Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "zapowietrzanie się"  (Przeczytany 9293 razy)
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« : Kwiecień 12, 2011, 06:41:52 »

Mufin co jakiś czas tak jakby się zapowietrza, nie wiem jak to dokładnie nazwać, coś jakby nie mógł złapać powietrza, tak dziwnie je wciąga, trwa to około pewnie pół minuty i potem przechodzi. Miał to około 3 miesiące temu (wtedy myślałam, że to jednorazowy incydent), potem ze dwa tygodnie temu no i dziś taką serię kilku razy z przerwami minutowymi gdzieś. Jak sądzicie, jaka może być tego przyczyna? Czy takie dziwne oddychanie może sugerować jakieś problemy z sercem? Poza tymi zapowietrzaniami Mufin nie kaszle i oddycha normalnie (oczywiście sporo sapie, bo mimo otwartych okien w mieszkaniu jest dość ciepło). Czy ktoś z Was miał podobny problem ze swoim psem? Nie wiem czy iść po raz setny do weterynarza? Mrugnięcie
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 12, 2011, 07:46:36 »

Wiem o jakie zapowietrzanie Ci chodzi ale niestety moje psy tak nie robią i nie mam pojęcia czy to objaw problemów czy tylko taka jego "uroda" .
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2011, 18:08:47 »

Ja bym to skonsultowała z weterynarzem. Zawsze lepiej zaptać dziesięć razy niż raz za mało.
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 12, 2011, 19:33:52 »

Pokazać psa wet nie zaszkodzi.Ale najprawdopodobniej jest to"oddychanie lub kaszel wsteczny".Nie jest to nic grożnego. Moze się zdarzyć u psa podziębionego. równiez gdy pies się czyms za bardzo ekscytuje.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 12, 2011, 19:51:52 »

Dzięki, Milka! Poczytałam o tym i rzeczywiście z opisu pasuje. Na wszelki wypadek wybierzemy się jednak do weta.
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 12, 2011, 20:48:18 »

Nie spotkałam się z takim zachowaniem, zdecydowanie wolałabym psa pokazać lekarzowi.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 13, 2011, 15:06:07 »

Marta to na 99%jest ten kaszel wsteczny nie jest to w zaden sposob grozne i w zaden sposob uleczalne po prostu wystepuje czasami jest zwiazane z przeziebieniem i ekscytacja a czasami jak pies np pobiega.Duzo czesciej wystepuje u pieskow malych ras ale u duzych tez sie zdarza.Z sercem nie ma to nic wspolnego.Warto jednak zbadac gardlo czy nie ma zapalenia mozna tez zrobic Rtg tchawicy tak na wszelki wypadek.pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 14, 2011, 19:48:57 »

No i jak dobrze mieć weta w rodzinie  Chichot
Zapisane

Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2011, 10:44:38 »

Krysiu, dziękuję Ci! Pocieszyłaś mnie bardzo Uśmiech A co do RTG tchawicy to czy naświetlanie psa jest bardzo szkodliwe? Bo Mufin ostatnio miał prześwietlane stawy, a z miesiąc wcześniej był prześwietlany, bo było podejrzenie, że coś zjadł. Może powinnam trochę odczekać przed kolejnym naświetlaniem?
Zapisane
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 29, 2011, 16:17:04 »

Mysle ze spokojnie mozecie poczekac i jak ataki tego "oddychania"beda sie powtarzac to wtedy sprawdzicie.Sorki ze tak pozno pisze ale teraz dopiero weszlam na ten temat
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

slubne13 zoomia psychologia wyscigi-smierci planszowanie