Forum Grupy Miłośników Bearded Collie
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Oficjalna strona Grupy Miłośników Bearded Collie (GMBC) - https://sites.google.com/site/grupabeardedcollie/home
O rasie, hodowle, ogłoszenia, szczenięta, wystawy.
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór karmy  (Przeczytany 47309 razy)
Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #75 : Styczeń 27, 2011, 20:25:27 »

na jakim kursie fizjologii i zywienia psów byłaś?
Nie byłam na żadnym kursie. Czy to przekreśla posiadanie wiedzy?

Mówcie co chcecie, to ludzie mają problem z bąkami, a nie psy.

PS Zrozumcie mnie dobrze. Nie chcę się sprzeczać kogo pies puszcza bąki, a kogo nie. Na pewno zbyt częste puszczeni gazów, albo szczególnie śmierdzące są sygnałem, że coś w diecie jest nie halo. Ale puszczanie raz na jakiś czas gazów to norma. Prawdopodobnie jedne psy robią to częściej inne rzadziej, ale bąk to nie tragedia. Nie chciałabym, aby ktoś kto czyta ten wątek odniósł wrażenie, że jeżeli jego pie pierdzi, to znaczy to, że dzieje się coś złego.

Z ciekawości popytam o to kilku weterynarzy, jestem ciekawa co odpowiedzą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 20:31:58 wysłane przez Maja » Zapisane

Maja
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #76 : Styczeń 27, 2011, 21:34:09 »

nie, nie wyklucza wiedzy, ale niestety Twoje zdanie jej nie pokazuje, masz złe informacje na ten temat, albo źle je zrozumiałaś. Internet jest pełen informacji, nie zawsze dobrych, czasami wyrwanych z kontekstu... róznie.
Gazy powstają w procesie fermentacji, i tylko wtedy, gdy jest źle zbilansowany z grubsza rzecz biorąc poziom i strawność białka z energią.

Gazy są raczej niewskazane i niebezpieczne, mogą doprowadzić nawet do skrętu jelit np. Jeśli są sporadyczne, OK, ale to nie tak, że to rzecz normalna.

Im niższej jakości i strawności białko, tym więcej energii potrzebuje aby nastepowało właściwe trawienie. Niestety, czasami jakośc białka jest na tyle zła, jest na tyle ciężkostrawne, że sama regulacja ilości i poziom energii nie wystarczy.

U ludzi, jak kogo męczą gazy potrzebuje np. espumisanu, albo zmienia dietę, bo to co jadł mu nie słuzy. i też, nie jest to "norma".

Gdyby to był norma, to ja nie wstałabym z łóżka, bo ze mna śpi co dzień w zamkniętym pokoju 5 Beardetów....
napisałaś:
 "Wszystkie zwierzęta, które mają jelita i odbyt pierdzą. Jednie w co mogę uwierzyć, to że nie są one bardzo śmierdzące i ich nie czuć.
Aczkolwiek, psia dieta obfituje w mięso (białko), które jest źródłem siarki w organizmie. Z kolei bakterie układu pokarmowego produkują z siarki - siarczki i tiole odpowiadające za śmierdzącą woń gazów."

I tu, gazy bez zapachu, szczególnie jeśli mają być "normą" wynikać mogą z tzw. Łykawości, czyli połykania powietrza przez zwierzę, co osoby związane z końmi znają dośc dobrze, i choć to wada popuularna, znana, nie jest "normalnością" a napewno nie jest sprawą porządaną, czy OK.

Tak czy owak, jelita nie służą do wytwarzania i usówania gazów :-) Każdemu kto ma tego rodzju problemy ze zwierzakiem proponuję zrobić badania (trzustka, wątroba itp) a napewno zmienić dietę.
Wszystko zalezy od nasilenia "pierdzenia". Jwsli je zauważasz, to znaczy że jest ich więcej niż "norma" przewiduje. Normalne gazy uchodzą wraz z oddaawaniem kału, niewielka ilośc, i żyjąc z pasami od wielu lat, twierdzę, że jesli zaczynają być zauważalne, to znaczy że coś jest "nie halo", że coś się źle trawi. Inaczej, nie jesteśmy w stanie tego zauważyć, napewno nie na co dzień.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 22:19:00 wysłane przez Małgorzata » Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #77 : Styczeń 27, 2011, 22:09:19 »

nie, nie wyklucza wiedzy, ale niestety pokazuje jej brak

Małgosiu, jest mi przykro z powodu tego co napisałaś. Nie wiesz jaką wiedzę posiadam, jednak z dużą łatwością przyszło Ci ją oceniać. Nie mam nic więcej do dodania.


Zapisane

Maja
Małgorzata
GMBC
Ekspert
*****
Offline

Wiadomości: 1810



WWW
« Odpowiedz #78 : Styczeń 27, 2011, 22:15:28 »

nie nie wiem, i nie chciałam Cię skrzywdzić, jedynie uświadomoć, że Twoja wiedzam ma jakieś luki, albo ktoś Ci coś żle albo mało klarownie wytłumaczył.
Ten wątek czyta wielu, i mając tę wiedzę, nie chcę aby ktokolwiek przez takie rozumienie tematu skrzywdził swojego psa. Nie gniewaj się. Nie o to mi chodziło.
Zapisane

Maja
Aktywny użytkownik
***
Offline

Wiadomości: 148



« Odpowiedz #79 : Luty 11, 2012, 21:41:36 »

Po przejściu z RC na Pro Plan Puppy Digestion skończył się największy problem, czyli gazy  Duży uśmiech Ogólnie z tej karmy jestem zadowolona, Mufin chętnie ją je, wygląda na zdrowego i zadowolonego.
Chanti je karmę Purina Pro Plan Adult Digestion (jagnięcina z ryżem) już około pół roku, może troszkę więcej. Ostatnio przypomniało mi się, że rozmawialiśmy na ten temat i uzmysłowiłam sobie, że mniej więcej od tego czasu, w ogóle nie pojawiają się u niej gazy. To by potwierdzało spostrzeżenia Marty.
Zapisane

Maja
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

psychologia zoomia wyscigi-smierci swietageometria over-the-world