Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZIMA  (Przeczytany 16362 razy)
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 06, 2010, 21:02:52 »

Anetka ma rację Gosiu te maluchy to już dorodne pannice Uśmiech

Greta w niedziele urzędowała na snakach z Sylwią ponad godzinę. Zastanawiałam się która z nich będzie większym sopelkiem Chichot
Sylwia- sopelek już ciągła do domu a Greta- sopelek oczywiście niewybiegana Chichot Ale jakoś dała się namówić na powrót do domu.
Jak wychodzimy z domu to Greta jest pierwsza przy drzwiach mieszkania przy windzie przy drzwiach od domofonu i pierwsza na dworze. Wyskakuje na dwór jak z procy. A w drodze powrotnej wszystko w odwróconej kolejności Mrugnięcie My pierwsi a ona na końcu i czasem to się cholery dowołać nie idzie Chichot
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 12, 2010, 18:29:50 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #17 : Grudzień 13, 2010, 06:29:51 »

Wracając do wątku  Mrugnięcie Z politowaniem
Bardzo fajnym patentem okazała się wazelina. Smarujemy łapki od spodu, poduszki i kudły pomiędzy. Śnieg, który normalnie mocno osadza się na spodzie łapki i tworzy lodowe jaja, w przypadku posmarowania wazeliną nie wczepia się zbyt mocno i łatwo go ściągnąć (o ile sam nie odpadnie). Ponadto wazelina tworzy pewną barierę dla soli. Chociaż i tak omijam posolone chodniki, na tyle na ile to możliwe.
Zapisane

Maja
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #18 : Grudzień 13, 2010, 21:09:58 »

Do ochrony psich łap stosuję preparat w sprayu z dodatkiem propolisu.
(pielegnuje,chroni, zabezpiecza poduszki przed szkodliwym działaniem lodu, śniegu,żwiru, soli), Jest zdecydowanie lepszy od wazeliny ; Duży uśmiech
Po kazdym spacerze moje psy mają myte łapy.To są niestety uroki mieszkania w mieście.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 14, 2010, 20:26:43 »

U nas w Sosnowcu nie sypią już chodników solą. Solą tylko ulice. Strasznie mnie ta nowina zaskoczyła  Chichot Więc  my mamy łapki z głowy  Mrugnięcie
Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #20 : Luty 11, 2012, 22:07:09 »

W tym roku testujemy psie obuwie. Jak na razie Chanti chodzi w butach z Trixie z pianki neoprenowej, wzmocnionej sztuczną skórą (http://www.trixie.de/en/mk/Search,23?showDetail=12070&search=walker). Zaskoczyło mnie, że w ogóle się nie wzbraniała przed butami. Jakieś 15 minut zajęło jej przyzwyczajenie się, że ma coś na łapach. Potem chodziła tak jak zwykle. Normalnie stawiała łapki. Od kiedy je mamy, każdy długi spacer jest w butach. Długi spacer jest związany z bieganiem i zabawą z innymi psami. Mimo to, nie ma problemów ze spadającymi butami. To też mnie zaskoczyło. Oczywiście trzeba je przed wyjściem dobrze założyć i starannie pozapinać rzepy.
Nie wiem jak inne psy, ale Chanti wygląda wręcz na zadowoloną z faktu obutych łapek.
Najgorsze były chemikalia, którymi zalewane są ulice, a przechodzimy przez jedną idąc na biegi, a także posolone chodniki, chociaż tych nie ma aż tak wiele. No i oczywiście im dłuższy pobyt na mrozie, tym większe prawdopodobieństwo kulek na łapkach, które trzeba wyskubywać.
Teraz te problemy to przeszłość Uśmiech
Zapisane

Maja
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #21 : Luty 12, 2012, 14:39:20 »

Maja zapomniała dodać, że jej post sponsorowała firma Trixie Mrugnięcie

A tak na poważnie, cieszę się, że buty się sprawdzają, bo soli na chodnikach i ulicach od groma, a i sama temperatura robi swoje. Krysia używa jakiejś maści specjalnej na łapy zimą i sobie chwaliła, może napisze co to dokładnie jest, bo ja nie pamiętam nazwy: Winter coś tam.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #22 : Luty 17, 2012, 12:34:37 »

Po około 10 godzinach spacerów testowych. Stwierdzam co następuje Spoko
Opisywane przeze mnie wcześniej buty nie są warte ceny jaką trzeba za nie zapłacić, 4 sztuki kupowałam za, swoją drogą, niezłą cenę 60 zł. W czasie 10 godzin testu raz musiałam je zszywać; wszystkie 4, bo przetarła się nitka którą przyszyty jest spód ze sztucznej skóry. Trzeba to zszyć, bo tworzy się "kieszonka", do której sypie się śnieg. Teraz czekają na kolejne zszycie, bo znowu się nitka przetarła w jednym z nich. Sztuczna skóra nie jest trwała i pęka, więc niedługo nie będzie nawet co przyszywać. Część wzmocniona jest stanowczo za płytka. Także rzepy są wszyte zbyt wcześnie i podczas chodzenia także się wycierają i niszczą. Przód buta jest kompletnie zryty, więc nie chroni już przed wilgocią.
Podsumowując. Sądzę, że jako buty ochronne przy skaleczeniu, mogą się nadać. Natomiast do regularnego użytkowania kompletny niewypał. Główne wady, to zbyt delikatne materiały, niepoprawne wymiary części wzmocnionych, cena. Zaletą jest to, że neoprenowa pianka jest miękka wygodnie się je zakłada.

