Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warszawa 11.07  (Przeczytany 8300 razy)
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« : Lipiec 11, 2010, 12:26:18 »

Pierwsze wiesci:
- Beza (Ever Black Rose Z Domu Etny) piękny prezent dla mamy - kolejne Zwyc. Mł. Najlepszy Junior
- Morisek - BOB
Zapisane
my-bearded
Gość
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 211


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2010, 13:30:52 »

No i po wystawie:
Moris brylował na warszawskich salonach za to:
Sliczna Gaja za jasna Co?:

Młodsza siostrzyczka Kofiego (w swoje urodziny) zbyt rozbrykana:


NO I CZEKAMY NA ZDJĘCIA KONKURSOWE NIECIERPLIWIE!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 20:22:48 wysłane przez my-bearded » Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 11, 2010, 15:08:57 »

no no no! super dzieciaki, wnuczęta  Duży uśmiech
Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2010, 15:10:33 »

dzięki za komentarze  Duży uśmiech sędzia sam o sobie pisze krytykę  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

z jednej strony, naprawdę fajnie, ze Moris ma dopisany kolejny BOB, a Beza zw.młodzieży, ale... za jasna Gaja - to .... nawet nie potrafię znaleźć komentarza do tego. Sędzia po takim czymś powinien być zawieszony.

Może warto napisać do zarządu głównego, kolegium sędziów w tej sprawie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 15:22:39 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2010, 15:15:42 »

Długi?! Hmmmm  Z politowaniem
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 11, 2010, 15:17:13 »

Scaliłam wątki.
Zapisane
Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 11, 2010, 18:07:37 »

Boss CWC i Res.CACIB
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
my-bearded
Gość
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 211


« Odpowiedz #7 : Lipiec 11, 2010, 18:22:57 »



z jednej strony, naprawdę fajnie, ze Moris ma dopisany kolejny BOB, a Beza zw.młodzieży, ale... za jasna Gaja - to .... nawet nie potrafię znaleźć komentarza do tego. Sędzia po takim czymś powinien być zawieszony.

Może warto napisać do zarządu głównego, kolegium sędziów w tej sprawie?

Nie sądzę, żeby moje sformułowanie że Gaja jest za jasna było w protokole tak samo jak rozbrykanie siostrzyczki Kofiego. Jest to moja interpretacja wypowiedzi rozczarowanych hodowców.
Trudno więc coś takiego zgłaszać do Związku.
pozostaje nam tylko ponarzekac albo przyjżeć sie dokładniej protokołom.
A poza tym Pani Sędzina bardzo miła.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 18:27:20 wysłane przez my-bearded » Zapisane
my-bearded
Gość
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 211


« Odpowiedz #8 : Lipiec 11, 2010, 19:41:14 »

Kochani Forumowicze!
Z drobnego żartu - sprostowanego zresztą - robicie wielką aferę.
Trochę więcej poczucia humoru!!

A tak nawiasem rozczarowanie młodej prezenterki Gaji było widoczne. Uśmiech
Zapisane
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« Odpowiedz #9 : Lipiec 11, 2010, 19:57:12 »

Przede wszystkim Gratulacje dla Morisa i Bezy. Mrugnięcie

Trochę się porobiło, a tak na prawdę wszystko jest dość proste. Sędzina po porównani obu suczek zw. mł przyznała Bezie ( czego na prawdę gratuluję Chichot ) a mi powiedziała, że woli ciemniejsze psy ( ma takie prawo bo o gustach się nie dyskutuje Mrugnięcie). Ale, żeby nie było z ust sędziny padło stwierdzenie, że Gaja jest za jasna.

Co do rozczarowania to prawda przez chwile byłam ( w końcu dla mnie mój pies jest najpiękniejszy Mrugnięcie) ale szybko to minęło i z Gajki jestem dumna bo pomimo upałów biegała na ringu Mrugnięcie
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #10 : Lipiec 11, 2010, 21:27:09 »

Zazwyczaj jest tak, że ktoś jest zadowolony, a ktoś mniej. Tak czy owak, sędzia ma oceniać wg wzorca a nie gustu. Jeśli padło stwierdzenie, że Gaja jest za jasna, to świadczy tylko o niewiedzy sędziego, o niczym ani mniej ani więcej.

