Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WItam  (Przeczytany 10576 razy)
Magda
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 59



« Odpowiedz #15 : Luty 23, 2011, 23:38:08 »

Witam  Uśmiech wydaje mi się że jak się chce to zawsze można dążyc do celu i spełniać swoje marzenia.Może szczeniak nie jest bardzo drogi tej rasy ale pielęgnacja i odpowiednie żywienie nie jest tanie.Szczególnie pielęgnacja tego długowłosego psa , są piękne mają swój niesamowity urok ale wymagaja poświęcenia i czasu żeby odpowiednio dobrze wyglądał.Musisz przemyśleć sprawę czy napewno chciałbyś takiego psa, praca przy tym psie jest czasochłonna bo czasami wiele godzin ale jest to moje hobby i poprostu sprawia mi to wielką przyjemność jak i mojemu psu   Duży uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 04, 2011, 09:00:12 »

...praca przy tym psie jest czasochłonna bo czasami wiele godzin ...

Nie przesadzajmy z tymi godzinami, nie poświęca się przecież tych godzin codziennie tylko raz na jakiś czas.

Co do utrzymania:
- żywienie tyle samo co każdej innej rasy o wadze około 20-25 kg
- pielęgnacja hm... kupno dobrego szamponu w koncentracie wystarcza przy jednym psie na bardzo długo, a kupno akc do czesania to w końcu jednorazowy wydatek.
- wydatki związane z weterynarzem, takie same jak w każdej innej rasie i jest to bardzo indwidydualne.

Bearded Collie to nie tylko wygląd a raczej przede wszystkim nietuzinkowy charakter i usposobienie. Ogolony beraded nadal jest tym samym Bearded Collie tylko o innym wyglądzie.
NIE KIERUJMY SIĘ PRZY KUPNIE PSA JEGO WYGLĄDEM !!!

Przepraszam  z tego wszystkiego zapomniałam się przywitac, Witaj na forum.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 04, 2011, 22:06:57 »

czasochłonna Co? Co? włączam dobry film  Uśmiech szczotka w garść i czeszemy  Mrugnięcie
najważniejsza jest według mnie regularna pielęgnacja
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 05, 2011, 09:12:50 »

Od wielu lat słyszę to pytanie i stwierdzenia że czasochłonna. I jakoś trudno mi sie z tym pogodzić, i dziś wiem dlaczego. To po prostu trzeba lubić, tego chcieć, to musi nam sprawiać jakąś przyjemność, i wtedy tego czasu się nie liczy i jest jakby wpisany w to co lubimy.

Mnie denerwują w tym względzie częściej psy raz krótkowłosych i koty bo one zostawiają o wiele więcej włosów wszędzie, na ubraniach, meblach itd. a ja nie lubię czyścić ani mebli ani ciuchów  Chichot

Nie mam mebli tapicerowanych, a na ciuchach są czasami włosy, ale je zdejmuje się o wiele łatwiej niż te krótkie, powbijane jak igły choinkowe. Jakieś "koszty muszą być"  Duży uśmiech

a czesanie mnie wycisza, sprawia przyjemność, taka troszkę joga dla mnie. Więc jeśli nie lubi ktoś zabiegów przy psie, i chce go mieć bo chciałby przyjaciela, ale nie ma ani czasu ani ochoty a tym bardziej przyjemności w opiekowaniu się nim, wtedy odradzam kupno psa. A jeśli już kupuje, niech zdecyduje co woli sprzątać, meble czy psa  Chichot i wtedy wie, jakiego psiaka może mieć. To kwestia "priorytetów".
Zapisane

Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 05, 2011, 18:25:56 »

no i tu się zgadzam z Gosią. Jak coś będziemy traktować jak niemiły obowiązek w tym przypadku czesanie psa to na pewno będzie nam to ciężko przychodziło. Ja mam czesanie wpisane w sobotnie popołudnie  Chichot Jak już się ze wszytskim ogarne czyli praca później dom to później kawka dobry film i mamy z Gretą relaks. Ona leży rozłożona a ja sobie powolutku czeszę nigdzie się nie spiesząc bo to nasz wspólny czas Chichot Czasem nawet zaśnie dziewczyna Chichot
Ogólnie to żaden pies dla pedantów się nie nadaje Chichot a zwłasza półdługowłose kocisko jak nasze - to dosłownie wszędzie białe futro zwłaszcza teraz na wiosne. No ale cóż słodka jest i tyle  Uśmiech
A sprzątania to chyba tyle jak po kolejnym członku rodziny Chichot Chichot Chichot tylko ten bardziej futrzasty no i nie rozrzuca klocków i ubrań po całym mieszkaniu  Mrugnięcie
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krynn daxrel serwerdobrejzabawy panzerdivisiontiger kov