Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Normy rozwojowe  (Przeczytany 39734 razy)
zdzichu
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 453


« Odpowiedz #60 : Sierpień 13, 2009, 09:01:31 »

Potwierdzam opinie Gosi, karmiłem Specyfikiem Beauty (przed porodem) i Rina cały czas (od kwietnia). Dla moich psów karma jest super. Rino ma problem skorny,  który tylko po podaniu oleju lnianego z kwasami omega 3 i 6 znikal. Obecnie podczas jedzenia specyfiku w ogóle sie nie pojawił. Już nie wspomnę o włosie, który na wysterylizowanym psie powinien być gorszej jakości a jest bardzo dobry. A beautka jak tylko zakończy kaarmienie zaraz wraca na specyfik.
Zapisane
Milka
GMBC
Zaawansowany użytkownik
****
Offline

Wiadomości: 420



« Odpowiedz #61 : Sierpień 13, 2009, 09:09:45 »

Fajnie jeśli wam służy ta nowa Duńska karma. Z tego co się zorientowałam to jest ona koło roku na naszym rynku (czy są jakieś dane odnośnie odchowu na niej szczeniąt? nie znalazłam). A zdania osób które karmią lub próbowały są różne. Czyli tak jak w przypadku innych karm.  Jeżeli karmi się czymś z doskoku i suche i gotowane to naprawdę trudno stwierdzić co żle działa . Natomiast karmiąc tylko i wyłącznie jedną karmą i owszem można mieć wyrobione zdanie na jej temat.No cóż interesu żadnego w zachwalaniu karmy nie mam.
U mnie jedzą tyle samo, futra mają , łupieżu zero, zdrowie dopisuje- więc Ja na szczęście nie muszę eksperymentować. Czego i innym użytkownikom forum życzę.
Zapisane

_________________________________

Pozdrawiam


http://www.beardedyork.pl
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #62 : Sierpień 13, 2009, 16:35:29 »

Kompletnie Anetko nie rozumiem o jaką panikę chodzi? Nikomu nie mówię że ma karmić tak jak Ja.Myślałam że forum jest po to żeby wymieniać się doświadczeniami. Jeśli o mnie chodzi to wasze birdety mogą być chude przez całe życie. mnie osobiście to nie przeszkadza. Podzieliłam się tylko swoim doświadczeniem. Uśmiech

Chodziło mi raczej o panikę Asi w karmieniu Vegi  Chichot, ponieważ JA zasiałam u niej wątpliwości.
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
daisy
GMBC
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 203



« Odpowiedz #63 : Sierpień 14, 2009, 07:34:55 »

Anetko panika to jeszcze nie była tylko lekkie wątpliwości Uśmiech Vega to dużych i masywnych birdetów nie należy, teraz jej waga oscyluje między 17-18kg. Ostatnio obserwuję, że trochę się wydłużyła, ale porównując ją z innymi psami to chyba jeszcze nie jest koniec jej dojrzewania, więc póki co śpię spokojnie, przynajmniej jeśli o nią chodzi, bowiem problem mam z fretkami (leczyny niemal dwukrotnie powiększone nadnercza). W każdym bądź razie, w przyszłym miesiącu, przy okazji czipowania zrobię jej niezbędne badania, tak dla czystego sumienia Uśmiech
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #64 : Sierpień 20, 2009, 14:07:29 »


I pamiętajcie co pisała Gosia,że już dawno zauważono, że beardedy w młodym wieku często są chude, poczekajcie a będzie dobrze.
[/quote]

Mnie to jednak zawsze dręczy, dlaczego są chude? Bo tak? Bo co? Dla mnie mimo wszystko jest to oznaka, że coś nie do końca idzie, jak należy... I staram się z tym walczyć. Wiele BC jest za chudych wg mnie, nawet pamiętacie w opisach, wnioskach z krajowej BC W sopocie sędzina zwróciła na to uwagę - hodowczyni beardie z ogromnym doświadczeniem, którego nikt w Polsce nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie. Więc może za łatwo siż godzimy z tym, że tak jest, bo jest?
Zapisane
Iwona
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1467



WWW
« Odpowiedz #65 : Sierpień 20, 2009, 18:31:01 »

