Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nakręcanie na zabawki  (Przeczytany 2701 razy)
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« : Wrzesień 01, 2010, 09:29:26 »

Gaja zawsze była szkolona na smaki, dla jedzenia ( byle nie sucha karma Mrugnięcie  ) zrobiłaby wszystko. Bardzo mi to odpowiadało i nie starałam się jej specjalnie nakręcać na zabawki. Przeciągałam się z nią, ale to w formie zabawy nie szkolenia. Zabawka nigdy nie była nagrodą za to, że piesek jest grzeczny.  Teraz z wielu powodów muszę całkowicie odstawić smaczki  i mam pytanie:
Jak teraz Gajkę nakręcić na zabawki w taki sposób aby zabawę nimi traktowała jako nagrodę za dobrze wykonane zadanie??

Dodam, że Gaja bawić się zabawkami lubi  Mrugnięcie

Bedę wdzięczna za każdą podpowiedź Mrugnięcie
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2010, 14:33:15 »

Po pierwsze ta zabawka, którą będziesz używała jako nagrody musi być po zabawie chowana, ona ma służyć tylko do Twojej zabawy z psem.
Zabawa psa zabawkami to imitacja polowania, więc musi to być taka zabawką, którą zainicjujesz najpierw ucieczkę ofiary, złapanie przez psa i poszarpanie się tą zabawką. Próbowałam różnych zabawek z róznymi psami ale najlepiej do tego celu sprawdzają się piłki na sznurku ale to ważne MIĘKKIE piłki.

Taką piłkę trzymasz za sznurek i ciągniesz po ziemi zmieniając kierunki ale tak aby w końcu pies mógł ją złapać i wtedy szarpiesz się z nim powolnymi spokojnymi ruchami, robiąc ruchy z lewa do prawa itd. Po chwili szarpania puszczasz sznurek tak, ze niby Gaja wygrała Wasze zapasy z piłką , w ten sposób dostaje swoją (upolowaną) zdobycz.

Dobrze jest mieć takie dwie piłki, bo jedną mozesz rzucić jako aport prosisz psa o przyniesienie ale zamiast zabierac piłkę proponujesz mu od razu zabawę tą drugą piłką tak jak opisałam wyżej.

Taka zabawa musi trwać na tyle krótko aby pies nie zdąrzył się znudzić. Przerywasz, kończysz zabawę kiedy pies jest jeszcze mocno nakręcony.

Kiedy taka zabawa idzie Wam już świetnie wprowadzasz ją jako nagrodę zamiast smakołyku. Czyli wtedy kiedy normanie podawałaś smakołyk teraz wyciągasz z kieszeni piłkę i szarpiesz się piłką lub najpierw rzucasz jako aport i szarpiesz się.

Powodzenia, miłej zabawy.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2010, 16:05:34 »

Dziękuję za odpowiedź Buziak

Pomysł z aportowaniem jest chyba idealny dla Gajki bo kocha to Mrugnięcie

Muszę popracować nad tym, że zabawka to nagroda, a nie coś co psu się należy za nic Chichot
Zapisane
Gochaa
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 03, 2010, 07:57:41 »

Wystarczy, że zaczniesz od schowania jednej z zabawek na parę dni lub kupienia nowej i bawienia się nią z Gajką tylko wtedy kiedy Ty chcesz, tak jak pisała Aneta. W ten sposób zabawka zaczyna się kojarzyć z fantastyczną zabawą z pańcią i staje się nagrodą Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

regteam kov swiatmuzyki watachawilkow yourlifetoday