Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wystawy w Danii  (Przeczytany 4264 razy)
Monika
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 101



« : Lipiec 29, 2011, 16:27:09 »

m
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2011, 21:31:13 wysłane przez Monika » Zapisane

"czasami najbardziej bezlitosnym zwierzęciem bywa człowiek"
www.bearded.pl.tl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 01, 2011, 19:11:26 »

Ależ da się Moniko, w końcu Greg, Daisy i deep mają Mrugnięcie. W Skandynawii chyba wszędzie z teo co wiem CAC jest jeden na płeć - na pewno jest tak w szwecji również. Stąd nie ma lekko...
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 02, 2011, 08:50:41 »

Kochani,
już kiedyś, acz dawno o tym pisano, a napewno w biuletynach, które były wydawane. W Skandynawii od zawsze przyznawano tylko 1 CAC dla suczki i psa, i 1 resCAC.

Z klas championów psy konkurują TYLKO o CACIB i res.CACIB. Jeśli w jakimkolwiek dniu z organizowanych 2 czy 4 wystaw, pies/suczka uzyska prawo do tytułu, natychmiast zostaje przeniesiony do klasy championów. Tak było w przypadku Grega, który na 3 wystawie z 4 otrzymał kończacego CACA (wtedy jeszcze było wymaganych 4 nawet jesli był champ. swojego kraju).

Sedzia ma tez prawo przyznania tzw CK (jakość championa) każdemu psu czu suce która jego zdaniem zasługuje na miano championa. To też ma swoje znaczenie później.

do porównania  najlepszą sukę czy psa wchodzą wszystkie suczki/psy które otrzymały tzw CK (Champion Kvality), nie tylko wygrani z poszczególnych klas(czasami kilka w kasie!). M.In. po to sa przyznawane te CK, jak równiez dla informacji, że Twoój pies jest jakości championa :-) (czasami jest takich wiele, i nie trzeba wygrać aby mieć choc trochę zadowolenia).

Wraz z CK dostaje sie zazwyczaj karteczkę na okresloną ilośc punktów czy koron, i mozna je zbierać i potem kupić za nie jakąś sobie nagrodę. To chyba lepsze niż znieranie 100 pucharów do niczego niepotrzebnych :-)

Tak więc Moniko, należało doczytac przepisy  Duży uśmiech a wyróżnienie Sisy było naprawdę osiągnięciem!

Na dzis dodam, ze od roku 2008 chyba zmieniono przepisy, i jesli pies czy suka sa championem swojego kraju, to w Danii uzyskanie 1 CAC daje mu prawo do uzyskania tytułu champ. Danii. Tu dodam, że za przesłanie dyplomu wolaja pieniadze, ale nie trzeba mieć dyplomu, aby tytułu uzywać.

Co do placenia za katalog czy ocenę, nie wiem, nie było czegoś takiego kiedy ja tam byłam, ale może sie cos zmieniło... za katalogi i w Polsce każą sobie niejednokrotnie juz płacić.

No i może jeszcze jedno spostrzeżenie... jak sie jedzie do innego kraju, warto pytać i czytac przepisy  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 08:54:11 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 02, 2011, 14:13:06 »

ano właśnie :-) za rok to i ja sie wybieram po Skandynawii pojeździć  Duży uśmiech teraz już wiecie więcej, wiec będzie łatwiej. Moris potrzebuje tylko 1 CAC  Duży uśmiech

mam słabość do północnych krajów....  Duży uśmiech
Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 02, 2011, 16:06:04 »

każdy ma swojego bzika  Chichot
Zapisane

Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 02, 2011, 19:26:49 »

W finlandii tez jest 1cac dla suk dlatego tak nas cieszyl tytul chempiona naszej Luny bo jednak trudniej go zdobyc!Gratulacje dla Sisi!
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahacienia doggis kl7 psychologia lionoftiger