Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 18.09.2011 Klubowa Psów Pasterskich Niepolskich - Łódź  (Przeczytany 20478 razy)
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« : Wrzesień 16, 2011, 07:33:47 »

stawka    Uśmiech

PSY

klasa baby
PHILBERT Bloom and Bounce

klasa szczeniąt
COLIN Andewagar FCI

klasa młodzieży
Amberose LOVE MUSIC
DOUBLE SCOTCH BLACK ROB ROY

klasa otwarta
MASTERPIECE Rustler's Moon

klasa championów
DREAM ABOUT DEEP Z Domu Etny
FALCORN FOREVER Marinus
CELTIC PRIDE of Smartness

klasa weteranów
BUTCH CASSIDY Of Slavic Charm

SUKI

klasa baby
POLONIA Bloom and Bounce

klasa młodzieży
Double Scotch BLACK ROSALINDA
FOREIGN AFFAIR Z Domu Etny

klasa pośrednia
FASCINATION SMARTNESS
FIRST LADY Smartness

klasa otwarta
EVER JOY ROSE Z Domu Etny

klasa championów
Mayflower's NADINE AT DEA-DRO
Bonny and Clyde's SEXY EYES
DREAM ABOUT DŻAMILA Z Domu Etny

klasa weteranów
Dea-Dro KATHERINE
ZITA BROWN Vanilka


będzie się działo    Duży uśmiech Duży uśmiech

Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2011, 07:49:57 »

Sporo, dajcie znac, jakie beda wyniki Uśmiech Ale COLIN Andewagar to border collie Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2011, 19:23:48 »

niestety, oddział pozbawił klubowa szczeniat beardie, bo ani Hobbita ani Sally nie przyjęli Smutny
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2011, 22:10:49 »

niestety,łodzi nie zależy   Smutny

no i będzie się działo  Chichot
Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 19, 2011, 08:44:15 »

Klubówka minęła, dla mnie mocno pracująca, bowiem musiałam pomóc Dagmarze (chora lewa ręka, a bez niej trudno wystawiać) i choć zgłosiłam tylko 1 moja pociechę, to nabiegałam się w ringu sporo  Uśmiech no, ale trzeba sobie pomagać, więc cóż było robić.

a oto i wyniki:

Zacznę od konkurencji finałowych, zgodnie z planem sędziowania:

SMARTNESS - Najlepsza Grupa Hodowlana 1
Z DOMU ETNY - lok.2

Int.CH. Born To Be Smart Of Slavic Charm - Najlepszą Suką Hodowlaną 1
CH. Katherine At Dea-Dro - lok.2

Ogromne i bardzo serdeczne podziękowania dla Agnieszki z Gretą i Moniki i Pawła z Morisem za udział w tych konkurencjach! To dla mnie szczególna wygrana, ukłon dla mojej najkochańszej Bounty. Tym bardziej cieszy, że wiem, że i Mors i Greta są nie tylko ozdobą wystaw, psami pięknymi i wygrywającymi na wystawach, ale przede wszystkim są domownikami, rozpieszczanymi i kochanymi na co dzień. DZIĘKUJĘ KOCHANI!

no i sędziowanie w klasach:

PSY

klasa baby
PHILBERT Bloom and Bounce - WO 1, Best Baby, BIS BABY

klasa młodzieży
Amberose LOVE MUSIC - dosk.2
DOUBLE SCOTCH BLACK ROB ROY - dosk.1, Zw.Mł. Best Junior, BIS Junior-2

klasa otwarta
MASTERPIECE Rustler's Moon - dosk. 1, CWC

klasa championów
DREAM ABOUT DEEP Z Domu Etny - dosk.1, CWC, NDPwR, Zwycięzca Klubu, Zw.Rasy
FALCORN FOREVER Marinus - dosk.3
CELTIC PRIDE of Smartness - dosk.2

klasa weteranów
BUTCH CASSIDY Of Slavic Charm - dosk.1

SUKI

klasa baby
POLONIA Bloom and Bounce - WO. 1

klasa młodzieży
Double Scotch BLACK ROSALINDA - dosk.1, Zw.Mł. Młodzieżowy Zwycięzca Zwycięzca Klubu
FOREIGN AFFAIR Z Domu Etny - dosk.2

klasa pośrednia
FASCINATION SMARTNESS - dosk.2
FIRST LADY Smartness - dosk.1, CWC

klasa otwarta
EVER JOY ROSE Z Domu Etny - dosk.1, CWC

klasa championów
Mayflower's NADINE AT DEA-DRO - dosk.2
Bonny and Clyde's SEXY EYES - nieobecna
DREAM ABOUT DŻAMILA Z Domu Etny - dosk.1, CWC, NDSwR, Zwycięzca Klubu

klasa weteranów
Dea-Dro KATHERINE - dosk.2
ZITA BROWN Vanilka - dosk.2, Najlepszy Weteran, Zwycięzca Klubu Weteranów, III BIS weteranów.

