Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór karmy  (Przeczytany 47316 razy)
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 02, 2008, 11:42:08 »

Dla wiekszego porzadku nowsze wiadomosci, ktore dotyczyly problemu niejadków, przerzuciłam do watku Sposób na niejadka: http://www.klubbeardedcollie.darmowefora.pl/index.php?topic=264.0
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2008, 11:45:53 wysłane przez Iwona » Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #16 : Grudzień 02, 2008, 11:55:16 »

W sklepie pytałam, miarek brak bo brak takiej karmy  Złość Na miarce od Krysi do RC zaznaczę odpowiednią skalę do Hill's (wycieczka do znajomej która ma wagę kuchenną Mrugnięcie) i chwilowo to będzie rozwiązanie a przy następnym zamówieniu w telekarmie poproszę o miarkę  Mrugnięcie
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #17 : Grudzień 09, 2008, 16:08:30 »

znalazłam fajny artykuł [jeśli ktoś go już podawał to przepraszam za dubel]
http://pies.onet.pl/13789,14,20,zasady_prawidlowego_zywienia,1,artykul.html
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #18 : Marzec 26, 2009, 18:45:38 »

U Krysi Pandzisz jadł RC, chwilę po przybyciu do domu też RC (w wyprawce było), potem Hill's z kurakiem(15kg), następnie Hill's z owcą(15kg), teraz zaczęliśmy drugi worek Hill'sa z owcą (15kg) i wygląda na to, że na Hill'sa z owcą już patrzeć nie możemy  Z politowaniem Owszem Pandzisz to grzeczna dziewczynka (przynajmniej pod względem jedzenia Mrugnięcie) i zje do końca tego owczego Hill'sa.
Teraz miałam zamówić (szukam promocji, jak to ja  Mrugnięcie) Hill'sa z kurczakiem, ale ACANA tak kusząco wygląda (skład i cena) i jestem w kropce  Niezdecydowany
ACANA dla szczeniąt --> http://www.krakvet.pl/acana-puppy-junior-18kg-p-12932.html
ACANA Lamb & Apple 1+ (czyli jeszcze nie dla Pandziszy) --> http://www.krakvet.pl/acana-lamb-apple-18kg-p-12931.html
ACANA Grasslands (brak podanego wieku) --> http://www.krakvet.pl/acana-grasslands-135g-p-12600.html
ACANA Pacifica (brak podanego wieku) --> http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-135kg-p-12589.html
Czasami cenowo wychodzi podobnie do Hill's ale skład bardziej mi się podoba (owce nowozelandzkie!!! sama bym to zjadła  Mrugnięcie)
Wnioski, sugestie na temat tych nowych produktów ACANA mile widziane  Duży uśmiech
A może ktoś dostał jakieś próbki, lub rozmawiał z przedstawicielem i dostał lub wie skąd wziąć jakieś ulotki czy poradnik ACANY?
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 26, 2009, 19:00:42 »

Na stronie Acany jest wszystko w pdf http://www.acana.com.pl/

Tej nowej psom jeszcze nie próbowałam, moim kotom nie podpasiła, ale one generalnie przebierne są.
Zapisane
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #20 : Kwiecień 05, 2009, 18:47:19 »

Dorka, widziałam, że pisałaś o Krakvecie [w kwestii karm]. zamawiasz karmę z tego sklepu? mam pytanie jak u nich wygląda z czasem dostawy?
do tej pory zamawiałam na telekarmie. była genialna bo zamówiłam jednego dnia a następnego już dostawałam karmę. ale niestety ostatnimi czasy ceny Hill'sa to jakieś nieporozumienie... dopiero na Krakvecie znalazłam Hill'sa w miarę przystępnej cenie.
jutro MUSZĘ zamówić, bo młody jedzie na oparach tylko zastanawiam się czy dowiozą mi do wtorku...?

chyba że znacie jakiś inny godny polecenia sklep internetowy gdzie Hill's będzie poniżej 200zł [15kilo] i dowiozą mi na drugi dzień od zamówienia? będę wdzięczna za sugestie.
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 05, 2009, 19:09:24 »

znam :-) szczegoly wkrotce :-)
Zapisane

Tyta
Gość
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 05, 2009, 20:11:27 »

