Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Agility - od kiedy  (Przeczytany 9978 razy)
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« : Grudzień 12, 2008, 11:48:02 »

Pod koniec stycznia planuję dla Skrawka przedszkole. Znaleźliśmy jednak inną niż Alteri szkołę szkoleń pozytywnych. Ale patrząc na ilość energii, którą ma maluch, i którą bardzo ciężko mi spożytkować, bo chwilowo nie wychodzimy jeszcze na spacery [kwarantanna], na skoczność, zwinność i inne tego typu szaleństwa, zastanawiam się również nad spróbowaniem agility.

Jaki wiek psa jest na to odpowiedni? Za mały pewnie nie powinien próbować z uwagi na stawy i inne takie. A kiedy można mu pokazać jakieś pierwsze przeszkody? Nawet nie wiem czy mu się to spodoba, ale jeśli tak to czemu nie? Uśmiech
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 13, 2008, 17:19:34 »

Agility z beardołkiem można zacząć juz po ostatnich szczepieniach. Oczywiscie nie ma tu mowy o skakaniu ale jeśli ktoś ma dobrze dobrane przeszkody można pewne elementy już robić. Na pewno tunel , koło opuszczone do ziemi, czy kładka są przeszkodami, które moze robic pies w każdym wieku. Również slalom jest bezpieczny, zwłaszcza uczony metodą "tunelową". Najpóźniej moim zdanie powinno uczyć się palisady (przeszkoda w kształcie litery A), chyba że jest bardzo rozpłaszczona . Pierwsze skoki mozna robic około 5-6 miesiąca przy przeszkodach ustwionych bardzo nisko (mniej niz small, najlepiej około 25 cm wyskości). Myslę, ze około 1 roku ćwiczący regularnie beardołek moze już skakać właściwą wysokośc dla Large czyli 55-65 cm wyskości.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Fru
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #2 : Grudzień 13, 2008, 17:47:14 »

Wielkie dzięki, Anetko, za szczegółowe informacje. Odkiedy jestem tutaj na forum bardzo żałuję, że mieszkasz na drugim końcu Polski Mrugnięcie Mamy znajomych w Szczecinie, więc mam pełną świadomość tego, jaka to podróż.

Przeczytałam mnóstwo informacji o agility, ale nigdzie nie było podanych tych informacji, które mi napisałaś, więc raz jeszcze dziękuję Uśmiech Po pierwszych kursach w przedszkolu zorientuję się, czy w Krakowie/okolicy działa jakiś klub agility. Adres jakiegoś podajesz w innym wątku ale niestety nie działa Smutny Może coś polecasz?
Zapisane

"- O, widzę, że rzeczywiście ma dwa..
- Został mi jeden zapasowy - wyjaśnił Igor, a Skrawek podskakiwał przy nim. - Pomyslałem, że jesli taki jest zadowolony z jednym, to ile będzie miał radości z dwoma.."
T. Pratchett, Carpe Jugullum
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2008, 11:53:49 »

Fru, szukając kiedyś info o agility trafiłam na tę stronkę http://tinyurl.com/685b3e moim zdaniem bardzo przyjemna, bo napisana pod kątem takich osób jak ja [czyli nie znających się na temacie] - facet w dowcipny sposób tłumaczy łopatologicznie każdy etap agility. dodatkowo są zdjęcia. i "NIUF" w roli głównej  Duży uśmiech miłej lektury  Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2008, 23:22:30 »

Przejrzałam link Agaty, bardzo prosze traktowac to z wielkim przymruzeniem oka, ponieważ to dość archaiczne metody  Duży uśmiech Ale doceniam wysiłki tego Pana . Bardzo ładnie przygotował poszczególne działy.

W jednym z biuletynów jest mój artykuł opisujący sposób nauki niektórych przeszkód.

Marzy mi się aby pzrygotowac dla Was taki instruktarzowy artykuł , kurcze ale ciagle brakuje mi czasu. Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 15, 2008, 07:53:32 »

Aneciu.. liczę na dalszy ciąg artykułu... wstawimy wszystko on-line.  Duży uśmiech po kawałku, po trochu i będzie całość  Chichot
Zapisane

Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #6 : Październik 29, 2010, 14:25:05 »

Nie wiem czy to w dobrym temacie, ale tak mi się to skojarzyło. Mufin jest bardzo skoczny: ciągle wskakuje na ławki, pieńki, nawet na bujaczkę i wygląda jakby był z tego bardzo dumny. Mrugnięcie Zastanawiam się tylko czy takie skoki nie mogą mu zaszkodzić (stawy)? Czasem te wysokości są całkiem spore. Widzę, że takie skoki i pokonywanie przeszkód sprawiają mu wielką radość, dlatego myślę, że spróbujemy swoich sił w agility, jak już podrośnie Uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 31, 2010, 13:01:00 »

Moim zdaniem nie zaszkodzi mu ale nie polecam aby zachęcać malucha do skoków. I oczywiście starać się przewidzieć gdzie będzie chciał skakać tak aby nie zrobił sobie krzywdy.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 02, 2010, 19:55:32 »

Niektórzy zaczynają wcześnie - 4,5 tyg. F dziewczynka Z Domu Etny  Duży uśmiech

Zapisane
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2010, 20:00:22 »

Ho ho, rośnie nam przyszła mistrzyni  Duży uśmiech
Zapisane
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #10 : Luty 11, 2011, 09:42:31 »

A czy pies w wieku 9 miesięcy może wziąć udział w zwykłym kursie agility dla początkujących czy to za wcześnie?
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 11, 2011, 09:48:42 »

Uważam, że jak najbardziej może. ZAchęcam i powodzenia. Chichot
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kov yourlifetoday swiatmuzyki krainawollusa wataha-farkas