Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Agnieszka i Dream witają !!  (Przeczytany 11142 razy)
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 26, 2012, 12:43:23 »

Dream wychował sie z kotem, jednak miał chyba sporą przerwę i… kot musi nauczyć się obchodzić psa bezpiecznie. napewno nie nauczysz go trzymając kota przy sobie, Dream moze być po prostu zazdrosny.
Zapisane

Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 26, 2012, 14:03:19 »

Napisz proszę jakie kary stosowałaś .
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Aga_Dream
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 132



« Odpowiedz #17 : Kwiecień 26, 2012, 20:05:59 »

zakaz wychodzenia z legowiska lub wyrzucenie na taras
Zapisane
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 26, 2012, 20:36:51 »

poczekaj aż kocisko podrośnie to na 100% sobie z nim poradzi. U nas w domu jak pojawiła się nasza Alka koteczka rosyjska niebieska to ku mojemu zdziwieniu szybciej dogadała się z Gretą niż z mieszkającą z nami drugą kotką Leną. Kotki teraz sie tolerują i ze sobą śpią a ponad pół roku Alka nie wychodziła z jednego pokoju. I Lena tylko czekała żeby małą dopaść i też myślałam że ten koszmar się nie skończy. Żal mi było kociska.
Greta tez czasem reaguje gwałtownie na szybki ruch kota ale koty nauczyły ją że to nie popłaca. Nie raz miała strupa na nosie.
Ja bym poczekała aż kociak podrośnie i z pewnością sobie poradzi.
Wg mnie takie kontrolowane spotkania nakręcają psa i przerażają kotka. Kot z natury to zwierzak unikający bezpośredniego kontaktu z atakującym i przewaznie ratuje sie właśnie ucieczką. Trzeba im dać się powoli do siebie przyzwyczaić no i na tyle dać swobodę spotkania by pies nie zjadł kota Uśmiech
Trzy tygodnie to krótko.
U nas była dezorganizacja całe poł roku. Paweł spał z Sylwią w sypialni z Leną i Gretą a ja pozamykana w drugim z Alką. Nawet były momenty że stosowaliśmy kratkę w drzwi by Lena nie poszła do małej Alki i nie stłukła jej. A lały się strasznie. Wiecznie pilnowałam pokoju i kontrolowałam miejsce każdego kota. I nawet nie wiem kiedy to mineło.
Może takie spotkania przez kartkę w drzwiach pies i kot pozwoli im się bezpieczniej obyć ze sobą nawzajem.
Życzę cierpliwości.  Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 27, 2012, 06:59:57 »

wg mojego odczucia, Aga-Greta ma rację. należy dać swobodę decyzji, czy chcę cię powąchać, poznać się z Tobą czy nie i kiedy, a jednocześnie dopilnować tego, aby każde z nich miało swój rewir do którego drugie się nie dostanie (Kotu dać możliwość wejścia górą, czy przez małe wejście).

Kilka dni temu, kocik który mieszka z nami juz od ponad roku, który unikał kontaktu z psami, bo moja Tocia jest mało delikatna w podejściu do nich, nagle, gdy Tofci nie było a w domu zostały La, Sally Bella i Greg….. zaczął spać z Gregiem! po 1 dniu mojej i 3 moich dziewczymek nieobecnosci! nie wyobrażałam sobie, że kociak tak szybko zauważy, że nie ma Tofci, i że inne psy to co innego, tyle, że mała Mia (Devon Rex) ma zawsze mozliwośc ucieczki do pokoiku, do którego psy nie wejdą (bramka na schodach, kot skacze górą lub między schodami).
Zapisane

Magda
Użytkownik
**
Offline

Wiadomości: 59



« Odpowiedz #20 : Czerwiec 13, 2012, 17:20:35 »

Witamy Was serdecznie  Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rankingstop real-basketball zwiazek-ludowy polishmaxlive grafikaztelenowel