Zgadzam sie z Daga, ze niektore beardie sa zbyt chude i powinno sie z tym walczyc, choc wiem, ze nie zawsze jest to takie proste.
Zapisane

Pozdrawiam,
Iwona
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #66 : Sierpień 21, 2009, 07:44:11 »

Należy walczyć o to, aby były choć szczupłe, ale nie chude, ale to naprawdę indywidualne sytuacje. Widziałam już wiele, wiele przykładów, gdzie właściciele starali się bardzo, "cudowali" i nie mieli efektów lepszych niż ja karmiąc swoje suchą karmą. Kiedyś też próbowałam, dosmaczać, zmienić coś.. i nic to nie dało, a raczej szło w gorszym, a nie lepszym kierunku. Ot Beardie "trenował mnie". Jak się wkurzyłam, "zamknęłam" serce na jego umizgiwania i wybrzydzanie - sytuacja zawsze się prostowała. Pies zaczynał jeść, a dziś wogóle nie wiem co to znaczy, że Bearded wybrzydza.

Zwrócić też trzeba uwagę na to, gdzie pies je. Czy ma tam spokój, czy nic mu tam nie przeszkadza, odstrasza? a może lepiej je widząc kota zza okna? (konkurencja) a może lepiej nie, bo jest uległy i będzie odchodził od miski aby oddać mu swoją porcję.

Jest wiele rzeczy na które należy patrzeć, ale zawsze proponuję nie robić z jedzenia NO1 i wielkiego wyczynu.
Bearded Collie to bardzo "psychiczny" pies, i badzo często tu leży problem, a nie w metaboliźmie, choć i to się zdarza. Konsekwencja, obserwacje, czasami badania - wiele powiedzą. Na odległość nie da się ocenić tuszy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 08:22:06 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #67 : Wrzesień 08, 2009, 18:20:27 »

Dla orientacji na przyszłość (choć wiadomo, ze każdy ma swoje tempo, a i waga nie jest super, bo łazienkowa) - może się przyda - 8 tygodni dzieciaki E mają między 5,5 - 6 suczki a 6-7 kg chłopcy.
Zapisane
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #68 : Luty 04, 2010, 13:17:25 »

Wczorajsze pomiary:
- Rafi - 25 kg
- Lily - 23 (hurra udaje się trzymać wagę po sterylizacji)
- Deep - 23 (jeszcze z rok i może będzie z tego pies Mrugnięcie
a sunie 6,5 miesiąca:
- Rosie -19
- Joy - 17.
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #69 : Luty 04, 2010, 14:25:56 »

Oj to z małej Rosie będzie kawał baby jak i z mojej Jolly. Duży uśmiech
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #70 : Luty 04, 2010, 16:38:11 »

Oj chyba tak, jedynie ja jestem wiotką kobietką w tej rodzinie  Duży uśmiech Z politowaniem.

A Jolly ile ma i Asklepios?
Zapisane
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #71 : Luty 07, 2010, 23:33:04 »

Pomiary 10-11 tygodniowych "maluchów"
10 tyg:
Favourite Dream (boy 3-Bounty) - 7300 g
11 tyg:
Frodo (boy 2 - Bounty) - 7200 g
Eden (moja Toffifee) - 8000 g  Duży uśmiech
First Lady (moja Merci) - 7400 g

Bounty - lat 6,5 - o dziwo z nadmiarem wagi po szczeniakach - 23 kg
Princess - lat 4 - też zadbac o linie powinna - 22 kg
Greg - lat 8,5 - dobrze sobie wygląda  Duży uśmiech - 27 kg
Zapisane

Dagmara
Moderator
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1390



WWW
« Odpowiedz #72 : Luty 03, 2011, 17:36:03 »

Dla potomności:

16-tygodniowe dziewczynki F: 11-12 kg.
Zapisane
Aneta
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1293



WWW
« Odpowiedz #73 : Luty 03, 2011, 18:18:02 »

To ja swoje 3 gr też dodam:

Lisa (Belisama) 5 m-cy 16 kg ,
Jolly 5 m-cy 16 kg
Zapisane

Pozdrawiamy Aneta i ferajna
www.bearded-collie.pl
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nii-chan psychologia planszowanie over-the-world zoomia