Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór karmy  (Przeczytany 47315 razy)
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #60 : Listopad 23, 2010, 08:22:10 »

no, od całkiem małego (u mamy) to była na Specific puppy plus CDD-HY (Łosoś) :-)

Ale kto? Bo na pewno nie Chanti Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #61 : Listopad 23, 2010, 09:00:29 »

Czytałam wiele na temat solenia/bądź nie solenia, zanim podjęłam decyzję. Sama jem bardzo mało soli i lubię potrawy solone bardzo lekko. Dla większości znajomych, to co ja uważam za wystarczająco słone jest w ogóle nie posolone. Toteż stwierdziłam, że takie właśnie posolenie będzie akuratne dla mojego psa Uśmiech
tu nie chodzi o Twoje odczucia, a o zapotrzebowanie psa, które tak czy owak, jest mniejsze niż Twoje.
Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #62 : Listopad 23, 2010, 09:41:36 »

Tak. Jestem świadoma, że nie chodzi o moje odczucia. We wszystkich karmach znajdują się aniony chlorkowe i kationy sodowe - to jest właśnie sól.
Czy lepiej jest nie solić jej mięsa? Mnie to nie robi różnicy, chodzi mi o to żeby dla niej było lepiej.
Zapisane

Maja
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #63 : Listopad 23, 2010, 10:28:13 »

Czy lepiej jest nie solić jej mięsa? Mnie to nie robi różnicy, chodzi mi o to żeby dla niej było lepiej.

Psy potrzebują naprawdę niewielkie ilości soli, skoro dostaje ją już w karmie, to może lepiej nie dawać jej dodatkowo z mięsem?
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #64 : Listopad 23, 2010, 19:34:50 »

dodając cokolwiek do karmy, debilansujesz dzienną porcję wszystkiego co powinien dostać. Karmy nie powinny zawierać więcej soli, na pokrycie dodawanych innych surowców. Każdy składnik zawiera jakieś ilości soli, jakie? zależy od rodzaju i pochodzenia.
Wszystko też zależy od ilości jakie dodajesz, bo jeśli to 5-10% całodziennej dawki, to nie solić, jeśli więcej, policzyć ile pies może ile powinien dostawać, wg wagi i wieku, potem policzyć ile dodajesz mu z jedzeniem poza karmą i będzie wiadomo czy dodawać i ile. 
Zapisane

daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #65 : Grudzień 16, 2010, 19:36:24 »

Czy słyszeliście jakieś opinie na temat karmy FRANK'S PRO GOLD? Co prawda obecnie Vega jest na Specyficu, ale widzę, że ostatnio znów zaczyna wybrzydzać, więc myślałam o jakimś urozmaiceniu, a tu człowiek mi oferuje promocję z uwagi na likwidację sklepu.
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #66 : Grudzień 17, 2010, 11:29:18 »

nie nic nie slyszalam, i warto wiedziec do kiedy ta karma wazna. Poszukac producenta itd.
Zapisane

Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #67 : Styczeń 26, 2011, 09:57:30 »

Po przejściu z RC na Pro Plan Puppy Digestion skończył się największy problem, czyli gazy  Duży uśmiech Ogólnie z tej karmy jestem zadowolona, Mufin chętnie ją je, wygląda na zdrowego i zadowolonego.
Zapisane
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #68 : Styczeń 26, 2011, 16:44:43 »

Marta, tak z ciekawości, dawałaś mu zwykły RC czy linię weterynaryjną?
Ja pierwszy worek kupiłam zwykłej junior, bo nie mogłam znaleźć weterynaryjnej i też nie byłam zadowolona (z powodu luźnych kup Duży uśmiech)
Obecnie jedziemy na weterynaryjnej i jest OK.
A bąki Chanti puszcza, owszem, jak każdy Mrugnięcie, ale według mnie związane są ze zjadaniem kości z cielęcej skóry.
Zapisane

Maja
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #69 : Styczeń 26, 2011, 17:39:16 »

Najpierw zwykłą, potem weterynaryjną, ale nie zauważyłam zmiany.
A bąki Chanti puszcza, owszem, jak każdy Mrugnięcie, ale według mnie związane są ze zjadaniem kości z cielęcej skóry.

Tyle, że on je puszczał co chwilę, mnóstwo razy dziennie i w dodatku okropnie śmierdzące  Duży uśmiech Teraz jest już ok Uśmiech
Zapisane
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #70 : Styczeń 26, 2011, 18:00:17 »

No to faktycznie Mrugnięcie takiego przypadku nie wzięłam pod uwagę Mrugnięcie
Zapisane

Maja
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #71 : Styczeń 27, 2011, 12:09:01 »

A bąki Chanti puszcza, owszem, jak każdy Mrugnięcie,
a dlaczeg każdy? moje nie puszczają bąków, ale jesli to sporadyznie i związane jest np. z pożeraniem np. nadgniłej trawy. Ale to oczywiście sporadycznie może 1-2 razy w roku...
Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #72 : Styczeń 27, 2011, 19:32:05 »

Wszystkie zwierzęta, które mają jelita i odbyt pierdzą. Jednie w co mogę uwierzyć, to że nie są one bardzo śmierdzące i ich nie czuć.

Aczkolwiek, psia dieta obfituje w mięso (białko), które jest źródłem siarki w organizmie. Z kolei bakterie układu pokarmowego produkują z siarki - siarczki i tiole odpowiadające za śmierdzącą woń gazów.
Zapisane

Maja
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #73 : Styczeń 27, 2011, 19:55:59 »

na jakim kursie fizjologii i zywienia psów byłaś?
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #74 : Styczeń 27, 2011, 20:11:56 »

Moje psy również generalnie nie muszczają baków, może zdarzy się jakiś ale bardzo rzadko. Wśród moich klientów (sklep zoologiczny) również nie słyszałam aby psy puszczały bąki. Osoby kóre miały taki problem z psem zmieniały karmę i problem znikał.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planszowanie nii-chan zoomia slubne13 gangtzj