Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Vega  (Przeczytany 8877 razy)
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« : Czerwiec 07, 2008, 05:47:29 »

Jak filmiki to i ja się podzielę tym co mam Uśmiech znaczy się zabawą psa i fretek:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7972442361379021993&hl=pl
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 07, 2008, 07:58:02 »

hahaha jakie zadziorne fretki! czyżby to właśnie one rządziły w domowym świecie zwierzaków? Uśmiech podziwiam, że Vega ich nie podgryza. Peanut podgryza wszystko co się rusza Mrugnięcie
No i skąd ja znam to szaleńcze tupanie pazurkami po podłodze  Duży uśmiech
świetna dziewuszka z tej Vegi Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 07, 2008, 20:27:56 »

Dokładnie, fretki ustawiły sobie Vegę, w końcu to oni byli pierwsi, więc nowy lokator musiał się dostosować Uśmiech
Agata z tym podgryzaniem to szczerze mówiąc jak brałam psa, to bardziej o niego się bałam niż o fretki, no i faktycznie, jak kiedyś za bardzo się rozszalała, dostała po nosie i teraz w większą rezerwą do nich podchodzi, a nosa do ich legowiska już nie ładuje  Duży uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2008, 18:34:39 »

Jaja jak berety  Chichot Najbardziej podobało mi się jak Vega usiadła na fretce, wygladało jakby zrobiła to celowo. Fajnie, że ma takie świetne towarzystwo.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2008, 20:22:34 »

Filmik jest rewelacyjny Chichot Naprawde bardzo mi sie podoba, nie pomyslalabym, ze fretki moga sie tak bawic z psem Uśmiech Ja tylko uwazalabym na zabawy na takiej sliskiej podlodze, mala rosnie i sie rozwija, lepiej niepotrzebnie nie nadwyrezac jej stawow.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 09, 2008, 06:23:03 »

Niestety z podłogą narazie nic nie zrobię  Smutny Vega upatrzyła sobie dywan do sikania  Złość jak tylko go zwinęłam to od razu nauczyła się, że załatwia się na dworze, ale jak został ponownie rozwinięty to mimo dokładnego prania mającego usunąć zapaszek zaczęła znów posikiwać w domu.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 11, 2008, 11:14:49 »

Filmik jest SUPER Duży uśmiech! BOMBA! naprade godny rozpowszechnienia.

siusianie na dywan: jest na to chyba sposob. Dywan wyprac i odlozyc na ok 1-2 tygodnie. W tym samym miejscu kladaiemy szmate i pierzemy ja, ja mam zawsze duz zapas szmat.
Po kilku dniach szmata jest juz rozpoznaana i... przesuwamy ja sukcesywnie w miejsce bardziej ustronne. Jak trafia, to fajnie, bo dywan moze wkrotce wrocic.

Szmatka dla maluchow jest pozyteczna, bo szczeniakowi trudno jest wytrzymac 5-8 godzin.

Jak polubi szmatke, to na nia bedzie sikac, a dywan moze wrocic. Przez jakis czas musi byc nadal szmatka, (ja utrzymuje to dosc dlugo) zeby nie pomyslala ze dywan to zamiennik szmatki  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 11:19:37 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 11, 2008, 12:54:47 »

Gosiu jak przybiję ją do podłogi, szmatkę znaczy się, to może poskutkuje Duży uśmiech przecież to najlepsza zabawka i w miejscu leżeć nie może Uśmiech Maty dla psów również się nie sprawdziły - po powrocie do domu tylko strzępy zbierałam, tak więc pozostaje mi tylko przeczekać ten okres i jak najczęściej wychodzić z nią na spacery.
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 11, 2008, 13:03:53 »

no to nam się pod tym względem udało [tfu tfu odpukać!], bo Peanut mimo iż jest miłośnikiem gryzienia wszystkiego co jest z materiału, to swoje siusialkowe prześcieradło zostawia w spokoju [tfu tfu odpukać]
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 11, 2008, 13:30:16 »

Mimo, że od urodzenia kładłam szmatki (prześcieradła) spełniały one swoje zadanie do czasu. Niestety musiałam przestać je kłaść bo przyszedł taki okres , że było nasikane wszędzie tylko nie na prześcieradle  Co? a poza tym zaczęły sikać właśnie tam gdzie był jakiś materiał np do pontonu. Jak zlikwidowałam szmatki to przestały sikać do pontonów  i jeśli się zadzry w tej chwili to są kałuże tylko pzred drzwiami. Uff. Uśmiech