Merci czyli First Lady Smartness swoją wygrana i otrzymanym CWC zakończyła drogę do championatu Polski! Sędzinie bardzo, bardzo podobała się jej siostra Greta - Fascination Smartness, dziś wyglądająca super atrakcyjnie, bajecznie, ale tym razem dała wygrać nieco bardziej na ten moment rozwiniętej Merci. Są jeszcze bardzo młode  Uśmiech

Gratulacje wszystkim zwycięzcom, od malucha po weteranów!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 10:28:21 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 19, 2011, 09:38:40 »

Moniko, nie bardzo rozumiem co masz na myśli?

Greta i Merci były w tej samej klasie i obie bardzo się podobały sędzinie, wygrać mogła tylko jedna, i z opisów i oceny i jej komentarzy mogę być pewna, że gdyby u nas wybierano pierwsze 4 psy i suki, Greta i Moris byłyby na 2-gim miejscu. Moris był w championach, i to, że akurat sędzinie bardzie podobał się Deep, i że Moris był drugim psem doskonałym nie oznacza, że się nie podobał. Zaznaczyła w komentarzu, że są bardzo piękne.

W konkurencjach finałowych ocenia się i jakość i wyrównanie grupy, i nie wyklucza to tego, że jakieś psy czy suczki z grupy hodowlanej która nie wygrała, nie mogły się sędzinie podobać. Mogły, Moris Daisy i Deep maja tego samego ojca!

a co do lojalności, to tak, jestem lojalna wobec wszystkich z którymi współpracuję i którzy mają psy mojej hodowli, i staram się być lojalna zawsze i wobec wszystkich.

Psy które pokazywałam, czyli pomoc jaką niosłam Dagmarze była też aktem lojalności i przyzwoitości! Daga ma złamane 2 palce lewej ręki, nie mogła pokazywać psów. Przypadkowo i niespodziewanie Greg jest przyczyną tych złamanych palców, Daga miała już wcześniej zgłoszone i opłacone psy na te wystawę. Czuję się odpowiedzialna za to, co się stało, i nie mogłam odmówić pomocy Dadze. Psy które pokazywałam są po psach mojej własności, to może też weźmiesz pod uwagę, zanim zaczniesz mnie posądzać o nielojalność.

Poza tym, wszem i wobec wiadomo, że staramy się sobie pomagać wzajemnie, i często Daga pokazywała moją Princess. Paweł też zresztą ją pokazywał.
Tym razem sama sobie strzeliłam gola? w końcu Zwycięzcą klubu została suka (córka Grega, uznana nie tylko w Polsce suczka,) która prezentowałam w ringu w klasie championów Co? a nie Merci. No cóż, mnie jakoś udało się przegrać o ten tytuł ze zrozumieniem, Merci jest jeszcze bardzo młoda i na dziś Dasy była gotowa otrzymać ten tytuł, co nie znaczy że za rok będzie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 09:51:09 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2011, 09:56:29 »

Widzę modyfikację powyższego postu (w poście poniżej zachowany jest cytat - tekst pierwotny) Duży uśmiech
                              « Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 17:45:18 wysłane przez Monika »

więc i odpowiedź modyfikuję, aby miała sens.

Jeżeli ktokolwiek uważa pomoc przyjaciołom za nieetycze, trudno - jego problem.

         cytat:    )>>Jak długo wystawiamy psy po raz pierwszy spotkało mnie to , że hodowca wystawia psa z konkurencyjnej hodowli w kl. gdzie ma psa ze swoim przydomkiem. <<

widać jeszcze wiele do zobaczenia przed Tobą. 

         cytat:    Jest to bardzo nieetyczne.
pomoc ludziom, którzy wielokrotnie prezentowali moje psy w ringu? którzy potrzebują pomocy? a jakież znaczenie ma kto trzyma ringówkę, kiedy sędzia nie zna ani psów ani ludzi?

wygrywają psy, nie ludzie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 18:53:52 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 19, 2011, 09:59:31 »

Mają tych samych ojców ale różne matki i różnych Handlerów. Jak długo wystawiamy psy po raz pierwszy spotkało mnie to , że hodowca wystawia psa z konkurencyjnej hodowli w kl. gdzie ma psa ze swoim przydomkiem. Jest to bardzo nieetyczne. Sama  stwierdziłaś są do siebie  bardzo podobne, więć tylko mógł zaważyć drugi koniec ringówki.
Moniko, hodowla z Domu Etny wywodzi się jak by nie było ode mnie, i wszystkim od lat wiadomo, że współpracujemy i pomagamy sobie wzajemnie. Nie ma przepisu, który zakazuje tego. Znam oba psy doskonale, i choć podobieństwo jest, nie oznacza, że są identyczne, a w klasie wygrać mógł tylko jeden. Sędzina uzasadniła swoja decyzję, i była ona logiczna, a koniec ringówki w mojej osobie naprawdę nic nie znaczący.

