Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak pobrać mocz do badania??  (Przeczytany 5578 razy)
loola
Gość
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 66



« : Luty 17, 2011, 17:29:13 »

Gaja musi miec regularnie robione badania kału i moczu. Z pobraniem próbki kału problemu nie mam, jednak trudność się rodzi z pobieraniem moczu Język

Próbowałam podkładać Gaji wyparzony słoiczek jak się załatwiała jednak jak tylko poczuła, że ma coś pod pupą to przestawała sikać i uciekała, więc nigdy nie udało mi się pobrać odpowiedniej ilości moczu Z politowaniem

Macie może jakieś sprawdzone sposoby jak to zrobić??
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2011, 17:36:35 »

Ja mam przygotowaną prostokatną przykrywkę od jakiegoś plastikowgo pojemnika i kiedy sunia zaczyna siusiać podsuwam jej przykrywkę. Kiedy skończy to odchodzi i wtedy przelewem do pojemnika na mocz.

Za pierwszym razem może sie zdziwić , że coś posuwasz więc odskoczy ale za drugim razem powinno być już lepiej.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #2 : Luty 17, 2011, 19:52:52 »

Anetko u Vegi to się nie sprawdziło, zawsze jak podchodziłam to przestawała sikać, nawet nie zdążyłam niczego podstawić Smutny Dodatkowo mocz do badania powinien być czysty i mi wetka poradziła by w ostateczności, po odpowiednim zabezpieczeniu włosa w okolicach sromu i łap (aby nie zebrać zanieszyszczonego materiału do badania) wymusić oddanie moczu. Wiem dziwnie to brzmi, ale wystarczy, najlepiej z rana lekko ucisnąć pęcherz moczowy, ja Vegę nieco unosiłam wkładając rękę pod brzuch i bez problemu łapałam co było mi potrzeba, a nawet więcej Mrugnięcie
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 17, 2011, 22:36:32 »

A może lepiej spróbować małego ćwiczenia. Kiedy sika czy robi kupę ( a może i cokolwiek), chwalić z daleka, podchodząc i podać jej smakołyk, pogłaskać. Za 3-5 razem powinna raczej spodziwać się włąśnie smakołyka, i grzecznie siusiać, gdy ty, niepostrzeżenie podsuniesz jej albo jakąć tackę, ale może być też przecięta wzdłuż butelka po wodzie mineralnej, sparzyć wodą gorącą. Psie siki, nie pobrane z cewnikowania i tak nie będą nigdy czyste bakteriologiczne.

Ja używam właśnie butelki, jest długa, wąska, wygodna. Oczywiście potem przelewam do czystego pojemnika.
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 18, 2011, 08:35:28 »

Siuśki moich dziewczyn nie były sterylne a i tak można było z badania odczytać to co byo istotne i przeprowadzić prawidłowo leczenie.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zoomia slubne13 wyscigi-smierci swietageometria proskills