A poza tym chłopaki były jakieś grzeczniejsze i tak im pewnie zostało a dziewczyny to łobuziarki (oprócz Afrodyty, która jest wyjątkiem i potwierdza regułę)więc i inwencję mają chyba bardziej twórczą. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 13:33:54 wysłane przez Aneta » Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #10 : Czerwiec 11, 2008, 13:36:26 »

Wszystko przed Wami Agatko Język u mnie prześcieradło sprawdzało się przez przez pierwszych kilka dni, później nagła zmiana w zachowaniu i zarówno dywanik z łazienki jak i zasiusiane prześcieradło z przedpokoju zaciągała do siebie na posłanie.
Mało tego, Vega przy mnie i ogonach zdziwaczała, przejmuje frecia zachowania Co? wchodzi do szafy, z tym, że ogony swoje skarby do szafy zanoszą, a ona je wyciąga i ucieka z nimi na legowisko  Uśmiech
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #11 : Czerwiec 11, 2008, 14:43:57 »

u mnie sprawdza się od ponad 2 miesięcy więc po cichu liczę, że ta tendencja się utrzyma Uśmiech Mało tego wierzę w to, że za jakiś czas żadne prześcieradło nie będzie już potrzebne.
Mój za każdym razem jak wracamy wyprowadza się z domu Mrugnięcie wynosi wszystkie zabawki,łącznie z kocykiem i posłankiem na ogródek Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 12, 2008, 07:19:31 »

Filmik jest SUPER Duży uśmiech! BOMBA! naprade godny rozpowszechnienia.

Tez tak mysle, stad moja prosba do Daisy - czy moglabys wgrac ten filmik rowniez w serwisie www.pies.onet.pl? To serwis, ktory ja prowadze i fajnie byloby miec tam taki filmik Uśmiech Zwlaszcza, ze ciekawych filmow tam poki co zbyt wiele.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 12, 2008, 07:19:44 »

Kochani, z Beardie to taka śmieszna sprawa, one doskonale wiedzą co Wy czujecie i w co wierzycie  Duży uśmiech

Ja odchowałam już 4 mioty na prześcieradłach, ostatnie szczenięta odjechały niespełna miesiąc temu.
Prześcieradła i szmatki działały bo... chyba ja w nie wierzyłam  Duży uśmiech nawet stara Boogie, jak nie wytrzymywała, lub... nie chciało jej się wytrzymywać używała szmatek! dziś, kiedy szmat już nie ma... nie sika  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Szok ale jak wiem, że wrócić mogę później, to.. kładę prześcieradło i zawsze jest użyte (zapewne przez Boogie)
Dokładnie tak samo odchowywana była Effie, Bounty, Princessa... zawsze działało, więc Agatko, zapewne i Penaut zda egzamin :-)

Boogie, gdy była mała, do ok. 10 m-ca życia, trenowała mnie równo. Szmatka działała doskonale do ok 8-9 m-ca. Potem siki były tuż przed drzwiami ale... ale tylko jak sie spóźniłam więcej niż 10 minut!!! pytałam Ireny czy ona nie zjadła jakiegoś zegarka... ale ponoć nie... zadziwiające, bo w liczeniu minut i godzin była perfekcyjna... lepsza i dokładniejsza niż budzik. To samo było rano. Pobudka ok.5 rano, i... natychmiast siku! inaczej... kałuża przed drzwiami.

U mnie nie działały gazety... była z nich sieczka. Każdy musi sobie sam coś opracować, i pamiętać, że szczenię swoje prawa ma.
Zauważyłam, że jeśli ludzie zapomną, że psu najdłuższy i najbardziej męczący psychicznie i fizycznie spacer należy się rano, zanim zostawimy go na kilka godzin samego w domu - mają największe problemy... pies najwięcej broi itd....
Zapisane

daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #14 : Czerwiec 12, 2008, 09:22:35 »

Tez tak mysle, stad moja prosba do Daisy - czy moglabys wgrac ten filmik rowniez w serwisie www.pies.onet.pl? To serwis, ktory ja prowadze i fajnie byloby miec tam taki filmik Uśmiech Zwlaszcza, ze ciekawych filmow tam poki co zbyt wiele.

Nie ma problemu, jak wrócę do domu to postaram się jeszcze dziś wgrać filmik. Cieszę się, że Wam się podoba  Duży uśmiech

Gosiu, coś w tym faktycznie musi być, bowiem jak wracam z pracy prosto do domu mieszkanie zastaję czyściutkie, ale niech no tylko wstąpię po drodze do sklepu i trochę w nim zabawię. Niemal gwarantowane mam siuśki pod drzwiami.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swiatmuzyki wataha-farkas polskiegpsts black-flag yourlifetoday