Ja zamawiam w Krakvecie RC 15kg + 3 kg gratis za 179,00 zł. Dostawa zwykle na drugi dzień. Ja jestem zadowolona.
Zapisane
DorkaWD
Gość
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 06, 2009, 13:36:30 »

Tak Agatko, potwierdzam, że z Krakvetu na następny dzień już jest przesyłka (po warunkiem, że nie zamawiamy w piątek popołudniu)

Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #24 : Sierpień 15, 2009, 09:41:21 »

Od 2 lat w Polsce, od kwietnia 2009 w wielkopolsce zaistniała nowa linia karm: diety bytowe i weterynaryjne SPECIFIC, które można nabyć u weterynarza. (Producent Vetxx Dania, ten sam który dla Bayer's produkuje preparaty serii Vetiderm. Dystrybutor w Polsce - Polypharm, w większości krajów europy zach: Benelux, Szwajcaria i Francja - dystrybutorem jest Bayer)

Z uwagi na kłopoty z pazurami u mojej Bounty (żywiona od jesieni 2008 Hill'sem), i brzydką sierść i łupierz u pozostałych (szczególnie u Princess) i to co miały ze sobą te karmy nieść, zaczęłam nią żywić moje kudłate. Początkowo tylko Bounty i Princess. Chłopaki musiały skończyć to co miałam w zapacie (Eukanuba i Hill's).

Bounty weszła na COD lub COD-HY (podobne dwie diety, tyle że HY oznacza hydrolizowany łosoś). Zawiara to czego w tym momencie potrzebowała Bounty, czyli 1g EPA na swoją wagę oraz podniesione wartości minerałów i mikroelementów.
Princess zaczęła otrzymywać CXD-M, czyli karmę bytową dla ras średnich. Wszystkie te karmy zawierają witaminy, mikro/makroelementy i oleje omega 3 tej samej jakości. Wszystkie mają ich bardzo wysoki poziom. Zawierają hydrolizaty białek mięsa oraz maczkę rybną.
Po 4 miesiącach stosowania widać u obu panienek podobne rezultaty. U Bounty pazury miały 4 mm zdrowego odrostu już po 4 tygodniach! Dziś są juz zdrowe! Opinia lekarza wet: "nadspodziewany efekt".

Nasza koteczka też jest żywiona tą karmą. Jak pokazał się u niej gigantyczny ropień na skórze, to od momentu pojawiania się go, poprzez koszmarny strup wielkości 3-4 pięciozłotówek który się zrobił na ropniu zanim pękł, poprzez pęknięcie ropnia, do wyleczenia, że ślad jest obecnie wielkości jednogroszówki! reszta zdrowa i zarośnieta! poza ogólnym antybiotykiem, i przemywaniem wodą utlenioną, nic nie dostawała ani nic nie robiliśmy więcej. To również wg opinii lekarzy wet - super szybko.
Zrobiłam kilka zdjęć, możecie zobaczyć jak wyglądają odrastające włosy u Bounty i Princess: http://picasaweb.google.com/smartness.beardies/OdrostWOsowPo4ChMiesiacachZywieniaSPECIFIC#
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 12:10:54 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #25 : Sierpień 15, 2009, 12:38:24 »

Małgosiu, a jak sią ma ta karma do odchowu szczeniąt? Zdzichu co prawda ją chwali, ale nie podaje aktualnie suce która karmi szczenięta. stąd moje pytanie. Co do łupieżu to wystarczy że w karmach jest zwiększona ilość omega 3 i 6 . problem znika. W karmie którą ja podaję dla yorków ( specjalnie przygotowana pod tę rase) jest więcej dodatków pod kątem futer, a co za tym idzie również pazury rosną wściekle.Co wcale mnie nie cieszy, bo ciągle obcinam. W mojej ocenie to karma nie ma wpływu na leczenie ropnia (tu zasługa antybiotyku). Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Dlaczego psy młode mają być karmione super delikatnymi karmami.A co będą dostawały w wieku póżniejszym, wtedy kiedy rzeczywiście zaczną chorować.Spotykałam się z takimi opinami osób które miały młodziutkie psy, że bez badań wet, od razu kazał karmić Royalem weterynaryjnym. A dlaczego? bo miał i rozprowadzał ją na swojej lecznicy. Bo jeżeli pies ma konkretne schorzenie STWIERDZONE to zgadzam się jak najbardziej na karmy wet.Znam hodowców którzy karmią psy jedzeniem gotowanym, potrafią je super zbilansować (mnie by się nie chciało) i psy zdrowe i pięknie wyglądające.Nie jestem żywieniowcem, ale wiem że na wygląd psa nie wpływa tylko karmienie. Duży wpływ ma środowisko w którym zwierze żyje, no i genetyka. Mam 3 birdety. Karmię tym samym, a każda jest inna.Dla mnie najważniejsze że są zdrowe. Najważniejsze żeby dopasować karmę dla potrzeb zwierza tak, żeby i on i właściciel byli zadowoleni. Słusznie Aneta zauważyła że nie ma takiej karmy, żeby wszystkim pasowała.Super że Małgorzata trafiła na karmę z której jest zadowolona.Z tego co obserwuję to jednak więcej jest osób które narzekają na suche karmy
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #26 : Sierpień 15, 2009, 16:44:53 »

