Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Normy rozwojowe  (Przeczytany 39725 razy)
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« : Lipiec 08, 2008, 14:25:07 »

Słuchajcie, czy ktoś z Was prowadził "normy rozwojowe" Beardie? Chodzi mi o to, jak wagowo i wzrostowo szczeniak powinien się kształtować w różnych fazach swojego życia.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2008, 09:23:47 »

Różnie się rozwijają a i jako dorosłe są różne, więc to dość ciężko powiedzieć. Rafi np. ma ponad 2 lata i nadal widać, że jest w rozwoju.
Moje obecne dzieciaki są dość duże i mocne. Tata Greg jest dużym psem, Lily ma 23 kg. Jako 6-miesięczne miały - te co wiem - ok. 20 kg. Najważniejsze, ze szczenię nie jest chude, lubię nawet jak ma troszkę ciałka, które jest jak znalazł, gdy często wchodzą w etap - nastolatka-niejadka, chudziny, jest zdrowe i wesołe.
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2008, 10:23:35 »

Vegunia urodziła sie raczej mniejszą suczką, Tatuś  jest nie duzym samcem a Ballu do grubasków nie należy (20 kg)wiec malutka moze być trochę drobniejsza w stosunku do innego szczeniecia w tym wieku. Jej siostra "bliźniaczka" Ambrozja jest najmniejsza  z trzech sióstr. Raczej mało prawdopodobne aby w wieku 6 miesięcy miały 20 kg jak u Dagi. Mrugnięcie
Przy delikatnym dotknięciu nie powinno sie czuć żeber ale jak będzie to tez nie panika. U mnie dziewczyny jedzą tyle ile chcą a ze jedzą normalnie (w przeciwieństwie do ich mamuśki w tym wieku) to i mają trochę ciałka  ale nie są grubaskami.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
AgataW-B
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 369



« Odpowiedz #3 : Lipiec 14, 2008, 14:18:37 »

super pytanie! szczególnie dla początkujących beardeciarzy, takich jak ja Mrugnięcie
Peanuta nie mierzyłam ale waży troszkę ponad 13 kilo, mając 5 miesięcy. Wygląda zdrowo moim zdaniem, jest szczęśliwy - wciąż się uśmiecha, jedzenie wcina jak głupi [myślałam że daję mu za mało ale z tego co mi Anetka pisała i z "tabelki" na karmie wynika że dostaje odpowiednią ilość].  Ale właśnie brakuje mi jakiejś "normy" [jeśli takowa istnieje] żeby wiedzieć czy na pewno jest wszystko ok.
Zapisane

Pozdrawiam, AgA
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #4 : Lipiec 14, 2008, 14:29:33 »

Dzięki za odpowiedzi Uśmiech Ja, właśnie jako początkująca, zastanawiałam się czy młoda się prawidłowo rozwija. Szczeniaki na zdjęciach jakoś większe się wydawałay od niej, ale jak wiadomo zdjęcia często przekłamują rzeczywistość i stąd te pytania. W każdym bądź razie Vega obecnie ma około 45 cm w kłębie (przynajmniej tydzień temu tyle miała) Uśmiech a wagowo porównywalenie z Peanutem. Je z apetytem, choć przy ostatnich upałach karmę musiałam moczyć, bo suche chyba w zęby gryzło  Duży uśmiech Poza tym, ostatnio z Olgą i jej Majką wybrałyśmy się na spacer i mimo pochwał młodej Vegi, jakaś taka mała, krótka itd mi się wydawała przy dorosłej suczce.
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 14, 2008, 18:07:16 »

Majka jest w takim wieku , ze nie ma jeszcze dorosłego włosa. Pewnie jest dość puszysty zwłaszcza na zadzie i wtedy suczka wydaje sie dłuższa. Vegunia nie ma jeszcze takie długiego włosa więc dokładnie widać jej wymiary (prawie dokładnie  Uśmiech). Pokuszę się chyba i zmierzę moje dziewczyny, bo sama jestem ciekawa różnic.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 14, 2008, 19:06:52 »

I dziewczyny zmierzone: Dyta i Kropeczka 47 cm a Ambra 45 cm, długość mierzona od kłebu do ogona o około 3 cm większa. Jak widzisz bliźniacza siostra dokładnie ma tyle samo w kłębie, więc Vega pewnie rozwija się prawidłowo i wszystko jest OK. Niestety nie ważyłam ich.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #7 : Lipiec 14, 2008, 20:35:31 »

Dziękuję Anetko za szczegółowe "dane rozmiarowe" rodzeństwa Uśmiech Teraz mogę spać spokojnie i nie martwić się, że sunia zatrzymała się w rozwoju, choć jeśli o charakterek chodzi to czasami mam wrażenie, że się cofa Uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #8 : Lipiec 15, 2008, 12:37:34 »

, choć jeśli o charakterek chodzi to czasami mam wrażenie, że się cofa Uśmiech

H, hi  Chichot Bearded zawsze sprawi, ze nie będziesz sie nudzić i nie zapomnisz, ze masz psa  Duży uśmiech Ja mam w domu takie trzy, uwierz ze trudno zapomnieć , ze je mam , jak jest cicho to idę sprawdzic co majstrują .
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Admin
Administrator
Nowy użytkownik
*
Offline

Wiadomości: 36



« Odpowiedz #9 : Lipiec 17, 2008, 16:28:33 »

normy rozwojowe opisywaliśmy kiedyś w biuletynie... ale angielskojęzyczni mogą poczytać w internecie. Poszukajcie "Watching beardie grow" autorstwa Carol Gold :-) powodzenia.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 21, 2008, 08:31:26 »

Wczorajsze pomiary - 8,5 miesiąca - Daisy 23 kg, Deep - 24.
Ich mamusia 24 - do odchudzenia jeszcze o 1 kg, a Rafi 25.
W tym tempie niedługo będę najlżejsza w rodzinie Mrugnięcie
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 21, 2008, 10:14:39 »

Jezusieńku, ja chyba na prawdę podrzuce Ballu do Ciebie na podtuczenie. A moze Twoje beardoły próbują dogonic dogi  Język
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 21, 2008, 10:49:00 »

Hehe, kto wie Uśmiech

Ale widziałaś "małe" - wcale grube nie są, a Lily tez nie wyglada grubo, choc chciałabym, by zjechała do 23 kg.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 21, 2008, 11:09:18 »

Jest też drugie wytłumaczenie - to po prostu mutanty Duży uśmiech
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 21, 2008, 14:36:51 »

Dobrze , ze to "małe" wziełaś w cudzysłów. Mrugnięcie Ponieważ drudno jest je tak nazywać  Język
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills gangtzj slubne13 nii-chan wyscigi-smierci