Powtórzę, to że Daga miała chora rękę, to wina MOJEGO GREGA, a ja czuję się odpowiedzialna za czyny swoich zwierząt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 18:58:00 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 19, 2011, 10:16:33 »

Ja przeciwko?  Co? Co? Co?

Moniko, bardzo wiele włożyłam wysiłku i serca, aby pokazać Pawłowi co w Morisie najlepsze, jak ma go pokazywać lepiej, tłumaczyłam, mówiłam, pokazywałam. I sądzisz, że mnie nie zależy? pies ma wygrać w ringu nie właściciel czy handler.

Czy mam odmówić, gdybyś mnie poprosiła o pokazanie Morisa? albo obiecać, a potem z uwagi na to, że np. przyjedzie pies mojej hodowli - powiedzieć radź sobie sama? bo ja nie mogę? to nic, że obiecałam, to nic że Paweł np, właśnie przeze mnie nie będzie w stanie go poprowadzić... to nazywasz lojalnością?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 18:59:28 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 19, 2011, 10:20:58 »

To znaczy ,że Lili też, bo wydaje mi się , że była w hodowli Z Domu Etny przed Rafim.
w pewnien sposób tak  Uśmiech

Przebywała u nie matka Lily, ok. 2 miesiące. Pokazywałam ja na wystawach i uczyłam obycia w ringu i zachowania. Na wystawie Europejskiej pokazana była już przez jej właścicielkę.

Daga miała u mnie zamówione szczenię. Boogie niestety jak wiadomo, nie mogła rodzić szczeniąt. Ponieważ byli u mnie i widzieli Phoebe (matkę Lily), w której zakochał się Maciej, poleciłam im szczenięta po niej, bo ich się wtedy spodziewała.

Phoebe do Słowacji pojechała, bo Deana zakochana w mojej Boogie - chciała suczkę taką samą, a przynajmniej tej samej hodowli. Phoebe przyjechała do mnie, a potem pojechała do Deany.

Gdyby nie bezpłodność Boogie, miałaby suczkę ode mnie.
Zapisane

Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 19, 2011, 10:30:03 »

Moniko, nie zamierzam dalej ciągnąć tematu. Nie ma ani sensu ani nie rubryka na to.
Zapisane

Alma
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 388



WWW
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 19, 2011, 10:30:36 »

Gratulacje dla WSZYSTKICH  Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam
Anna
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2011, 10:44:14 »

Moniko, przyznam, że nie rozumiem Twoich oskarżeń - co ma piernik do wiatraka oraz wystawianie przez Gosie psów Dagmary do lojalności hodowcy? Czy Twoim zdaniem powinna odmówić pomocy swojej przyjaciółce, bo w tej samej klasie byl wystawiany pies z jej hodowli? Tym bardziej pies bedacy w rekach osoby, ktora doskonale wie, jak go przygotowac i pokazac? Ja rownież wystawilabym jakies dziecko Basiego albo nawet psa z innej hodowli, ale bedacego w rekach zaprzyjaznionej osoby, tym bardziej osoby w potrzebie, jaka jest teraz Dagmara i nie widze w tym nic zlego. Przeciez kurcze wystawy to zabawa, a nie walka na smierc i zycie. Obawiam sie, ze to wlasnie przez Ciebie przemawia urazona ambicja, bo Moris nie wygral... Niestety przegrywac trzeba umiec, a juz nie raz pokazaliscie, ze tego nie potraficie. Przykro mi to pisac, ale nie moglam przemilczec tego tematu.

Gratulacje dla wygranych i tradycyjnie czekam na zdjecia Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Admin
Administrator
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 36



« Odpowiedz #13 : Wrzesień 19, 2011, 12:41:24 »

Pragnę przypomnieć Moniko, że to temat wystawy klubowej ras pasterskich niepolskich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 19:01:35 wysłane przez Admin » Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 19, 2011, 12:59:47 »

Raz jeszcze dziękuję Gosi za pokazanie większości moich łobuzów.  Buziak Buziak Buziak
Nasza znajomość i mam nadzieję przyjaźń trwa już prawie 10 lat, w czasie których wielokrotnie sobie pomagałyśmy. Miłość do beardie jest tylko jej częścią i mam nadzieję, ze ta wspólna pasja zawsze będzie nas tylko dodatkowo łączyć i nigdy ambicje hodowlane jej nie zaszkodzą, bo ostatecznie to tylko część życia i dobra zabawa. A w życiu ciężej o przyjaciela niż o kolejne zwycięstwo na wystawie.

Cieszę się bardzo z wygranej moich bliźniaków, moich "wymarzonych", wyczekanych Deepa i Daisy, które po raz kolejny udowodniły mi, że było warto na nie czekać.

Gratuluję pozostałym zwycięzcom - od baby po weterany, oraz Gosi konkurencji hodowlanych, szczególnie uhonorowania życia Bounty.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskierpgbywariat psychologia lionoftiger catziee mostwanted