PS Obecnie testujemy kolejne obuwie, tym razem szyte z myślą o rasie Syberian Husky i psich zaprzęgach. Niebawem podzielę się wrażeniami.
Zapisane

Maja
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #23 : Luty 17, 2012, 14:56:34 »

Rzeczy Trixie raczej nie kojarza mi sie z dobra jakoscia - dwa razy kupilam ich grzebien, ktory sie rozsypal po raz po miesiacu uzywania, drugi raz po 5 minutach!
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #24 : Luty 17, 2012, 16:40:15 »

Mnie też nie, ale nie było wyboru. Od czegoś trzeba zacząć. Padło na te.
Nie wiem jak jest w innych krajach, ale u nas nie ma znowu za wielkiego wyboru.
Po raz kolejny potwierdza się fakt, że profesjonalny sprzęt, ubrania czy buty, lepiej kupować u zapaleńców, którzy w ramach manufaktury zapełniają lukę w rynku. Podobnie jak z obrożami, które wykonuje od niedawna Iwona.
Zapisane

Maja
Aga - Greta
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 504



WWW
« Odpowiedz #25 : Luty 17, 2012, 20:56:06 »

licząc na jakość trzeba się liczyć z ceną  Smutny Smutny Smutny ale z drugiej strony popatrzeć to nie można mieć wszystkiego najlepszego i jednocześnie najdroższego.... a jak to na Polaka przypada jesteśmy często oszczędne momo to iż znamy skutek  Chichot

Gretuś na super śnieg i deszcz ma kombinezon ortalionowy. Fajna sprawa bo wystają tylko łapki na dole i nie ma kulek na udach i brzuszku ale tak samo ma swoje minusy. Zapina się na grzbiecie, ciężko upchnąc tam futro i nie przyciąć zamkiem (mimo iz jest podzyte fajnie z zakładką ). no i na dole jest regulacja na gumki i na takie kołeczki jak w kurtkach, które też wymagają co jakiś czas ingerencji w postaci przeszycia bo się urywają i gubią się te kołeczki Smutny Smutny

Ale jakieś fajne buciki by się nam przydały  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 21:03:39 wysłane przez Aga - Greta » Zapisane

"Pies jest jedyną istotą na tej ziemi, która kocha cię bardziej niż ty kochasz siebie"
www.beardedcollie.com.pl
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #26 : Luty 17, 2012, 21:49:38 »

Aga, z ceną i jakością, niestety nie jest tak do końca. Wspomniana Trixie, duża, niemiecka firma, ma ceny powiedzmy niewygórowane. O jakości już było. Duża firma opłaca całe rzesze ludzi, których opłacać nie muszą małe firmy, które często łączą pasję z zarabianiem i dlatego ceny mają sensowne, jak na nasze warunki. Aktualnie testujemy buty, które są jak dotąd najtańsze ze znalezionych, bo kosztują mniej niż 10 zł za sztukę, czyli niecałe 40 za komplet. A są jak na razie bezkonkurencyjne. W przyszłym tygodniu zrobię kilka fotek i dam namiary na ich twórcę.
Czekam też na kombinezon i nie chcę zapeszać, ale posiada chyba wszystkie elementy, które są nam potrzebne. Jak go dostanę i sprawdzę czy na pewno, także wrzucę fotki i namiary na panią, która je szyje. To osoby podobne do naszej Iwony, która za naprawdę rozsądne ceny oferuje produkt, do tej pory niedostępny na polskim rynku, który jest wykonany 100 razy lepiej niż te "markowe", a w dodatku jest stworzona i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Trzeba tylko mieć trochę cierpliwości i szczęścia i trafić do odpowiednich osób Mrugnięcie
Zapisane

Maja
Krysia
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 297



WWW
« Odpowiedz #27 : Luty 18, 2012, 16:56:57 »

Ta masc to WINTER PAD pomata w skladzie wazelina,olejek z tymianku tlenek cynkui olej z drzewa herbacianego czyli mocno natluszcza i odzywia.Chroni przed duzym mrozem i zracym dzialaniem soli Cherry znacznie dluzej chodzi bez podnoszenia lap przy silnym mrozie dlatego sobie chwale noi opuszki sa miekkie i nie pekaja.Natomiast nie chroni przed piaskiem,kulami sniegowymi itp wiec napewno buty lepsze ale co do jakosci to sie zgadzam ze na naszym rynku to tylko badziew niestety..Ciekawa jestem tych butow dla husky daj znac jak sie sprawdzaja i jezeli sa dobre to moze moja lecznica nawiaze kontakt bo to co proponujemy ludzia to dramat.
Zapisane

Pozdrawiam,
Krysia

www.amberose.pl
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangtzj slubne13 psychologia zoomia swietageometria