2009, 20:54:57 »

Z dedykacją dla zainteresowanej średniowiecznym Burkiem Anetki - parę fotek z mijającego weekendu:

Skoro do ludzi mówi się 'skocz na jednej nodze' to do piesów przez analogię 'skocz na dwóch łapkach'?


Najlepiej prezentować się na ładnym tle, a więc krajki na tle Skrawusia Uśmiech


Skrawuś wczuwał się w rolę średniowiecznego wieśniaka


A na koniec dnia bawiliśmy się w Indian..


Więcej fotek na http://picasaweb.google.pl/faerienn/WsiowySkrawek Uśmiech
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #89 : Lipiec 06, 2009, 06:33:26 »

Wieśniak bardzo mi się podoba. Cudowny kolor kapturka!
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

yourlifetoday polskiegpsts krainawollusa wataha-farkas watachawilkow