Ja również zaczęłam niedawno karmić swoje kundle specyfikiem , zdecydowałam się kiedy zobaczyłam suczkę (kundelek) swojej  koleżanki, po 3 tygodniach jej karmienia, nie mogłam się nadziwić jak pięknie ona zaczęła wyglądać.Tutaj akurat był problem z otyłością suczki i nie możność odchudzenia jej mimo prób na różnych karmach . Wprowadziłysmy dietę na odchudzenia a później dietę na podtrzymanie wagi. Oprócz pięknej sylwetki suczka zyskała pięny błyszczący włos.

Ja narazie za krotko karmie swoje psy aby móc coś powiedzieć a wydaje mi się, że co do odchowu szczeniąt dowiemy się wkrótce jak Zdzisiu zacznie karmić maluchy, Gosia i mozę ktoś jeszcze więc poczekajmy zobaczymy jakie będą oceny.

Mam zaufanie do skandynawów więc jestem dobrej myśli.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #27 : Sierpień 15, 2009, 17:12:28 »

Zapytałam o odchów szczeniąt dlatego że zrozumiałam że Zdzichu karmił swoją dziewczynkę przed porodem również tą karmą. Zastanowiło mnie dlaczego podczas karmienia przez sukę szczeniąt przestał ją podawać. To tym bardziej nie sądzę żeby karmił teraz maluchy. Dla mnie osobiście byłoby to niezrozumiałe. Może coś pokręciłam? Czyli rozumiem że nie ma konkretnych ocen jeśli chodzi o karmienie suk w ciąży, podczas laktacji, czy karmienia już samych szczeniąt? Zainteresowała mnie ta karma na prośbę mojej koleżanki hodującej szpice i yorki. Stąd było moje dociekanie. Ja osobiście nie przerzucam się na żadne inne karmy. A, seniora będzie jadła moja weteranka. Anetko, sierść u kundelka musiała się poprawić po podawaniu tej karmy. Małgorzata pisała że wszystkie rodzaje tej karmy mają bardzo wysoki poziom mikro/makroelementów no i oleje (co napewno genialnie wpływa na włos)
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #28 : Sierpień 15, 2009, 17:25:56 »

Do połowy ciązy Beautka jadła specyfic, od połowy Reproduction a w tej chwili jest na Starerze (oczywiście z RC). Mniej więcej od 5-6 miesiąca szczeniaki przejdą powoli na Specyfik puppy a Beautka z powrotem na Swoja stara karme. Rino cały czas je Specyfic. Wiem, że nie ma karmy uniwersalnej, ale na razie ta karma słuzy moim psiakom. Beautka była teraz na RC bo jednak to karna sprawdzona przy odchowie szczeniąt.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #29 : Sierpień 16, 2009, 10:12:20 »

6 tygodnia chyba Zdzisiu  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Reproduction Beauty miala kupione na dlugo przed tym, jak Specific wpadl mi w rece, a starter... no coz, jest przetrenowany, nie chcielismy aby cokolwiek bylo nie tak. Stad teraz i Beauty i maluchy maja startera, na razie to byla karma NO1 dla malych szczeniat, choc pozostalych Royala nie koniecznie lubie. Starter RC (weterynaryjny!) to produkt na pierwsze dni i tygodnie, nie na pierwsze pol roku  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 20:08:58 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

slubne13 planszowanie psychologia over-the-world wyscigi-smierci