Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dysplazja, oczy itp. - co, jak i gdzie badać u beardeta  (Przeczytany 11416 razy)
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 27, 2011, 12:01:58 »

Poprosilam juz Ivo o "wyczyszczenie"watku Chanti i przeniesienie w watek "zdrowie,dysplazja"jak znajdzie chwile to to zrobi.Co do oczu to z tego co wiem u collie bada sie defekt CEA i PRA.PRA odwarstwianie sie siatkowki oka a CEA to anomalia oczu collie ktora jest zlozona bo dotyczy budowy nerwu wzrokowego,naczyniowki i tez odklejania siatkowki.Badania te przeprowadza tylko specjalista w dziedzinie okulistyki ja znam dwoch dr Jacek Garncarz i dr hab Balicki.Garncarz na pewno wystawia cerytyfikaty i on jest z Warszawy i czesto jezdzi tez na organizowane spotkania po calej Polsce.Badanie polega na dokladnym badaniu dna oka specjalnym przyzadem i nie jest w zadnym razie bolesne.Na cEA sa juz robione tez badaniaDNA zeby wykluczyc rowniez psy nosicieli bezobjawowych ale nie jestem pewna czy nasze laboratoria juz to robia musialabym sie dowiedziec.
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #16 : Luty 27, 2011, 15:29:50 »

Mimo, że u Chanti bylo fajnie, witamy w dziale zdrowie Uśmiech Jeśli chodzi o oczy to np. wiem, ze od czasu do czasu do Krakowa (do oddziału ZKwP) przyjezdza dr Garncarz i mozna psu zbadac oczy po uprzednim umowieniu sie. Na stronie oddzialu jest taka inf.:

"Przyjmujemy również zapisy na badanie, które może przeprowadzić dr Jacek Garncarz (członek Komisji Stałej ds. Certyfikacji Wad Wrodzonych Zwierząt Towarzyszących). Warunkiem przyjazdu dr Garncarza do Krakowa jest odpowiednia ilość pacjentów chętnych na takie badanie. Ewentualny, planowany termin to marzec-maj lub jesień 2011: izomerbozena@op.pl"

W Krakowie mozna tez zbadac oczy i dostac certyfikat u dr. Stefanowicza z Arki.

Wazne, by wiedziec, ze takie badanie mowi o zdrowiu oczu tu i teraz i powinno byc powtarzane.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 19, 2011, 17:16:35 »

Robi się też genetyczne - to uważam za najsensowniejsze - z takimi przyjechała do nas Lily (CEA/PRA neg), ale z tego co  niestety nie w Polsce (ale mogę się mylić).
W Niemczech (współpracują z Polską):
http://www.laboklin.de/pages/php/news.php?lang=pl
Zapisane
Marta
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 380



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 04, 2011, 10:20:48 »

W piątek wieczorem Mufin miał prześwietlane stawy. Ja stresowałam się strasznie, on w ogóle Mrugnięcie Ale tak naprawdę nie było czym się stresować, Mufin dostał "głupiego jasia" i zniósł to bardzo dobrze. Sam doszedł do samochodu, a potem przespał cały wieczór i noc, rano rozpierała go energia- dostał głupawy na widok piasku Mrugnięcie Z bioderkami i łokciami wszystko ok. A ja mogę być spokojna Uśmiech
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 04, 2011, 14:57:14 »

Super!
Zapisane

Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 05, 2011, 07:48:05 »

Z bioderkami i łokciami wszystko ok. A ja mogę być spokojna Uśmiech

Nie tylko Ty jesteś teraz spokojniejsza Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 08, 2011, 21:42:57 »

Bardzo sie ciesze ze Mufinek juz po przeswietleniach i ze wszystko jest ok!Widzisz nie ma sie czym stresowac znieczulenia sa po to aby ulatwiac zycie a nie je utrudniac chociaz strach ludzka rzecz:)
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wyscigi-smierci swietageometria psychologia planszowanie proskills