Niestety, decyzja sędziego jest niepodważalna :-( i choć miałabym ochotę ingerować w to co robią na ringu to... nie mam na to ani sił ani takiej mocy. Pozostaje jedynie omijać sędziów, którzy zdaniem każdego indywidualnie i z osobna - nie są odpowiedni aby to robić.

Jeden sędzia nie zna etapów rozwoju ocenianej rasy, inny zasad i kolejności sędziowanych klas, inny szuja jąder u suczki... z przykrością stwierdzam, że poziom wiedzy naszych sędziów na temat Bearded Collie  (i pewnie wielu innych ras) jest... znikomy! co nie oznacza, że są niemili czy cokolwiek w tym rodzaju, ot, wymagam osobiście od sędziego nieco więcej niż dobrej prezentacji i bycia miłym i kulturalnym. ech...

i jeszcze tylko jedno - nie kwestionuję decyzji i przyznanych miejsc! a tylko uzasadnienia, które odkrywają to czego nie powinny.
Zapisane

Gochaa
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #11 : Lipiec 12, 2010, 08:38:20 »

Tak czy owak, sędzia ma oceniać wg wzorca a nie gustu. Jeśli padło stwierdzenie, że Gaja jest za jasna, to świadczy tylko o niewiedzy sędziego, o niczym ani mniej ani więcej.
Jak dla mnie świadczy o tym, że sędzia miała do wyboru dwa równie dobre psy wg wzorca i zamiast szukać wyimaginowanych wad w tym, który jej się mniej - jako człowiekowi - podobał, powiedziała jasno, jak uważa... można się z tym nie zgadzać, ale np. u kotów norweskich to standard.

I trochę zdjęć:
BOSS Morasiowa Zagroda


i z drugiej strony


pokaż ząbki


DREAM ABOUT DULAL Z Domu Etny


ocena




CELTIC PRIDE OF SMARTNESS








GRATIANA BLUE VELVET Moonlight Sparkle, zwana dalej Gają, oczekująca na swoją kolej


i młodzież wbrykująca na ring


EVER BLACK ROSE Z Domu Etny




Gaja




WOOKIEE GANG BUTTERFLY


Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #12 : Lipiec 12, 2010, 12:58:08 »

...z ust sędziny padło stwierdzenie, że Gaja jest za jasna.

czepiam się zwrotu, bo w tym przypadku, to niestety ważne. Dla osoby, która nie miałaby osób, które jej to wytłumaczą, byłaby np. sama, takie stwierdzenie mówi że pies nie do końca jest taki jak powinien być wg wzorca (podstawy oceny psa), i np. zrezygnować z wystawiania sądząc, że ma psa z jakąś mniejszą lub większą wadą (a kolor to nie wada u beardie)

Sędzina po porównani obu suczek zw. mł przyznała Bezie ( czego na prawdę gratuluję Chichot ) a mi powiedziała, że woli ciemniejsze psy ( ma takie prawo bo o gustach się nie dyskutuje Mrugnięcie).

i takie stwierdzenie jest OK, woleć można, ale nie można określać jak powyżej.

Piszę, i podjęłam ten wątek z uwagi na to, że sędziowie polscy zbyt często nie zwracają uwagi na formę swojej wypowiedzi. Nie wolno nadimpretowywać wzorców. Stwierdzenie, że coś jest "zbyt" oznacza, że nie jest takie jak mówi wzorzec, a w tym przypadku, za jasny młody Beardie to bzdura.
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 12, 2010, 13:01:38 »

Gratulacje dla zwyciezcow, w tym upale to nielada osiagniecie. Argument, ze pies jest zbyt jasny do mnie nie przemawia, bo pies w tym wieku ma prawo taki byc, ale byc moze sedzia uzasadnil swoj wybor rowniez czyms innym? Trudno o tym dyskutowac nie wiedzac jak to naprawde tam bylo... Dzieki za zdjecia, zawsze milo popatrzec Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #14 : Lipiec 12, 2010, 13:54:37 »

I My gratulujemy sukcesów!!! Brawo!  ; Duży uśmiech ;
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

regteam polskiegpsts wataha-farkas kov swiatmuzyki