Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 12-13.05.2012 Dortmund British Dogs Festival (z UK Challenge Certyficate)  (Przeczytany 2872 razy)
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« : Maj 17, 2012, 07:37:23 »

Dortmund 2012 był wystawą szczególną, bowiem przy wystawie corocznej o tytuł Europassieger, była wystawa krajowa, ale wyższej niż normalnie rangi, bowiem w porozumieniu z Angielskim Kennel Club zostawały przyznawane (wg angielskich zasad) angielskie certyfikaty championa (UK Challenge Certyficate "CC"), które są tak samo ważne, jak by były przyznane w Anglii.
Tu wspomnę, iż zasady ogólne sędziowania w klasach, były europejskie, tylko traktowania/rozumienia ocen była angielska i ostatnie porównanie o CC. 

Pierwszego dnia, na Europassieger sędziowała Pani Catherine Parker/GB: moja mała Sally była na 4tej lokacie w klasie młodzieży, Merci - doskonała w klasie otwartej. Zgłoszony był też braciszek ostatniego miotu Bounty i Grega - Mailow, tez był na lokacie 4.

Drugiego dnia poszło nam lepiej  Chichot sędzia Jenet Lewis/GB, hodowla Potterdale.

Mailow - Grand Finale Smartness - wygrał klasę młodzieży, otrzymał ocenę doskonałą, JCAC i JVDH, wygrał porównianie z suczka o Najlepszy Junior, a potem, w porównaniu już całej stawki (od szczeniecia po weterana) otrzymał RESERVE CHALLENGE CERTYFICATE! CC otrzymał pies z klasy championów.

Merci - First Lady Smartness - była druga w klasie otwartej za czteroletnią, ładną angielską suczką Bushblades Ready To Rejoice, otrzymując ocenę doskonałą, res.CAC/VDH, jak to powiedziała Janet Lewis, obie są cudowne, ale ona woli mniejsze suczki, a Merci jest w górnej granicy wzrostu. Później, w porównaniu końcowym o CC, ponieważ wspomniana sunia otrzymała też CC, Merci weszła do porównania o res, i… ku mojej radości otrzymała RESERVE CHALLENGE CERTYFICATE!

Sally tego dnia poza lokatą, choć pokazała się ładnie. Opis sliczny, i zgodny z faktem, że potrzebuje czasu na rozwój  Chichot, ale chciałam wiedzieć, co też o niej myśli sędzia i hodowca taki jak Janet Lewis.

Tak więc dla mojej hodowli Smartness 2 x RESERVE CHALLENGE CERTYFICATE, to duże wyróżnienie. Psy otrzymujące wspomniane CC i res.CC będą wpisane do angielskiej księgi  hodowlanej.

kilka zdjęć moich psów:
https://plus.google.com/100211941669001205016/posts

i mojej współwłasności, Mailow mieszka w Niemczech z hanne Wolf:
http://www.bearded-xperience.de/html/mailow_do_2.html




« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 07:53:25 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 17, 2012, 08:24:41 »

Super! Raz jeszcze wielkie gratulacje Uśmiech Mailow ślicznie wygląda.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 17, 2012, 17:21:01 »

wielkie gratualcje Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 21, 2012, 07:28:20 »

Gosiu gratulowałam Ci osobiście ale na forum również wiele uznania dla Twoich wyników hodowlanych  Chichot
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 21, 2012, 08:00:18 »

Gosiu gratulowałam Ci osobiście ale na forum również wiele uznania dla Twoich wyników hodowlanych  Chichot

Dziękuję Tobie, i wszystkim innym za miłe słowa i gratulacje na FB, forum i telefoniczne, fakt, radość zawsze większa, jeśli można się nią cieszyć z bliskimi  Duży uśmiech
Zapisane

Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-flag watachawilkow eneaekstraliga2014 krainawollusa kov